Českou výpravu navštíví prezident

5 2004
Atény - Významnou návštěvu očekávají členové Českého olympijského výboru v Aténách. Do dějiště her si třídenní cestu naplánovat prezident Václav Klaus. Dvanáctého srpna by měl navštívit komplex Elliniko a podívat se na kanál vodních slalomářů. Pak se zúčastní vztyčení české vlajky v olympijské vesnici.

"Odpoledne je v plánu přijetí na ambasádě za účasti sportovců a vedení olympijského výboru," řekl ČTK šéf české olympijské mise v Aténách František Dvořák.

V pátek třináctého se prezident dopoledne vydá na slavnostní otevření do českého olympijského domu a krátce navštíví sportoviště. "Nejspíš jachtařskou marínu, která je nedaleko," řekl Dvořák. Večer pak hlava státu zhlédne slavnostní zahájení
Her.

V prvním dnu olympiády se pak Klaus vydá do hlediště. "Nabízíme mu třeba tenis, velodrom nebo gymnastiku," vypočítal Dvořák.

Zajímavá by mohla být sportovní střelba, kde budou Kateřina Kůrková a Martin Tenk usilovat o medaile. "Ale je to hrozně daleko, to by v krátkém čase nestačil," vysvětlil Dvořák, proč se za českými nadějemi prezident asi nevydá.

Večer má Klaus pozvání na večeři, ale pak si asi nenechá ujít první utkání českých basketbalistek. "Je to velmi pravděpodobné," uvedl Dvořák.

Vedle prezidentských má česká výprava i běžné starosti. Má zatím třeba k dispozici jen pět ze šesti automobilů. Klíče sice dostala od všech vozidel, ale jedno zmizelo a policie po něm pátrá.

"Je to úsměvný příběh," řekl Dvořák a pokračoval: "Jedno
se ztratilo. Hledá se a řekli, že se to možná podaří do dvou dnů." K dispozici už jsou i šoféři, ale jeden má volno.

Dvořák se už byl podívat na tréninku kanoistů a řešil tam drobný problém s parkováním u penzionu. "Přišel nějaký policajt, že tam nemohou parkovat, ale dopadlo to dobře," líčil Dvořák. U kanálu veslařů se domlouvalo uskladnění lodí, na vodě trénují jachtaři Lenka Šmídová a Martin Trčka.

"Přímo do vesnice teď přijeli Trčkovi s motorovým člunem, který přitáhli za autem až sem a musíme řešit volný průjezd do maríny," uvedl Dvořák. Atény dnes také zažily patnáctiminutovou, mohutnou průtrž mračen. "Takovou jsem ještě nezažil," udivil Dvořáka proud vody, který ho na čas uvěznil v jídelně.

Voda prý přišla vhod, protože ve vesnici akorát pokládají travnaté koberce. "Aspoň se jim to dobře chytí," doplnil. Podle organizátorů her nicméně živel ve vesnici také zaplavil devět sklepů a plný vody byl i jeden konferenční sál.

Autoři: ,

Nejčtenější

Vystoupit se zlatem z vládního speciálu? Krása, básní mladý hokejista

Čeští hokejisté po příletu z Evropského olympijského festivalu mládeže.

Hokejová reprezentační sedmnáctka si vynahradila neúspěch na listopadovém turnaji World Hockey...

Další z rubriky

Měli blízko, medaile nezískali. Proč?


Praha Jediné umístění dokáže ve sportu spustit takový vodopád slz. Čtvrtá příčka. Ani druhá, dokonce ani...

Romane, milujeme tě, volali v Rychnově


Rychnov nad Kněžnou Ranní slunce odhaluje městečko schované v údolí. Rychnov nad Kněžnou, místo, jež desetibojař Roman...

Slavné politiky ubytoval řecký miliardář


Atény Václav Klaus objal Kateřinu Kůrkovou, políbil ji na tvář a řekl: „Málem jsem to nepřežil. Jsem rád,...

Akční letáky
Akční letáky

Všechny akční letáky na jednom místě!

Najdete na iDNES.cz