Vyzkoušeli jsme topmodel Sony Ericssonu, prohnutou Xperii Arc

aktualizováno 
Barcelona (Od zvláštních zpravodajů Mobil.cz) - Arc překvapí tenkou konstrukcí a zaujme elegancí. V souboji s konkurencí to ovšem bude mít těžké. Sony Ericsson model sice představil už na veletrhu CES, ale teprve v Barceloně jsme se s ním blíže seznámili.

Sony Ericsson Xperia Arc na veletrhu v Barceloně | foto: Mobil.iDNES.cz

Nová Xperia Arc je nástupcem elegantního modelu Xperia X10. Z něj si prakticky nic nevzala, novinka se vydala úplně jinou cestou. Z matného designu je nově lesklý, takže je Arc hodně upatlaný telefon. To ostatně platí pro všechny nové modely Sony Ericssonu.

Namísto elegantní stříbrné linky na boku u modelu X10 vsází Xperia Arc na neobvyklou prohnutou konstrukci. Zatímco většina telefonů mívá záda plochá nebo trochu vyboulená, Arc je naopak prohnutá dovnitř. U Sony Ericssonu prý toto řešení navrhovali proto, aby se telefon co nejlépe držel v ruce. A konstruktérům musíme dát za pravdu, Arc opravdu hezky padne do ruky. Zatímco tlustší vrchní část sedí v dlani, prohnutý střed telefonu se opře do prstů.

Pocit je to mírně zvláštní, ale funguje to a řešení se nám líbí. Mimochodem, toto řešení je v kontrastu s vyboulenými zády modelů Xperia Neo a Pro. Jenže ty jsou o něco užší než Arc, a proto se již pohodlně vejdou do dlaně. To širokou Arc do ní pojme jen jedinec s opravdu medvědí tlapou.

Opět musíme pochválit zpracování modelu. Ačkoli je telefon z plastů, konstrukce je velmi pevná a mobil se neprohýbá ani nikde nic nevrže.  Líbí se nám i velký 4,2 palcový displej, který opět podporuje technologii Sony Bravia. Stejně jako u modelů Xperia Neo a Pro jsme ani u Arcu nezaznamenali žádné zaškobrtnutí při běhu systému. Android 2.3 s nadstavbou UX Platform je velmi rychlý a plynulý.

Ačkoli je Xperia Arc velmi pěkný a dobře vybavený telefon, v současné napjaté konkurenci to bude těžké. LG má dvoujádrový model Optimus X s daleko větším výkonem, lákadlem LG Optimus 3D je jeho 3D fotoaparát a displej. Samsung zase u nového Galaxy S II nabízí opět dvoujádrový procesor a nepřeberné množství služeb.

Pokud bude chtít Xperia Arc uspět, bude se muset cenově zařadit hluboko pod tyto novinky. Nebo musí stihnout na trh přijít o dost dříve, aby ukradla zákazníky současným top modelům, které čekají na své nástupce. Arc může být alternativou i pro ty zákazníky, na které už mají právě představované topmodely až příliš mnoho složitých funkcí. Nicméně opravdový špičkový smartphone bude muset Sony Ericsson teprve připravit.

Nejčtenější

Co letos předvádíte, je neuvěřitelná drzost, spílají zákazníci Vodafonu

Ilustrační snímek

Když v květnu rozeslal Vodafone textovku informující o změně tarifikace u předplacenek, zvedlo to vlnu nevole....

Neuvěřitelný příběh ztroskotaných Čechů v Polsku má mobilní ponaučení

Porucha, nouzové volání

Jakkoliv zní celý příběh neuvěřitelně, můžeme si z nepříjemného konce dovolené české rodiny v Polsku vzít jedno...

Internet šílí z aplikace, která vás ukáže jako starce. Může to mít háček

Aplikace FaceApp vám ukáže, jak budete vypadat ve stáří.

Populární ruská aplikace FaceApp se stala hitem internetu, má ovšem jednu velmi stinnou stránku. Potřebuje totiž...

Když si nevypnu mobil, spadne letadlo, myslí si každý pátý pasažér

Mobil v letadle

Průzkum amerického operátora AT&T ukázal, jak lidé vnímají zákaz používání telefonu v letadle. Někteří pasažéři mají o...

Levné androidy decimují iPhony. Apple proto lacinější modely vyřadí

iPhone SE

Čína není jediným klíčovým regionem, v němž se Applu přestalo dařit. Mnohem levnější, a přitom podobně vybavené...

Další z rubriky

Oprašují zapomenutou koncepci. Bytelný unihertz zaujme fyzickou klávesnicí

Unihertz Titan

Čínský Unihertz připravuje smartphone, který potěší nejen nemotorné uživatele, ale i staromilce. Novinka totiž v sobě...

Analytik: Apple u iPhonů příští rok zmenší výřez. Zmizí až později

Detail výřezu v displeji u iPhonu X

Jubilejní iPhone X před dvěma lety odstartoval módu výřezů v displeji. Zatímco ostatní výrobci jej postupně zmenšují a...

Apple uvede čtyři iPhony, bude i levný model. Ale počkáme si

iPhone XS Max

Každý rok tři nové iPhony. Tuto taktiku Apple letošním uvedením zopakuje již potřetí za sebou. Příští rok však podle...

NÁZORY: Jaké léky pro děti vzít na dovolenou?
NÁZORY: Jaké léky pro děti vzít na dovolenou?

Jaké léky s sebou berete na dovolenou pro děti?

Najdete na iDNES.cz