České akvabely se dostaly mezi elitu

Akvabely Soňa Bernardová a Iva Bursová - České akvabely Soňa Bernardová a Iva Bursová už mají účast na olympijských hrách jistou.

26 2004
Atény - České akvabely Soňa Bernardová a Iva Bursová se na testovacím závodu v olympijském komplexu v Aténách dokázaly prosadit mezi světovou špičku, když bodově obsadily patnácté místo. Vyplatila se jim dlouhodobá příprava v kalifornském klubu Walnut Creek Aquanuts, kde se pod dohledem zkušených trenérek připravovaly už od podzimu.

Finálních deset dní přípravy se uskutečnilo na malebném řeckém ostrově Syros. Ten českou výpravu zaskočil nepříznivým počasím, silným poryvovým větrem, který se v nárazech podobal až vichřici.

Závod v Aténách se nesl v obdobné duchu. Přesto Soňa Bernardová a Iva Bursová zaplavaly technickou sestavu na výbornou a odměnou mu bylo bodové hodnocení odpovídající skvělému 15. místu.

České pojetí čardáše ve vodě upoutalo ve volné sestavě některým rozhodčím natolik, že neváhali vytáhnout vysokou známku 9.1 - což odpovídalo hodnocení desátého místa.

"S výsledkem jsme nadmíru spokojené. Potvrdil se tak náš návrat na světovou pozici v elitní šestnáctce, kterou se nám nepodařilo udržet na loňském mistrovství světa v Barceloně. Za tento úspěch vděčíme nejen dlouholeté reprezentační trenérce Šárce Dvořákové, která se pro nemoc nemohla kvalifikačního závodu zúčastnit, ale také choreografce a baletní trenérce Marcele Michalíkové," uvedla Soňa Bernardová z českého týmu.

Předolympijskou kvalifikací jarní sezona nekončí. Ihned po závodu se české akvabely přesunuly zpět na trénink do Kalifornie, kde se spolu se spoluplavkyněmi z klubu Walnut Creek Aquanuts zúčastní na konci dubna otevřeného mistrovství USA. Dalším vrcholem sezony bude mistrovství Evropy v Madridu.

Autor:

Nejčtenější

Malé Nagano. Češi slaví zlato na Evropském olympijském festivalu mládeže

ZLATO J NAŠE. Český tým na Evropském zimním olympijském festivalu mládeže v...

Na led padaly helmy a hokejky. Siréna, která oznamovala konec zápasu, přitom zazněla až vzápětí. A...

Jižní a Severní Korea chtějí mít společné týmy i v Tokiu

Týmy Severní a Jižní Kereje nastoupili při slavnostním zahájení zimních...

Jižní a Severní Korea uvažují o tom, že i na olympijských hrách 2020 v Tokiu vytvoří v některých...

Další z rubriky

Slavné politiky ubytoval řecký miliardář


Atény Václav Klaus objal Kateřinu Kůrkovou, políbil ji na tvář a řekl: „Málem jsem to nepřežil. Jsem rád,...

Jak si vedlo 142 českých olympioniků

Bába, Capalini, Šebrle

Atény Výprava 142 českých sportovců na olympiádě přivezla z Atén 8 medailí a řadu dalších míst těsně pod...

Největší vítězové umlčeli válku


Atény Nezískali medaili, přesto jsou vůbec největšími hrdiny her. Podařilo se jim mnohem víc, takřka...

Najdete na iDNES.cz