Basketbalistky zdolaly v přípravě Austrálii

1 2004
Křenovice - První ze dvou zápasů s Austrálií mají za sebou české basketbalistky. V přípravě na olympijské hry porazily obhájkyně stříbra až díky zlepšenému výkonu ve druhém poločase. "S vítězstvím jsem spokojen. Tak kvalitní tým, který má Austrálie, se neporáží každý den," hodnotil utkání Jan Bobrovský, kterému chyběla kvůli zánětu žil Romana Hamzová.

V australském týmu zase chyběla jedna z hlavních opor Jacksonová, jež dosud plní povinnosti ve WNBA.

Vstup do zápasu vyšel lépe českým basketbalistkám, které ve druhé čtvrtině už vedly 21:16. Pak ale Australanky díky rychlým protiútokům otočily výsledek a po jedenáctibodové šňůře už vedly 27:21. Ještě do poločasu ale český tým zpřesnil obranu a získal zpět pětibodové vedení.

Pohyblivá obrana spojená s jistější koncovkou vynesla českým basketbalistkám po změna stran až šestnáctibodový náskok (61:45). Australankám se nedařila kombinace a často ztrácely míče, což české hráčky trestaly.

"Naše kombinovaná sestava hráček zbytečně pospíchala a po ztrátách míčů jsme soupeřkám umožnili korigovat výsledek," poznamenal po zápase Bobrovský.

Odveta se hraje v pondělí od 17.00 v hale v Králově Poli.

Česko - Austrálie 78:69 (16:14, 38:33, 61:45).
Nejvíce bodů:
Klimešová a Vítečková po 14, Uhrová a Machová po 11, Veselá a Večeřová po 8, Hartigová 6, Kulichová 4, Pavlíčková 2 - Fallonová 20, Shellová 13, Batkovicová 10. Rozhodčí: Ayelen (Fr.), Večeřa (ČR). Fauly: 19:13. Trestné hody: 15/10 - 23/18. Trojky: 4:3. Diváci: 700.

Autoři: ,

Nejčtenější

Další z rubriky

Desetibojař Šebrle je českým hrdinou

Bába, Capalini, Šebrle

Praha Jediná zlatá medaile desetibojaře Šebrleho. Tak zůstane aténská olympiáda 2004 uchována v kronikách...

Šestý muž z Atén na Peking nemyslí


Plzeň Nepózoval fotografům, zůstal ve stínu bronzového kolegy Libora Capaliniho. Ale uvnitř cítí...

Šebrle: Jsem línej na to, co mě nebaví


Atény Přišel neoholený, kruhy pod očima, v obyčejném triku. Mžoural a chraptěl. Skoro nespal. Nejradši by...

Najdete na iDNES.cz