Doktor dostal pro finále nevýhodné dráhy

26 2004
Atény - (Od zvláštního zpravodaje iDNES) - Z nevýhodné pozici přes ruku se bude dívat na své soupeře ve finálových olympijských jízdách kanoista Martin Doktor. Jak na kilometrové, tak o den později na poloviční trati ho čeká dráha číslo tři. "Nedá se nic dělat," krčí rameny dvojnásobný olympijský vítěz z Atlanty.

Martin Doktor doufal, že by mohl startovat z druhé strany. "Přál jsem si sedmičku," přiznal.

Rozhodčí přání levorukého kanoisty ze Sezemic nevyslyšeli. Dobře uvidí jen na dva závodníky, Slováka Ostrčila a Kubánce Aguilara.

Z opačné strany přímo vedle Doktora pojede Španěl David Cal, stříbrný z této trati na loňském světovém šampionátu v Gainesville.

Pátá dráha patří olympijskému vítězi na 1000 metrů z Atlanty a Sydney Němci Andreasu Dittmerovi, šestá nebezpečnému Rusovi Konstantinu Fomičevovi.

Pozlobit může i Kanaďan Stephen Giles v sedmičce. Poslední dvě dráhy dostali Maďar Vajda a Lotyš Vinogradovs.

"Nedá se nic dělat, budu muset jet pořádně svižně hned od začátku. Těžko říci, jak to dopadne, může se stát milion věcí. Doufám, že to pro mě dopadne alespoň trochu dobře. To znamená, že přežiju," řekl suše po vítězném semifinále na 500 metrů.

Potěšující zprávou je, že se mu v tomto závodě poprvé na olympiádě v Aténách vydařilo dobře odstartovat. "Jenže když se to povede i ostatním, tak není to žádná velká výhoda," míní Doktor.

Podobný frmol ho čeká i v sobotu na půlkilometrové trati. Český vodák má trojku, Opalevovi zůstala pětka. Dittmer s Calem si prohodili místa.

Kompletně se však oproti kilometru mění obsazení bočních drah. Jedničku s dvojkou obsadí Číňan Wang a Bulhar Atanasov. Sedmičku si vybojoval Bělorus Žukovskij, osmičku Maďar Joob a devítku Kanaďan Dalton.

"V současné době je startovní pole tak vyrovnané, že dostat se do finále není vůbec procházka růžovým sadem. Bude to hodně těžké," nezlehčuje ani tyto soupeře Martin Doktor.

Nejčtenější

Další z rubriky

Šestý muž z Atén na Peking nemyslí


Plzeň Nepózoval fotografům, zůstal ve stínu bronzového kolegy Libora Capaliniho. Ale uvnitř cítí...

Devátá medaile pro Železného


Atény Osm medailí přivezl český olympijský tým z Atén. Devátou si zaslouží Jan Železný. Za celoživotní...

Největší vítězové umlčeli válku


Atény Nezískali medaili, přesto jsou vůbec největšími hrdiny her. Podařilo se jim mnohem víc, takřka...

Najdete na iDNES.cz