Číňanům sebrali Korejci čtvrté zlato

23 2004
Atény - Čínští stolní tenisté se nedočkali maximálního zisku čtyř zlatých medailí v olympijském turnaji. Jako jediný dokázal narušit hegemonii asijských rivalů Rjo Sung-min z Koreje, jenž vyhrál prestižní finále mužské dvouhry. Třetí nasazený hráč porazil v dnešním souboji o zlato Číňana Wang Chao v šesti setech.

Rjo Sung-min získal pro Koreu v dramatickém souboji první olympijský titul od roku 1988, kdy na domácí půdě v Soulu triumfoval Ju Nam-kjo. "Byl to skvělý zápas. Wang Chao byl hodně rychlý, ale ne tak rychlý jako my," pochvaloval si po utkání
trenér korejských stolních tenistů.

Nakonec bez medaile odjede z Atén legendární Jan-Ove Waldner. Osmatřicetiletý Švéd, jenž má zlato z Barcelony 1992 a stříbro ze Sydney, nestačil v duelu o bronz na světovou jedničku Wang Li- čchin z Číny.

"Jsem pyšný na to, čeho jsem tady dosáhl. Samozřejmě, s medailí by to bylo ještě veselejší, ale i tak nejsem smutný," Waldner, prohlásil jeden z nejslavnějších hráčů historie. Toho po jeho posledním zápasu pod pěti kruhy vyprovodily obrovské ovace vestoje. V zaplněné hale nechyběla ani Waldnerova velká fanynka, švédská královna Silvia.

Číňané však i přes mírné zklamání v mužském singlu potvrdili své postavení stolnětenisové velmoci. Z Atén si odvezou tři zlaté, jednu stříbrnou a dvě bronzové medaile.

Finále:
Rjo Sung-min (3-Korea) - Wang Chao (4-Čína) 4:2 (3, -9, 9, 9, -11, 9).
O 3. místo:
Wang Li-čchin (1-Čína) - Waldner (16-Švéd.) 4:1 (-10, 3, 8, 7, 9).

Zlatý olympijský medailista Ryu Seung Min z Koreje.

Autor:

Nejčtenější

Další z rubriky

Největší vítězové umlčeli válku


Atény Nezískali medaili, přesto jsou vůbec největšími hrdiny her. Podařilo se jim mnohem víc, takřka...

Bábovi došel úspěch až na stupních vítězů


Praha Skokan do výšky Jaroslav Bába se stal na olympiádě stal jednou z českých hvězdy, když vybojoval...

Měli blízko, medaile nezískali. Proč?


Praha Jediné umístění dokáže ve sportu spustit takový vodopád slz. Čtvrtá příčka. Ani druhá, dokonce ani...

Najdete na iDNES.cz