Formanová účast na olympiádě vzdala

5 2004
Praha - Půlkařka Ludmila Formanová definitivně oznámila, že nebude startovat na olympijských hrách. Dlouhodobé zdravotní problémy ji bránily splnit limit. "Do dneška nemůžu pořádně běhat kvalitu, můžu jen klusat v teniskách," uvedla. Svěřenkyně světové rekordmanky Jarmily Kratochvílové bude hry sledovat v televizi, atletické soutěže pak bude spolukomentovat v České televizi.

"Budu fušovat do novinářského řemesla," hlásila třicetiletá atletka. V minulosti Formanová již několikrát komentovala, dokonce i loňské mistrovství světa v Paříži a závody prestižní Zlaté ligy.

Běžkyně nechce své potíže řešit operačním zákrokem. "Tři operace stačily," připomněla nedávno v rozhovoru s ČTK zákrok v kotníku po olympiádě v Sydney, kde nedokončila semifinále, operaci holenní kosti za dva roky a chirurgický zákrok na páteři kvůli vyhřezlé ploténce.

Trable se zdravím Formanovou s krátkou výjimkou v roce 2002 trápí již od Sydney. Problémy měla nejprve s lýtkem, postupně ji pak sužovaly kotník, svaly i okostice. Záda se jí ozvala právě po Mnichovu a loni v červenci se podrobila chirurgickému zákroku. Nyní o sobě dala vědět ostruha na patě.

Olympiáda byla pro Formanovou velkou motivací, odložila kvůli ní i založení rodiny. Nyní už se potomkům bránit nebude. Existují prý všechny možnosti. "Jestli najdu chuť a motivaci, budu běhat dál, nebo pokud dostanu zajímavou pracovní nabídku, skončím. Nebudu se ani bránit dětem," nechala budoucnost osudu.

Autoři: ,

Nejčtenější

Vystoupit se zlatem z vládního speciálu? Krása, básní mladý hokejista

Čeští hokejisté po příletu z Evropského olympijského festivalu mládeže.

Hokejová reprezentační sedmnáctka si vynahradila neúspěch na listopadovém turnaji World Hockey...

Další z rubriky

Největší vítězové umlčeli válku


Atény Nezískali medaili, přesto jsou vůbec největšími hrdiny her. Podařilo se jim mnohem víc, takřka...

Capalini si užil večery. Zvyká si na slávu


Praha Třebaže už má doma pěknou medailovou sbírku, nic nepřekoná olympijský bronz z Atén. Moderní...

Slavné politiky ubytoval řecký miliardář


Atény Václav Klaus objal Kateřinu Kůrkovou, políbil ji na tvář a řekl: „Málem jsem to nepřežil. Jsem rád,...

Najdete na iDNES.cz