Další dva sportovci jsou vyřazeni pro doping

21 2004
Atény - Ruská vzpěračka Albina Chomičová do olympijských her nezasáhne. Byla vyřazena z výpravy, a to kvůli pozitivnímu testu na doping. "Odhlásili jsme ji ze závodu, teď čekáme na výsledky druhého testu," řekl na adresu vicemistryně světa mluvčí ruské výpravy Gennadij Švec. Her se nezúčastní ani novozélandský dráhový cyklista Anthony Peden.

Australský rodák se přiznal ,že si vzal kvůli chronickým bolestem zad lék Triamcinolin obsahující nepovolený kortison a sám se kvůli tomu odhlásil.

Zlatí stolní tenisté mají dráhu zdarma
Stolní tenisté Kcho Laj Čchak a Čhing Li, kteří pro Hongkong získali stříbrnou medaili ve čtyřhře, si rok nemusejí dělat starosti s jízdenkami na vlak. Taková je totiž odměna od jedné železniční společnosti za zisk historicky druhé olympijské medaile pro Hongkong. Kdyby navíc bývali vyzráli ve finále na první nasazený pár Čchen Čchi, Ma Lin z Číny, měli by volnou jízdenku na celý život, tvrdí agentura AP.

Johnson chce vybojovat medaili pro Edwardsovou
Americký překážkář Allen Johnson se hodlá po osmi letech vrátit na olympijský trůn a v aténské misi jej žene touha utěšit případným úspěchem svou přítelkyni Torri Edwardsovou. Pro sprinterku, která se nemůže zúčastnit her kvůli trestu za doping, hodlá zopakovat triumf z Atlanty a získat svou druhou olympijskou medaili v kariéře. 
"Jsem myšlenkami stále s ní, je mi jí líto. A nejlepší lék, jak se z toho dostat, bude získat zlatou medaili a věnovat ji Torri," řekl čtyřnásobný mistr světa.

Boxer Simion končí kvůli rozhodčím
Rumunský boxer Marian Simion je na olympijských hrách znechucený z rozhodčích a oznámil konec kariéry. Účastník kategorie do 75 kilogramů to řekl bezprostředně po  porážce v druhém kole olympijského turnaje, v němž překvapivě nestačil na Egypťana Ramadana Jásira. 
Dvojnásobný olympijský medailista Simion, který byl i v Aténách jedním z favoritů na vítězství, měl v zápase optickou převahu. U rozhodčích ale nakonec jeho africký soupeř vyhrál 36:24 na body.

Korejský novinář se utopil
Páteční noc skončila v Aténách pro korejského novináře smrtí. Technik jihokorejské televize, akreditovaný na olympijské hry, údajně utonul při koupání. Zranění utrpěli i dva televizní reportéři ze Španělska, které při natáčení na jednom z aténských náměstí nedaleko Akropole napadli dva anarchisté. Policie oba incidenty stále vyšetřuje.

Iráckým fotbalistům vadí Bushova kampaň
Členové iráckého olympijského týmu fotbalistů vyzvali amerického prezidenta George Bushe, aby přestal jejich zemi využívat ve své kampani před listopadovými prezidentskými volbami. Bush se ve spotu pro kampaň chlubí tím, že zbavil Irák a Afghánistán diktátorského režimu. Na obrazovce se objeví vlajky obou států a hlas komentátora říká: "Na těchto olympijských hrách bude o dva svobodné národy víc a o dva teroristické režimy méně." Irácké sportovce to ale popudilo.

Gymnastičtí rozhodčí byli potrestáni

Vyřazením tří rozhodčích z olympijských soutěží skončil protest korejské výpravy proti
výsledkům gymnastického víceboje. Vedení Mezinárodní gymnastické federace FIG tak dalo částečně za pravdu Asiatům, jimž se nelíbilo bodové ohodnocení výkonů jejich závodníků, kteří obsadili stříbrnou a bronzovou příčku. Na konečném pořadí se ale nic nezmění, historické zlato zůstane Američanovi Paulu Hammovi.

Plavkyně Coventryová chce být příkladem pro krajany ze Zimbabwe 
Nová olympijská šampionka Kirsty Coventryová chce být příkladem pro všechny krajany v rodném Zimbabwe. Dvacetiletá plavkyně je hrdá, že problémy zmítanou
africkou zemi v Aténách úspěšně reprezentovala.
"Celým smyslem olympijských her je reprezentovat svou zemi a to jsem zvládla dobře. Reprezentuji Zimbabwe, kde jsem se narodila a je to má krev," řekla Coventryová.

Dva Rusové se chtěli zadarmo najíst v olympijské vesnici
V Aténách byli zadrženi dva Rusové, kteří se pokusili proniknout do olympijské vesnice a zadarmo se tam najíst. Podle policejních zdrojů, citovaných dnes agenturou
AP, předstírali, že jsou členy ruské reprezentace.
Muži byli zatčeni v pátek večer, když se snažili do vesnice vklouznout v dodávce, kterou jim zapůjčil bratr jednoho ze členů ruské olympijské výpravy. Oba měli také akreditační karty patřící ruským olympionikům, kteří se týž den o něco dříve vrátili domů.

Autoři: ,

Nejčtenější

Malé Nagano. Češi slaví zlato na Evropském olympijském festivalu mládeže

ZLATO J NAŠE. Český tým na Evropském zimním olympijském festivalu mládeže v...

Na led padaly helmy a hokejky. Siréna, která oznamovala konec zápasu, přitom zazněla až vzápětí. A...

Jižní a Severní Korea chtějí mít společné týmy i v Tokiu

Týmy Severní a Jižní Kereje nastoupili při slavnostním zahájení zimních...

Jižní a Severní Korea uvažují o tom, že i na olympijských hrách 2020 v Tokiu vytvoří v některých...

Další z rubriky

Šestý muž z Atén na Peking nemyslí


Plzeň Nepózoval fotografům, zůstal ve stínu bronzového kolegy Libora Capaliniho. Ale uvnitř cítí...

Šebrle: Jsem línej na to, co mě nebaví


Atény Přišel neoholený, kruhy pod očima, v obyčejném triku. Mžoural a chraptěl. Skoro nespal. Nejradši by...

Bábovi došel úspěch až na stupních vítězů


Praha Skokan do výšky Jaroslav Bába se stal na olympiádě stal jednou z českých hvězdy, když vybojoval...

Najdete na iDNES.cz