Arbitráž rozhodne o Edwardsové do středy

12 2004
Praha - Americká sprinterka Torri Edwardsová se příští středu dozví, zda uspěla s odvoláním u Mezinárodní sportovní arbitráže proti dvouletému trestu za doping. Mistryně světa v běhu na 100 metrů doufá, že CAS zvrátí rozhodnutí americké antidopingové agentury a ona bude moci startovat na olympijských hrách.

Nejvyšší sportovní soud, který má své sídlo v Lausanne, bude během olympiády mimořádně zasedat přímo v Aténách. "Zatím jsme jen slyšeli, že (Edwardsová) podá protest. Než sem do Atén dokumenty dorazí, bude sobota," vysvětlil středeční lhůtu generální sekretář CAS Matthieu Rebb.

Pozdější termín rozhodnutí už nepřipadá v úvahu, protože zástupci jednotlivých výprav musejí nejpozději ve středu nahlásit do pátečních atletických závodů konkrétní jména. Pokud Edwardsová s protestem uspěje, bude moci startovat na stovce, pokud CAS její odvolání proti trestu zamítne, nahlásí Američané k rozběhu Gail Deversovou.

Edwardsová měla v dubnu na mítinku na ostrově Martinik pozitivní test na zakázaný stimulant niketamid. Sprinterka se hájí tím, že nedovolenou látku obsahovaly tablety glukózy, které dostala od svého fyzioterapeuta. USADA ji přesto ve středu potrestala zákazem startů na dva roky.

Torri Edwardsová při americké olympijské kvalifikaci

Autor:

Nejčtenější

Další z rubriky

Romane, milujeme tě, volali v Rychnově


Rychnov nad Kněžnou Ranní slunce odhaluje městečko schované v údolí. Rychnov nad Kněžnou, místo, jež desetibojař Roman...

Capalini si užil večery. Zvyká si na slávu


Praha Třebaže už má doma pěknou medailovou sbírku, nic nepřekoná olympijský bronz z Atén. Moderní...

Šestý muž z Atén na Peking nemyslí


Plzeň Nepózoval fotografům, zůstal ve stínu bronzového kolegy Libora Capaliniho. Ale uvnitř cítí...

Najdete na iDNES.cz