Dvojka bez kormidelníka v opravách skončila

17 2004
Atény - Z oprav vyšli čeští veslaři z padesátiprocentní úspěšností. Zatímco dvojka bez kormidelníka Petr Imre, Adam Michálek skončila ve své rozjížďce poslední a nepostoupila, dvojskif lehkých vah Michal Vabroušek, Václav Maleček zvítězila a zajistila si tak účast v semifinálových bojích.

Čeští skifaři dokázali díky výbornému závěru porazit i trojnásobné mistry světa Leonarda Pettinariho a Eliu Luiniho z Itálie.

"Předvedli mazácký výkon. Nezačali sice rychle, ale kvalitním výkonem po celé trati porazili takovou posádku, jakou jsou italští mistři světa," pochválil reprezentační šéftrenér Přemysl Panuška českou dvojici.

První místo je podle něj o to cennější, že Pettinari s Luinim závěr rozhodně nevypustili. "Šlo o to vyhrát, protože v následném nasazení je mezi prvním a druhým místem velký rozdíl," řekl Panuška.

Veslaři pražské Dukly Imre a Michálek obsadili třinácté místo a jako jediní ve své disciplíně nepostoupili do semifinále.

"Z toho jsme smutní. Jsou to kluci, kteří nic neošidí. Bohužel momentálně nemají formu a bez té se na olympiádě nedá uspět," podotkl reprezentační šéftrenér na adresu deváté dvojky z loňského mistrovství světa v Milánu.

V semifinále, které by se mělo uskutečnit ve středu a ve čtvrtek, se tak představí šest českých lodí.  Přímo z úvodních rozjížděk v sobotu postoupili skifaři Miroslava Knapková a Václav Chalupa, dvojskif Ondřej Synek, Milan Doleček mladší a čtyřka bez kormidelníka Karel Neffe, Petr Vitásek, Jan Schindler, Jakub Makovička.

O den později se pak do semifinále dostala i párová čtyřka David Jirka, Jakub Hanák, Tomáš Karas a David Kopřiva.

Autoři: ,

Nejčtenější

Další z rubriky

Desetibojař Šebrle je českým hrdinou

Bába, Capalini, Šebrle

Praha Jediná zlatá medaile desetibojaře Šebrleho. Tak zůstane aténská olympiáda 2004 uchována v kronikách...

Capalini si užil večery. Zvyká si na slávu


Praha Třebaže už má doma pěknou medailovou sbírku, nic nepřekoná olympijský bronz z Atén. Moderní...

Nejdokonalejší plavecké tělo na světě


Atény Firma Speedo mu slíbila milion dolarů, pokud vyloví z olympijského bazénu v Aténách sedm zlatých...

Najdete na iDNES.cz