Vivo se bez pochyby profiluje jako prémiový výrobce. Už jeho model V29 Lite patří ve střední třídě k nezvykle stylovým kouskům a novinka V29 toto zaměření v podstatě jen potvrzuje. Je to smartphone, který se sice nežene za maximální výbavou, ale rozhodně dovede uspokojit i náročné uživatele.
Jak už název napovídá, model V29 stojí v hierarchii výrobce nad modelem V29 Lite, pořadí představení nejprve levnějšího a pak dražšího typu je možná neobvyklé, ale v zásadě to nijak nevadí. Model V29 má o něco výkonnější hardware (procesor Snapdragon 778G, namísto 695 5G) a v tomto duchu se vlastně nese i zbytek výbavy: každá drobnost je oproti typu V29 Lite vylepšena, nebo přinejmenším „zůstává na svém“.
Stylový design
Začít můžeme už stylovým designem přístroje. Vivo tu opět vsadilo na elegantní linky a tenké tělo, pocit štíhlosti tu opět podporuje displej se zahnutím do krajů. Štíhlou konstrukci potvrzují i oficiální data, tloušťka telefonu je 7,46 mm, ostatní rozměry jsou pak 164,1 × 74,8 mm. Telefon se bude dodávat ve dvou barvách, černé a modré, přičemž každá má své specifické detaily, které činí dané barevné provedení výjimečným.
U černé je do zadního krycího skla vyleptaná textura, která zádům dodává nezvyklý lesk. V modrém provedení jsou zase 3D magnetické částice, které tu vytváří hru světla a stínu tak, že mají na zádech vytvářet efekt zobrazení vrcholků zasněžených hor. V krytu je pečlivě složitým výrobním procesem uspořádáno 15 milionů miniaturních částic.
Ovšem u Viva V29 nejde jen o design. Víc než dostatečná je i samotná výbava telefonu. Displej má obří úhlopříčku 6,78 palce a rozlišení 2 400 × 1 080 pixelů, je to AMOLED panel s obnovovací frekvencí až 120 Hz a s vysokofrekvenční PWM modulací (2 160 Hz), což by mělo omezit únavu očí. Vivo opět zapracovalo i na spoustě různých režimů zobrazení, což dále komfort pro oči zvyšuje a umožňuje uživateli přizpůsobit si displej dokonale svým potřebám.
Telefon podporuje 5G sítě a má třeba i podporu eSIM, běží v něm upravený Android 13 a Vivo si z hlediska výbavy dává záležet třeba na nabíjení. V tenkém těle telefonu je akumulátor se slušnou kapacitou 4 600 mAh, aby Vivo předešlo kritice, že je to příliš málo, má telefon rychlé nabíjení FlashCharge s výkonem až 80 W. Z nuly na 50 % se tak telefon nabije za 18 minut, k nabíjení tedy stačí opravdu chvilka. Nabíječka je (stejně jako základní silikonový kryt) součástí balení.
Elegantní telefon by měl být podle výrobce i překvapivě odolný. Je tu odolnost podle IP68 a Vivo se mimo jiné chlubí, že telefon prochází při vývoji sérií více než 60 náročných testů odolnosti. Kromě tradičních testů pádů provádí výrobce třeba i testy tlaku a ohybu, zapojení a připojení kabelu a další.
Blesk s měkkým světlem
Jednou z částí, na které pak Vivo klade u modelu V29 velký důraz, je fotoaparát. Ten má být skvělý pro pořizování portrétních fotografií a samozřejmě i klasických snímků. A to i v horším světle. Základní komponentou tu je samozřejmě hlavní fotoaparát se snímačem o rozlišení 50 megapixelů a stabilizací obrazu. Dále tu je osmimegapixelový širokoúhlý foťák a dvoumegapixelový snímač pro bokeh efekt.
Důležitější je tu ovšem speciální kruhový blesk, který Vivo nazývá Aura Light. Ten má vytvářet měkké světlo, které je pro portréty lichotivější, než intenzivní bodové světlo běžných diodových blesků. Zároveň umí blesk měnit podle potřeby teplotu barvy světla a to buď automaticky, nebo i ručně na příkaz uživatele.
Kromě toho je tu i padesátimegapixelová čelní kamera s automatickým ostřením, která zajistí i dostatečně kvalitní selfie snímky. Fotoaparát jako takový pak nabízí řadu kreativních režimů, jsou tu třeba i režimy pro fotografování hvězdné oblohy, focení Měsíce, speciální stabilizaci videa, focení jídla a další.
Novinka právě vstupuje do předprodeje a to za cenu 11 999 korun. U prodejců pak bude přímo dostupná od 15. srpna. Kdo si telefon do té doby předobjedná, může od Viva k modelu V29 získat navíc i bezdrátová sluchátka TWS 2 ANC v hodnotě 2 999 korun.