"Dream Team" nemá plno hvězd. Uspěje?

5 2004
Praha, Kolín nad Rýnem - Nejsou neporazitelní. Američtí basketbalisté, výběr hráčů z NBA, vůbec poprvé prohráli přípravné utkání. V prvním zápase evropského turné před olympiádou podlehli Itálii vysoko 78:95. A zámořští fanoušci zvyklí na triumfy trnou. Dokáže "Dream Team", pýcha amerického sportu, znovu obhájit olympijské zlato?

Nebo se bude opakovat krach z mistrovství světa 2002, kde reprezentace, jindy přehlížející zbytek světa, doma třikrát prohrála a skončila až šestá?

"Byla to jen exhibice, první zápas v Evropě. Ale výsledek ukázal všechny slabiny a rizika mladého týmu," napsal deník USA Today.

Američané míří do Atén s nevídaným mužstvem. Bez nejvěhlasnějších hvězd. Bryant, O'Neal, Kidd... Ti a další chybí. Bojí se terorismu, chtějí být s rodinou. Trenér Larry Brown, kouč vítězů NBA z Detroitu, tak musel téměř úplně předělat nominaci.

Lídry a kapitány mají být rebel Allen Iverson a skvělý pivot Tim Duncan. Vedle sebe ale mají spoustu mladičkých talentů. Tři z nich mají za sebou teprve první rok v NBA, křídlo Emeka Okafor byl dokonce draftován teprve letos.

K původnímu "Týmu snů" plnému legend má ten nynější daleko. Američané na olympiádě s výběrem z NBA neprohráli jediný ze 24 zápasů. Ale mnozí předpovídají, že letošní tým bude mít na cestě za třináctým zlatem hodně problémů.

"Něco takového jako prohru s Itálií jsme potřebovali, abychom se dali dohromady jako tým. Čeká nás těžký boj," řekl Iverson.

Američané si v Evropě zvykají na jiný styl a pravidla. Navíc zbytek světa se jim přibližuje. "Potřebujeme víc času, abychom se dali dohromady," řekl Lamar Odom.

Ve středu měli další šanci ukázat svou sílu: hráli s Německem. Trojkou Iversona z velké dálky v poslední vteřině vyhráli 80:77.

Autoři:

Nejčtenější

Breakdance na olympijských hrách? Premiéru může mít v Paříži 2024

Letní olympijské hry v roce 2024 bude hostit Paříž

Breakdance by mohl mít olympijskou premiéru v roce 2024 na hrách v Paříži. Organizátoři chtějí v...

Vystoupit se zlatem z vládního speciálu? Krása, básní mladý hokejista

Čeští hokejisté po příletu z Evropského olympijského festivalu mládeže.

Hokejová reprezentační sedmnáctka si vynahradila neúspěch na listopadovém turnaji World Hockey...

Další z rubriky

Desetibojař Šebrle je českým hrdinou

Bába, Capalini, Šebrle

Praha Jediná zlatá medaile desetibojaře Šebrleho. Tak zůstane aténská olympiáda 2004 uchována v kronikách...

Největší vítězové umlčeli válku


Atény Nezískali medaili, přesto jsou vůbec největšími hrdiny her. Podařilo se jim mnohem víc, takřka...

Bábovi došel úspěch až na stupních vítězů


Praha Skokan do výšky Jaroslav Bába se stal na olympiádě stal jednou z českých hvězdy, když vybojoval...

Najdete na iDNES.cz