Coria je mimo hru, má zraněné rameno

4 2004
Buenos Aires - Cestu za vytouženou olympijskou medailí bude mít český tenista Jiří Novák trochu usnadněnou, zraněné rameno totiž na turnaj do Atén nepustí třetího hráče světového žebříčku a jednoho z velkých favoritů Guillerma Coriu z Argentiny. "Do Atén nepojede," citovala agentura AP tenistova trenéra Christiana Elsesera.

Tenisový turnaj na olympijských hrách v Aténách bude chudší o další hvězdu.

Dvaadvacetiletý Coria se potýká se zdravotními problémy už od Wimbledonu. Od té doby nastoupil pouze koncem července na turnaji v Torontu, kde však musel hned v úvodním kole vzdát Peruánci Hornovi.
 
Finalistu letošního French Open v argentinské nominaci nahradí čtyřicátý hráč světa Mariano Zabaleta, jenž doplní trojici Gaston Gaudio, David Nalbandian a Juan Ignacio Chela.
 
Coria je nejvýše postaveným tenistou na žebříčku z těch, kteří na aténském turnaji nebudou startovat. Již dříve se olympijské účasti vzdali například Australan Lleyton Hewitt, Američan Andre Agassi nebo český reprezentant Radek Štěpánek.

Autoři: ,

Nejčtenější

Další z rubriky

Nejdokonalejší plavecké tělo na světě


Atény Firma Speedo mu slíbila milion dolarů, pokud vyloví z olympijského bazénu v Aténách sedm zlatých...

Šestý muž z Atén na Peking nemyslí


Plzeň Nepózoval fotografům, zůstal ve stínu bronzového kolegy Libora Capaliniho. Ale uvnitř cítí...

Jak si vedlo 142 českých olympioniků

Bába, Capalini, Šebrle

Atény Výprava 142 českých sportovců na olympiádě přivezla z Atén 8 medailí a řadu dalších míst těsně pod...

Kde doma tečou peníze? 5 tipů, které vám ušetří tisíce korun
Kde doma tečou peníze? 5 tipů, které vám ušetří tisíce korun

Proč u vás doma nefungují všechny univerzální rady, jak ušetřit? Protože každá rodina funguje jinak! Zaměřte se na to, co opravdu potřebujete, a podle toho postupně utáhněte kohoutek na správném místě. V rozpočtu se pak najde i pár stovek navíc.

Najdete na iDNES.cz