Capalini si užil večery. Zvyká si na slávu

31 2004
Praha - Třebaže už má doma pěknou medailovou sbírku, nic nepřekoná olympijský bronz z Atén. Moderní pětibojař Libor Capalini si užívá chvilky slávy. "Teprve uvidím, co všechno se teď po Aténách změní," říká trochu stydlivě. Po příletu se pozdravil s příbuznými, převzal od šéfa českého pětibojařského svazu kytici a šel ukázat novinářům novou medaili.

Český moderní pětibojař Libor Capalini stál v salonku ruzyňského letiště a v růžku místnosti pózoval před davem fotografů.

Trochu rozpačitě se usmíval. Na obrovský mediální zájem není přes úspěchy na evropských i světových kláních zvyklý.

"Teď mě ještě čeká, jak já říkám, dojezd toho olympijského úspěchu," tvrdí jedenatřicetiletý borec pražské Dukly. Je rád, že třetím místem pomohl k popularizaci moderního pětiboje. Zvažuje, že za dva roky skončí.

Závod v Aténách se mu nezdál ničím zvláštní. "Dokonce jsem nebyl ani nervózní. Atmosféra na mě dolehla více před čtyřmi roky v Sydney, kdy jsem byl ve výpravě jako náhradník. Asi už jsem starší a zkušenějších," zamyslel se: "Hodně jsem se těšil domů."

Opatrně hovořil o oslavách. "Mám za sebou několik příjemných večerů, dopřál jsem si trochu nějakých nápojů, ale nic velkého. Jeden den jsem vyrazil k moři. Podíval jsem se na pětibojařský závod žen a na atletiku, hlavně oštěp Jana Železného. Původně jsem chtěl vidět víc, ale pak jsem se nechtěl v horku od rána do večera někde plahočit."

Zatímco jiní sportovci plánují po olympijském vrcholu dovolenou, Libor Capalini se musí udržovat ve formě. Čekají ho totiž ještě dva velké závody. Příští víkend se představí ve finále Světového poháru, o deset dní později začíná armádní mistrovství světa. "Chci se dobře připravit. Obě akce jsou dost významné," neztrácí ani po vrcholu sezony motivaci.

Čeští medailisté se vrátili z olympijských her v Aténách. Jaroslav Bába, Libor Capalini a Roman Šebrle (zleva) pózují po příletu fotografům.

Autor:

Nejčtenější

Vystoupit se zlatem z vládního speciálu? Krása, básní mladý hokejista

Čeští hokejisté po příletu z Evropského olympijského festivalu mládeže.

Hokejová reprezentační sedmnáctka si vynahradila neúspěch na listopadovém turnaji World Hockey...

Další z rubriky

Měli blízko, medaile nezískali. Proč?


Praha Jediné umístění dokáže ve sportu spustit takový vodopád slz. Čtvrtá příčka. Ani druhá, dokonce ani...

Nejdokonalejší plavecké tělo na světě


Atény Firma Speedo mu slíbila milion dolarů, pokud vyloví z olympijského bazénu v Aténách sedm zlatých...

Šestý muž z Atén na Peking nemyslí


Plzeň Nepózoval fotografům, zůstal ve stínu bronzového kolegy Libora Capaliniho. Ale uvnitř cítí...

Najdete na iDNES.cz