Česká kapitánka: Páté místo? Pohoda

30 2004
Praha - Poslední společná fotka a hurá domů. České basketbalistky splnily na olympijském turnaji cíl. Postoupily do čtvrtfinále a nakonec vybojovaly páté místo. "Potvrdily jsme, že patříme do světové špičky. Udělaly jsme pěkný výsledek," hodnotila bezprostředně po příletu aténskou misi kapitánka Hana Machová.

České basketbalistky po loňské druhé příčce na mistrovství Evropy potvrdily i na olympijských hrách příslušnost ve světové špičce.

"Určitě jsme v Řecku získaly řadu cenných zkušeností. Myslím, že je to v pohodě," bilancovala čtyřiadvacetiletá opora mistrovského Brna. Jedním dechem ale unaveně na ruzyňském letišti dodala: "Už máme radost, že jsme doma. Bylo toho docela dost."

Hned první zápas byl pro české družstvo smolný. Prohrálo v dramatické koncovce po prodloužení se Španělskem. Kvůli tomu narazilo už ve čtvrtfinále na silné Rusko, evropské šampionky. "Ono to máte ale jedno. Špička je strašně vyrovnaná. Vyhráváte a prohráváte o čtyři, šest bodů. Je jedno, jestli narazíte na Rusky nebo Brazilky."

Basketbalistky spolu trávily od jara spoustu času. Byly na asijském turné, na soustředěních v Luhačovicích, Opavě i Brně. Teď si od sebe konečně odpočinou. "Myslím, že do 15. září máme volno. Pak začne příprava na  další sezonu. Stejně ale budu chodit do posilovny a běhat. Klasická udržovačka," plánuje si křídelní hráčka Machová.

Poslední turnaj odehrála v reprezentaci rozehrávačka Romana Hamzová. "Zatím jsme se nijak zvlášť neloučily. To zvládneme až na párty, kterou budeme mít v sobotu v Brně," předpokládá členka All Star sestavy loňského mistrovství Evropy.

Z různých důvodů v týmu chyběly Eva Němcová, Kamila Vodičková a Lucie Blahůšková. Na dalším srazu bude kouč postrádat další oporu. "Romana chce končit kariéru. Škoda. Na druhou stranu  je národní tým hodně mladý a má před sebou slušnou perspektivu. Neříkám, že z Pekingu přivezeme za čtyři roky medaile, ale můžeme se o další olympijskou účast prát," dodala Hana Machová.

Autor:

Nejčtenější

Jižní a Severní Korea chtějí mít společné týmy i v Tokiu

Týmy Severní a Jižní Kereje nastoupili při slavnostním zahájení zimních...

Jižní a Severní Korea uvažují o tom, že i na olympijských hrách 2020 v Tokiu vytvoří v některých...

Malé Nagano. Češi slaví zlato na Evropském olympijském festivalu mládeže

ZLATO J NAŠE. Český tým na Evropském zimním olympijském festivalu mládeže v...

Na led padaly helmy a hokejky. Siréna, která oznamovala konec zápasu, přitom zazněla až vzápětí. A...

Další z rubriky

Největší vítězové umlčeli válku


Atény Nezískali medaili, přesto jsou vůbec největšími hrdiny her. Podařilo se jim mnohem víc, takřka...

Šebrle: Jsem línej na to, co mě nebaví


Atény Přišel neoholený, kruhy pod očima, v obyčejném triku. Mžoural a chraptěl. Skoro nespal. Nejradši by...

Jak si vedlo 142 českých olympioniků

Bába, Capalini, Šebrle

Atény Výprava 142 českých sportovců na olympiádě přivezla z Atén 8 medailí a řadu dalších míst těsně pod...

Najdete na iDNES.cz