Hilgertovou bolí ruka, má bandáž

11 2004
Atény - Českou vodní slalomářku Štěpánku Hilgertovou trápí bolavé zápěstí na levé ruce, dnes při hodinovém tréninku v olympijském kanále jezdila s bandáží. "Tak co? Drželo?" ptala se fyzioterapeutka a masérka slalomářů Marcela Prskavcová. "Vcelku jo, jen při záběru kontra to trochu povolilo," odvětila Hilgertová.

Dohodly se, že seženou lepší obvaz. "Ale není to tak strašné, je to preventivní. Když ale jezdím bez toho, druhý den zápěstí cítím," dodala.

Při hodinovém povoleném testu  trenéři běhali s kamerami v ruce kolem vody a zběsile natáčeli své svěřence. Vodní slalomáři si projížděli nejtěžší pasáže, pokud se něco nezdařilo,
vytáhli loď, či se nechali vyvézt vzhůru a všechno jeli znovu.

Dvojnásobná olympijská vítězka Hilgertová dbala rad svého muže i kouče v jedné osobě Luboše, ten jí za to "odměnil" omytím obličeje od slané vody z umělé láhve.

"Už jsme si dokonce vyběhali, že za cílem instalovali rozprašovače se sladkou vodou, takže se tam člověk po jízdě může opláchnout," řekla Hilgertová.

U teplé mořské vody je horko, ale fouká vítr, který výheň trochu zmírní. Branky naštěstí pro slalomáře nerozhoupe. "Kdyby takový foukal při závodech, bylo by to ideální," zasnila se Hilgertová.

Dny jí vcelku rychle utíkají, už je v Aténách přes týden, v domě vodáků pět minut jízdy od trati zůstane až do samotných závodů příští týden.

V týmu jsou ještě kajakář Ondřej Raab, kanoista Tomáš Indruch a deblkanoisté Jaroslav Volf a Ondřej Štěpánek, další medailoví adepti.

Všichni bydlí v soukromí nedaleko kanálu, jen deblisté se dnes stěhují do olympijské vesnice, neboť z Prahy přijede další kajakářka Irena Pavelková.

V sobotu do vesnice zavítají Marek Jiras a Tomáš Máder, zbývající slalomáři.  "Už se těšíme hlavně na internet," řekl Štěpánek.

Zadák deblové dvojice si v úterý dojel do vesnice zaplavat. "Dal jsem dvacet bazénů," chlubil se při masáži. Pak slevil, nakonec po nátlaků kolegů se smíchem přiznal, že uplaval tak třetinu.

S Volfem se jim jezdí v Aténách dobře, ale každou jízdu musejí rozebrat na videu.

"Už to nevracej, prostě tam musíme najet příště rychleji," houkli oba na trenéra Ondřeje Mohouta po zhlédnutí nezdařené kombinaci.

Kouč jim špatně projetý válec ukázal mnohokrát.  Žádnou sázku tentokrát nechystají.

Luboš Hilgert, trenér a manžel kajakářky Štěpánky Hilgertové, oplachoval v olympijském středisku vodních slalomářů Helliniko v Aténách při tréninku sladkou vodou svou svěřenkyni.

Autoři: ,

Nejčtenější

Další z rubriky

Slavné politiky ubytoval řecký miliardář


Atény Václav Klaus objal Kateřinu Kůrkovou, políbil ji na tvář a řekl: „Málem jsem to nepřežil. Jsem rád,...

Šestý muž z Atén na Peking nemyslí


Plzeň Nepózoval fotografům, zůstal ve stínu bronzového kolegy Libora Capaliniho. Ale uvnitř cítí...

Měli blízko, medaile nezískali. Proč?


Praha Jediné umístění dokáže ve sportu spustit takový vodopád slz. Čtvrtá příčka. Ani druhá, dokonce ani...

Akční letáky
Akční letáky

Všechny akční letáky na jednom místě!

Najdete na iDNES.cz