Basketbalistky se pokusí o vyrovnanou partii

15 2004
Atény - Čeká je zápas s obhájkyněmi olympijského titulu, přesto chtějí hrát vyrovnanou partii. Po sobotní nešťastné prohře se Španělskem se v pondělí české basketbalistky v Aténách utkají s výběrem USA. Žádný duel není podle kouče Jana Bobrovského předem prohraný, ani ten s Američankami. "Ale byl by to zázrak, kdyby se nám podařilo vyhrát. Jsou velmi silné," ví trenér dobře.

Tým USA si zatrénoval na úvod proti Novému Zélandu, který rozdrtil rozdílem 52 bodů. Český celek by rád prověřil kvality amerických hvězd mnohem víc a třeba se pokusil o překvapení.

S Američankami hrály dva přípravné zápasy v Brně a zejména ten první (69:85) se jim vydařil. "Alespoň si to holky zkusily," řekl kouč.

Oproti přípravě v Brně jsou Američanky na olympiádě v silnější sestavě. "Jsou sebevědomý a hopsavý, ale zkusíme je testnout a třeba to vyjde," troufala si kapitánka Hana Machová.

Doufala, že tým nakládačku nedostane. "Vyrovnaný zápas bychom mohly hrát, když se nám bude dařit a předvedeme svoji hru," dodala.

Bobrovskému nebude vadit, když český celek prohraje. "Spíš chci, aby si klíčové hráčky trochu odpočinuly, i když to asi moc nepůjde," přemítal. Nechtěl by prohrát o moc, třeba o třicet. "To by si holky taky mohly myslet, že vůbec neumí hrát basketbal. A to by před dalšími zápasy asi nebylo dobré," prohlásil.

Nejlepší střelkyně úvodního zápasu se Španělskem Ivana Večeřová tvrdila, že každý zápas na olympiádě bude vyrovnaný. "I v Brně jsme s nimi prohrály celkem o málo, ale ten tým tady je o dost silnější," upozornila. Do zápasu půjde s tím, že o nic nejde. "Že můžeme pouze překvapit," uvedla. 

Zuzana Klimešová se na souboj s Američankami vysloveně těšila. Pro ni to bude test vlastních schopností. "Když člověk hraje proti tomu nejlepšímu, tak potom vidí, jak dobrej opravdu je," řekla a ostudy se nebála. "Ztrapnit se nemůžeme," řekl Klimešová.

Asistent kouče Bobrovského Lubor Blažek ví, že před pondělním duelem jsou karty rozdané. "A já cítím i na sobě, že dvě porážky za sebou trochu na družstvu zanechají stopy, třebaže už nějaké zkušenosti máme," připustil. "Ale já si myslím, že ten tým to rozhodně nepoloží na lopatky," ujistil Blažek.

Dále čtěte: Vodičková krajankám proti USA nevěří
Basketbalistky na úvod smolně prohrály
Vteřina a půl dělila basketbalistky od oslav

Autor:

Nejčtenější

Další z rubriky

Šebrle: Jsem línej na to, co mě nebaví


Atény Přišel neoholený, kruhy pod očima, v obyčejném triku. Mžoural a chraptěl. Skoro nespal. Nejradši by...

Capalini si užil večery. Zvyká si na slávu


Praha Třebaže už má doma pěknou medailovou sbírku, nic nepřekoná olympijský bronz z Atén. Moderní...

Šestý muž z Atén na Peking nemyslí


Plzeň Nepózoval fotografům, zůstal ve stínu bronzového kolegy Libora Capaliniho. Ale uvnitř cítí...

Najdete na iDNES.cz