Basketbalistky chtějí Ruskám oplatit porážku

24 2004
Atény - O postup mezi nejlepší čtyři týmy olympijských her budou ve středu od 13.30 usilovat české basketbalistky. Ve čtvrtfinále turnaje se střetnou s Ruskem, a pokusí se tak o odvetu za loňský boj o zlato na mistrovství Evropy. V něm české reprezentantky nešťastně prohrály.

Jejich soupeřky jsou však na olympiádě ve výborné formě. Svěřenkyně trenéra Vadima Kapranova vyhrály čtyři z pěti zápasů.

Průběh zápasu sledujte
v podrobné reportáži

První středeční čtvrtfinále by podle papírových předpokladů mělo být ze všech nejvyrovnanější. Američanky jsou totiž v zápase s domácími basketbalistkami jasným favoritem, podobně jako Brazílie proti Španělsku a Austrálie proti Novému Zélandu.

Padesát triatlonistek čeká podle expertů extrémně těžká cyklistická část, při níž musejí pětkrát absolvovat sedmisetmetrové ostré stoupání.

A to ve vedru, které i přes časný start v Aténách nepochybně bude. Na startu budou Berková, Radová i Zelenková, která dostala na poslední chvíli divokou kartu.

Letošní výsledky staví do role favoritek Američanky Taorminaovou a Lindquistovou, ve výborné formě je i mistryně Evropy Fernandesová z Portugalska a z tradiční velmoci Austrálie touží napravit páté místo ze Sydney Harropová.

Šance sedmatřicetileté Švýcarky McMahonové obhájit titul po narození třetího dítěte se zdají být mizivé.

Početné zastoupení bude mít i česká cyklistika na olympijském velodromu. Milan Kadlec po dnešní bodovačce jednotlivců pojede s Petrem Lazarem závod dvojic a sbírat body na oválu chce i Lada Kozlíková.

Ivana Vrbu dokonce jmenuje agentura Reuters mezi čtyřmi kandidáty na medaile v keirinu, v němž letos v květnu na mistrovství světa v Melbourne získal bronz.

Jen tři medaile budou v sázce na atletickém stadionu a všechny si rozdělí ženy. Dvoustovka se musí obejít bez tří nejlepších sprinterek posledních let - Jonesová vzdala americkou kvalifikaci, její krajanka Whiteová byla potrestána za doping, stejně jako ruská halová mistryně světa Kapačinská.

Souboj o zlato se tak pravděpodobně zúžil na letos nejrychlejší Jamajčanku Campbellovou a nejlepší z Američanek, teprve osmnáctiletou Felixovou.

Na čtvrtce s překážkami jsou diváci zvědaví, jestli se australská mistryně světa Jana Pittmanová dokáže plně vyrovnat s nedávnou operací kolena a porazit ruskou světovou rekordmanku Julii Pečonkinovou i rychlé americké trio.

Soutěž kladivářek má jasnou favoritku v Kubánce Yipsi Morenové, která neprohrála osmnáct závodů za sebou.

Do kvalifikace vstoupí trio českých oštěpařek v čele s Nikolou Brejchovou, třetí v letošních tabulkách za dvojicí Kubánek.

O finále budou usilovat i tyčkaři Ptáček a Janáček i dálkařka Ščerbová. Kanoista Martin Doktor bude skládat semifinálový reparát na kilometrové trati a poslední jízda čeká jachtaře Tomáše Malinu ve třídě Mistral.

Korunováni budou také dva největší siláci her. Americký zápasník Rulon Gardner se chystá na obhajobu zlata v nejtěžší váhové kategorii a stejný cíl má i iránský "Hercules" - vzpěrač Husejn Rezazadeh.

Autoři: ,

Nejčtenější

Další z rubriky

Desetibojař Šebrle je českým hrdinou

Bába, Capalini, Šebrle

Praha Jediná zlatá medaile desetibojaře Šebrleho. Tak zůstane aténská olympiáda 2004 uchována v kronikách...

Měli blízko, medaile nezískali. Proč?


Praha Jediné umístění dokáže ve sportu spustit takový vodopád slz. Čtvrtá příčka. Ani druhá, dokonce ani...

Capalini si užil večery. Zvyká si na slávu


Praha Třebaže už má doma pěknou medailovou sbírku, nic nepřekoná olympijský bronz z Atén. Moderní...

Akční letáky
Akční letáky

Všechny akční letáky na jednom místě!

Najdete na iDNES.cz