Desetibojař Dvořák do Atén odletí

16 2004
Praha - Desetibojař Tomáš Dvořák na olympijských hrách v Aténách chybět nebude! Navzdory zdravotním problémům s bolavou Achillovou šlachou odrazové, pravé nohy se trojnásobný mistr světa a bývalý světový rekordman rozhodl, že na své třetí hry pod pěti kruhy v pondělí večer odletí.

"Je to moje poslední olympiáda a účast jsem si vybojoval," vysvětloval médiím Tomáš Dvořák. Začátkem srpna nafasoval olympijské oblečení, ale dlouho zvažoval, jestli jej vůbec zabalí a do Atén odletí. Okolí mu radilo: "Jeď!" Dokonce i světový rekordman v desetiboji Roman Šebrle mu říkal: "Já bych jel za každou cenu! Neztrácej naději."

O tom, že nakonec bronzový olympionik z Atlanty 1996 Tomáš Dvořák s pozitivními radami souhlasil, rozhodli speciální tréninky -  výškařský a tyčkařský. Ten první absolvoval v neděli téměř bez omezení, v pondělí však v tyčkařském sektoru trpěl.

"Bolelo to jako kráva," smál se český desetibojař. "Byl to opravdu silný zážitek," vtipkoval Dvořák o svém tréninku.

"Ale jedu," potvrdil dvaatřicetiletý desetibojař. Do Atén odletí s dalšími deseti českými atlety v pondělí večer.

Letos si Dvořák  pochvaloval přípravu v Jihoafrické republice, ale hned na prvním desetiboji sezony se zranil. V Götzisu se v úvodu prvního dne "ozvala" Achillova šlacha, která jej trápí stále.

Také proto odcestuje Dvořák bez velkých ambicí. I když rád by u svého jména ve výsledkové listině viděl výkon kolem 8400 bodů. "Pro mě je nejdůležitější dostat se do cíle poslední disciplíny," přiznal. Jako trojnásobný mistr světa by moc rád výš, jenže zdraví jej nepustí.

Poslední dva týdny přitom žil s myšlenkou, že do Řecka neodletí. "Spíš byla kalkulace, že zůstanu doma. Nechtěl jsem jet ublížit si na olympiádu. Ale poslední dva tréninky mě přesvědčili," prozradil Tomáš Dvořák.

DESETIBOJAŘ TOMÁŠ DVOŘÁK v pondělí večer z ruzyňského letiště na olympijské hry do Atén odletí.

Autor:

Nejčtenější

Další z rubriky

Jak si vedlo 142 českých olympioniků

Bába, Capalini, Šebrle

Atény Výprava 142 českých sportovců na olympiádě přivezla z Atén 8 medailí a řadu dalších míst těsně pod...

Devátá medaile pro Železného


Atény Osm medailí přivezl český olympijský tým z Atén. Devátou si zaslouží Jan Železný. Za celoživotní...

Bábovi došel úspěch až na stupních vítězů


Praha Skokan do výšky Jaroslav Bába se stal na olympiádě stal jednou z českých hvězdy, když vybojoval...

Schöneck je rájem pro děti i dospělé
Schöneck je rájem pro děti i dospělé

Přemýšlíte, kde prožít zimní dovolenou s dětmi? Máme pro vás báječný tip! Kousek za hranicemi najdete areál nevídaných rozměrů a hlavně s pestrou nabídkou možností zábavy.

Najdete na iDNES.cz