Cechlová se na cestě do finále nezdržela

20 2004
Atény - (Od zvláštního zpravodaje iDNES) - Suverénně prošla do sobotního finále olympijského závodu diskařek Věra Cechlová-Pospíšilová. Hned v prvním kvalifikačním pokusu hodila 64,48 m a o bezmála dva metry přehodila postupový limit. "Těší mě, že jsem při své olympijské premiéře nezklamala a postoupila," radovala se.

"Nebyla jsem vůbec nervozní, jen jsem nechtěla v kvalifikaci nic podcenit. Snažila jsem se házet zadržovaně technicky, abych to někde nepřetáhla a nezkazila to. Jít dlouhý hod naplno je někdy těžší," popisovala pětadvacetiletá atletka Olympu Praha svou taktiku.

Že její disk doplachtil až na metu 64,48 jí překvapilo. "Čekala jsem, že to bude tak na hranici 63 metrů. Mile mě potěšilo, že to bylo dál."

Po kvalifikaci se už nemohla dočkat něčeho dobrého na zub. "Celý den jsem nejedla, takže mi docela vytrávilo. Vidím to na nějakou rýži a maso, spíš něco lehčího. Ale kdyby se zadařilo i ve finále, dopřála bych si pořádnej stejk," smála se.

Stejně jako před každým závodem, i před kvalifikací dodržela tradiční rituál. "Pokaždé jím bílou čokoládu," přiznává. "A tentokrát jsem ještě dostala od Šárky Kašpárkové vanilkové rohlíčky z Čech. Takže to byla před závodem správná kalorická bomba."

O tom, jak vyplní čas před finálovým závodem má vcelku jasno. "Podívám se na DVD na nějaký pěkný film, zřejmě italskou komedii. V televizi pak asi zkouknu kus atletiky. Určitě ale nebudu sportovat, to až večer," zažertovala.

Letošní výsledky z ní dělají favoritku na přední umístění. Možná dokonce na medaili. "Nerada bych něco zakřikla. Ono je sice strašně blízko k úspěchu, ale stejně blízko je k neúspěchu. Jsem tady abych hodila co nejdál, ale když se to holt nevydaří, život půjde dál."

Na medaili by podle Věry Cechlové-Pospíšilové mělo stačit 66 metrů. "Na bronzovou. Ty cennější asi budou ležet dál. Mezi 66 a 69 metry," odhaduje. "Výtečně připravená je tu Sadová, určitě vystrčí růžky domácí Řekyně. Tipovat dopředu jak to dopadne si neodvažuju."

Sama by byla navýsost spokojena, kdyby si hodila osobní rekord. "Ale technika je nevyzpytatelná. Když bude moje levá noha rychle zašlápnutá, dá se hodit daleko. Ale když se bude courat, bude to horší," tvrdí.

Doufá, že v přípravě nic nepodcenila. "Myslím, že jsem fyzicky i technicky velmi dobře nachystána. Pro mě každý rok hraje velkou roli, protože na rozdíl od většiny soupeřek jsem ještě dost závodnicky nevyzrálá," myslí si.

Finále v disku žen je na programu v sobotu od 20.10 středoevropskéhp času.

Nejčtenější

Vystoupit se zlatem z vládního speciálu? Krása, básní mladý hokejista

Čeští hokejisté po příletu z Evropského olympijského festivalu mládeže.

Hokejová reprezentační sedmnáctka si vynahradila neúspěch na listopadovém turnaji World Hockey...

Další z rubriky

Měli blízko, medaile nezískali. Proč?


Praha Jediné umístění dokáže ve sportu spustit takový vodopád slz. Čtvrtá příčka. Ani druhá, dokonce ani...

Romane, milujeme tě, volali v Rychnově


Rychnov nad Kněžnou Ranní slunce odhaluje městečko schované v údolí. Rychnov nad Kněžnou, místo, jež desetibojař Roman...

Slavné politiky ubytoval řecký miliardář


Atény Václav Klaus objal Kateřinu Kůrkovou, políbil ji na tvář a řekl: „Málem jsem to nepřežil. Jsem rád,...

Schöneck je rájem pro děti i dospělé
Schöneck je rájem pro děti i dospělé

Přemýšlíte, kde prožít zimní dovolenou s dětmi? Máme pro vás báječný tip! Kousek za hranicemi najdete areál nevídaných rozměrů a hlavně s pestrou nabídkou možností zábavy.

Najdete na iDNES.cz