Basketbalistky se chtějí prosadit pod košem

17 2004
Atény - Zápas naděje čeká české basketbalistky na olympijských hrách v Aténách. Po dvou prohrách se ve středu ráno utkají s výběrem Číny. Pokud ve svém třetím utkání od 8.00 našeho času vyhrají, mohou stále reálně pomýšlet na postup ze skupiny. Pokud se jim ani potřetí nepodaří bodovat, šance bude zase menší. Musely by pak vyhrát oba zbývající zápasy.

Vicemistryně Evropy na úvod olympijského turnaje smolně prohrály se Španělskem a sehrály důstojnou partii s vysoce favorizovanými Spojenými státy americkými.

Dá se očekávat, že duel s Čínou bude velmi vyrovnaný jako dva vzájemné zápasy v přípravě, ale hráčky věří, že už si smůlu na olympiádě vybraly. "Půjdeme do toho se stejným nasazením jako dosud a už to konečně musí vyjít, jinak to přece není možný," prohlásila Zuzana Klimešová, nejlepší česká střelkyně ze zápasu s Američankami.

V přípravném turnaji v Číně svěřenkyně Jana Bobrovského nejprve prohrály o bod, ale pak domácího soupeře o dva porazily. "Musíme hrát víc u koše, být agresivnější v útoku. Od půlky se body nedávají," řekl Bobrovský.

V úterý byl v plánu trénink, v jehož rámci se promítal videozáznam zápasů Číny z olympijského turnaje. "Už jsme s nimi hráli, ale promítneme si i jejich utkání tady, jestli se něco nezměnilo. Probereme taktiku," plánoval.

Kouč měl radost, že tým v zápasu s USA zvedl hlavu a dokázal po porážce se Španělskem odehrát s favoritkami vyrovnanou partii. "Holky zvedly hlavu, po utkání se Španělskem jsme byli zaskočení a chvilku nám trvalo, než jsme se z toho dostali," přiznal kouč.

Speciální taktiku nepřipravuje. "Nesmíme dostávat trojky. Ve hře jedna na jednu to je dobré, ale musíme uplatnit hru pod košem." 

Po smolném duelu se Španělskem nyní věří hráčky ve štěstí. "Vybrali jsme si pořádnou porci smůly proti Španělsku, takže teď už to snad bude lepší," věřila rozehrávačka Romana Hamzová. "Hodily jsme to za hlavu a budeme o postup bojovat dál," dodala.

Utkání sledujte ve středu od 8.00 on-line

Autoři: ,

Nejčtenější

Další z rubriky

Desetibojař Šebrle je českým hrdinou

Bába, Capalini, Šebrle

Praha Jediná zlatá medaile desetibojaře Šebrleho. Tak zůstane aténská olympiáda 2004 uchována v kronikách...

Bábovi došel úspěch až na stupních vítězů


Praha Skokan do výšky Jaroslav Bába se stal na olympiádě stal jednou z českých hvězdy, když vybojoval...

Slavné politiky ubytoval řecký miliardář


Atény Václav Klaus objal Kateřinu Kůrkovou, políbil ji na tvář a řekl: „Málem jsem to nepřežil. Jsem rád,...

Najdete na iDNES.cz