Atletům zvoní do posledního kola

5 2004
Praha - O víkendu vykrystalizuje definitivní složení olympijské výpravy. Atleti totiž mají poslední možnost ke splnění limitů. Několik adeptů se pokusí zajistit si letenku do Atén v sobotu na extralize na stadionu na Julisce, další se vydají na kvalitní mítinky do zahraničí.

Strachovat o svou zatím jistou pozici ve výpravě pro Atény se může také šest reprezentantů s limitem B (Maška, Šneberger, Vojtík, Kašpárková, Ščerbová a Martincová), s nímž může do Atény pouze jeden atlet. Vcelku klidní mohou být sprinter Vojtík, překážkářka Martincová a mílař Šneberger, neboť ve svých disciplínách nemají doma konkurenci.

Ale zbylí atleti se musí mít na pozoru. Ve hře o Atény tak je například Martina Darmovzalová, která může vyřadit z týmu buď trojskokanku Kašpárkovou, nebo dálkařku Ščerbovou, úřadující juniorskou mistryni světa.

Kašpárková by ráda na olympiádě zakončila kariéru, jejímž vrcholem bylo zlato z mistrovství světa 1997 právě z Atén. Ale pokud Darmovzalová skočí alespoň 14,11 metru a Kašpárková se nezlepší, zbudou jí oči pro pláč. Limit A, s nímž mohou do Atén tři reprezentanti, má hodnotu 14,20.

Ve hře jsou také kladivář Pavel Sedláček, který by v případě splnění limitu B a lepšího výkonu mohl vystrčit Vladimíra Mašku, půlkař Roman Oravec či tyčkař Štěpán Janáček, jehož zranění se zlepšilo.  "Těch adeptů je spoustu, ale je otázka, kdo to dokáže splnit. Já si myslím, že ještě tak jeden dva přibudou," řekl ČTK trenér reprezentace Václav Fišer. "Mohl by limit skočit Janáček, vypadal na posledním závodu moc dobře, nebo určitě Lampart," vypíchl největší adepty. Dálkař Petr Lampart skočil o víkendu s nedovolenou podporou větru 831 cm, tedy dokonce za přísnější A-limit.  "Pak jsou tam i Alena Rücklová či Standa Sajdok," připomněl Fišer také dva překážkáře.

Kromě Julisky se bude bojovat o limity i v zahraničí. Desetibojaři Jan Poděbradský a Jiří Ryba zkusí štěstí v Banské Bystrici, mílařka Andrea Šuldesová v Brasschaatu a nominační derniéru obstará nedělní mítink v maďarském Szombathely.

Autoři: ,

Nejčtenější

Vystoupit se zlatem z vládního speciálu? Krása, básní mladý hokejista

Čeští hokejisté po příletu z Evropského olympijského festivalu mládeže.

Hokejová reprezentační sedmnáctka si vynahradila neúspěch na listopadovém turnaji World Hockey...

Další z rubriky

Nejdokonalejší plavecké tělo na světě


Atény Firma Speedo mu slíbila milion dolarů, pokud vyloví z olympijského bazénu v Aténách sedm zlatých...

Šebrle: Jsem línej na to, co mě nebaví


Atény Přišel neoholený, kruhy pod očima, v obyčejném triku. Mžoural a chraptěl. Skoro nespal. Nejradši by...

Slavné politiky ubytoval řecký miliardář


Atény Václav Klaus objal Kateřinu Kůrkovou, políbil ji na tvář a řekl: „Málem jsem to nepřežil. Jsem rád,...

Najdete na iDNES.cz