Hilgertová má jistou účast na olympiádě

10 2004
Želiv - Kajakářka Štěpánka Hilgertová si vítězstvím ve třetím nominačním závodě na Trnávce vybojovala jistotu účasti na olympijských hrách v Aténách. Triumf si dala jako dárek k dnešním šestatřicátým narozeninám, před nedělním posledním nominačním podnikem má už dostatečný náskok.

Na jejím vítězství v kvalifikaci nic nezmění ani výsledek Světového poháru ve vodním slalomu za dva týdny v Aténách, který je poslední domácí nominací na olympiádu. Na druhém místě potřetí skončila Irena Pavelková, jež po prvním kole vedla, avšak její
sekundový náskok se po finále změnil v manko téměř šesti sekund.

"Možná to vypadá, že to byla hračka, ale není tomu tak," řekla v rozhovoru Hilgertová. "Po závodech v Tróji jsem ale byla klidnější," připustila.

O poslední místo v týmu svedou nelítostný souboj Vanda Semerádová, Marie Řihošková a Marcela Sadilová, které mají navlas stejný bodový zisk. 

Sobotním vítězstvím si upevnili průběžné vedení vicemistři světa v deblech Jaroslav Volf a Ondřej Štěpánek a pokud i v neděli budou nejrychlejší, zajistí si start na olympiádě. Druzí dnes byli Marek Jiras a Tomáš Máder, bronzoví medailisté z olympiády v Sydney.

"Nezbývá nic jiného než zítra vyhrát," prohlásil nespokojený Jiras. "Konečně jednička, ty dvojky se mi nelíbily," radoval se naopak Volf, který se svým zadákem skončil v Tróji dvakrát druhý.

Zklamání si prožili Jaroslavové Pospíšil s Pollertem, kteří se v závěru první jízdy převrátili a vyplavali z lodi.  Závod kanoistů vyhrál čtvrtý muž z loňského mistrovství světa v Augsburgu Tomáš Indruch a i on si v případě nedělního triumfu zajistí účast v Aténách.

Na dalších místech je situace vyrovnaná, nejblíže do tříčlenné reprezentace má zatím Jan Mašek. 

Mezi kajakáři kraloval Ivan Pišvejc, který tak snížil manko na vedoucího Ondřeje Raaba, dnes čtvrtého. Oba mají místo v českém týmu jisté, volné je už pouze jediná pozice, na níž si dělají nárok Tomáš Kobes, Lukáš Kubričan a Jakub Mičulka.

Výsledky:
Muži:
C1:
1. Indruch (Dukla Brandýs nad Labem) 218,34 (4), 2. Mašek (USK Praha) 221,45 (4), 3. Pinkava (Dukla Brandýs nad Labem) 221,76 (0).
C2: 1. Volf, Štěpánek (Dukla Brandýs nad Labem) 220,01 (2), 2. Jiras, Máder (USK Praha) 223,84 (2), 3. Merenus, P. Kubričan (Dukla Brandýs nad Labem) 245,52 (6).
K1: 1. Pišvejc (USK Praha) 211,85 (6), 2. L. Kubričan (Dukla Brandýs nad Labem) 214,39 (0), 3. T. Kobes (Dukla Brandýs nad Labem) 215,48 (6),
Ženy:
K1
: 1. Hilgertová (Dukla Brandýs nad Labem) 229,81 (2), 2. Pavelková (USK Praha) 234,51 (4), 3. Sadilová (Dukla Brandýs nad Labem) 236,85 (2).

Autoři: ,

Nejčtenější

Další z rubriky

Šestý muž z Atén na Peking nemyslí


Plzeň Nepózoval fotografům, zůstal ve stínu bronzového kolegy Libora Capaliniho. Ale uvnitř cítí...

Devátá medaile pro Železného


Atény Osm medailí přivezl český olympijský tým z Atén. Devátou si zaslouží Jan Železný. Za celoživotní...

Nejdokonalejší plavecké tělo na světě


Atény Firma Speedo mu slíbila milion dolarů, pokud vyloví z olympijského bazénu v Aténách sedm zlatých...

Najdete na iDNES.cz