Damková se olympiády nemůže dočkat

4 2004
Nymburk - Rok splněných přání uzavře Dagmar Damková v Aténách. Fotbalová rozhodčí v polovině loňského října jako první žena v historii pískala zápas nejvyšší domácí soutěže, teď se podívá na olympijské hry. "To bude něco úžasného, nemůžu se dočkat," zasnila se Damková, která plní i roli asistentky rozhodčího. V pátek vyráží.

"Cestovní horečka přichází. Vyrážím už v pátek a strašně se těším," svěřila se dnes novinářům dlouhovlasá bruneta. "Teď se ale ještě doma musím sbalit. Do čtvrtka to chci mít hotové," plánovala Damková.

Bude pro ni olympiáda prozatimním vrcholem kariéry? "Jestli je to víc než liga, to  se těžko srovnává. Olympiáda přijde třeba jen jednou za život, je to taková třešnička... V lize si přece jenom můžu zapískat častěji," porovnávala.

V Aténách hodí ráda za hlavu hektické události posledních týdnů. "Bude to takový balzám, člověk si tam psychicky odpočine," těšila se.

Je to už měsíc, kdy si v denním tisku přečetla přepsaný rozhovor kolegy rozhodčího Zejdy s delegátem Prášilem, v kterém muži namočení do korupční aféry častovali jedinou ženu mezi prvoligovými arbitry oplzlými výrazy. "Těším se, až vypadnu pryč. Snad v Aténách přijdu na jiné myšlenky," věřila Damková.

Po pátečním příletu do Atén o víkendu absolvuje maraton seminářů, v pondělí projde fyzickými testy a pak se dozví, které zápasy bude pískat.

"Nervózní zatím ani tolik nejsem, i když mě čeká velká věc. Ráda bych se na olympiádě udržela co nejdéle," přála si. "Ale vím, že se FIFA snaží prosazovat rozhodčí třeba z Afriky, i když to je na úkor kvality. To je zkrátka politika," pokrčila rameny.

V době volna plánuje zajít i na jiné sporty. Těší se zvlášť na atletiku. "Osobně znám třeba Romana Šebrleho a Jirku Mužíka, ten je od nás s Plzně," naznačila česká rozhodčí, komu budou patřit její sympatie. "A kdybych se podívala na zahajovací ceremoniál, to by byla nádhera," dodala.

Autoři: ,

Nejčtenější

Vystoupit se zlatem z vládního speciálu? Krása, básní mladý hokejista

Čeští hokejisté po příletu z Evropského olympijského festivalu mládeže.

Hokejová reprezentační sedmnáctka si vynahradila neúspěch na listopadovém turnaji World Hockey...

Breakdance na olympijských hrách? Premiéru může mít v Paříži 2024

Letní olympijské hry v roce 2024 bude hostit Paříž

Breakdance by mohl mít olympijskou premiéru v roce 2024 na hrách v Paříži. Organizátoři chtějí v...

Další z rubriky

Bábovi došel úspěch až na stupních vítězů


Praha Skokan do výšky Jaroslav Bába se stal na olympiádě stal jednou z českých hvězdy, když vybojoval...

Jak si vedlo 142 českých olympioniků

Bába, Capalini, Šebrle

Atény Výprava 142 českých sportovců na olympiádě přivezla z Atén 8 medailí a řadu dalších míst těsně pod...

Nejdokonalejší plavecké tělo na světě


Atény Firma Speedo mu slíbila milion dolarů, pokud vyloví z olympijského bazénu v Aténách sedm zlatých...

Najdete na iDNES.cz