Atletky pilovaly formu na Kanárských ostrovech

5 2004
Brno - Tři týdny nabíraly výškařka Zuzana Hlavoňová a trojskokanka Šárka Kašpárková kondici na Kanárských ostrovech tak, aby jejich forma gradovala v srpnu na olympiádě v Aténách. Kašpárková se ale domů vrátila s nataženým lýtkovým svalem na pravé noze. Vyšetření ultrazvukem v Brně však ukázalo, že se to je jen lehčí zranění.

"Při skákání z bedny na bednu mi nevyšel poslední doskok a špička nohy zůstala výš než pata," řekla trojskokanka, která si přivodila zranění týden před koncem soustředění.

"V závěru jsme se věnovali pouze tréninku levé odrazové nohy. Podařily se nám cviky, na které jindy nemáme čas. Nyní už Šárka začne postupně lehce zatěžovat i pravou nohu," dodal trenér Michal Pogány.

Hlavoňová se chystá v Aténách ukončit kariéru. "Finále olympijské výšky bude 28. srpna. Přesně v den, kdy syn Ondra oslaví třetí narozeniny. Nemohla bych mu k nim dát krásnější dárek, než kdybych se do toho finále kvalifikovala," nastínila svůj poslední sportovní cíl.

Syna vzala poprvé s sebou na zahraniční soustředění. "Je to úplně jiný pocit," pochvalovala si. Za důležité považuje, že nemá žádné zdravotní problémy.

"Nepronásledují mě ani obvyklé bolesti zad. Motivoval mě fyzický trénink ve skupině, dostanu ze sebe mnohem více než při individuální přípravě," řekla Hlavoňová.

V závěru kariéry se po technické stránce připravuje sama. "Techniku mě výborně naučil trenér Kovář a nyní z toho těžím. Už před rokem jsem přestala dojíždět do Prahy na tréninky. Nyní se už nic nového nenaučím. Technicky jsem na tom nebyla špatně, chyběla mi kondice," vysvětlila výškařka, která na halovém mistrovství světa v Budapešti nepostoupila z kvalifikace.

Při závodech chce spoléhat hlavně na své zkušenosti. "Bude mi možná chybět pohled na případnou chybu, už se ale jedná pouze o drobné maličkosti a to mi vždy někdo poradí," řekla Hlavoňová.

Obě atletky se budou nyní deset dnů připravovat v Brně. Ve čtvrtek 15. dubna se vrátí na Kanárské ostrovy k další třítýdenní přípravě, kterou opět zaměří na fyzickou kondici.

Autoři: ,

Nejčtenější

Vystoupit se zlatem z vládního speciálu? Krása, básní mladý hokejista

Čeští hokejisté po příletu z Evropského olympijského festivalu mládeže.

Hokejová reprezentační sedmnáctka si vynahradila neúspěch na listopadovém turnaji World Hockey...

Další z rubriky

Desetibojař Šebrle je českým hrdinou

Bába, Capalini, Šebrle

Praha Jediná zlatá medaile desetibojaře Šebrleho. Tak zůstane aténská olympiáda 2004 uchována v kronikách...

Romane, milujeme tě, volali v Rychnově


Rychnov nad Kněžnou Ranní slunce odhaluje městečko schované v údolí. Rychnov nad Kněžnou, místo, jež desetibojař Roman...

Nejdokonalejší plavecké tělo na světě


Atény Firma Speedo mu slíbila milion dolarů, pokud vyloví z olympijského bazénu v Aténách sedm zlatých...

Najdete na iDNES.cz