

Jejich nabídka smartphonů je zcela odlišná od běžné produkce. Drží se konceptů, které jiné značky už dávno nevyrábí a jsou považované za mrtvé. Unihertz vám však nabídne jak miniaturní smartphony, tak chytré telefony s QWERTY mechanickou klávesnicí i další speciality.
Autor: Unihertz
S koncem BlackBerry (ve smrtelné křeči pod křídly čínského koncernu TCL) prakticky skončily smartphony s fyzickou QWERTY klávesnicí. Ano, je to rarita, ale někdo to měl rád. A až mu dožije jeho poslední blackberry, může buď přejít na běžnou produkci nebo k Unihertzu, který má tři takto koncipované modely, tento se jmenuje Titan Pocket.
Autor: Unihertz
Titan Pocket je kompaktní telefon s docela slušnou výbavou. Ano, žádný top model to není, ale za zhruba 8 000 korun poslouží.
Autor: Unihertz
Má relativně nový Android 11, jakž takž procesor Helio P70, solidních 6 GB operační a 128 uživatelské paměti a další běžnou výbavu. Displej má rozlišení 716 × 720 pixelů a hlavní foťák rozlišení 16 Mpix.
Autor: Unihertz
Dalším QWERTY modelem je Titan Slim. Docela fešácký přístroj má podobnou výbavu jako předchozí model. Stojí i podobné peníze, vyjde pod 9 000 korun.
Autor: Unihertz
Opět je zde procesor Helio P70, 6 GB operační paměti, ale hned 256 GB uživatelského místa. Displej je větší s úhlopříčkou 4,2 palce a HD rozlišením. I tento přístroj má Android 11.
Autor: Unihertz
Vzadu najdeme fotoaparát s rozlišením 48 Mpix a vlastně je dobře, že výrobce tam zbytečně nedával makro s minimálním rozlišením. V ceně je pouzdro i fólie na displej, i když ten kryje Gorilla Glass. Zajímavým bonusem je redukce z USB-C na sluchátkový konektor. Ten přímo chybí.
Autor: Unihertz
Vrcholem řady Titan je model Ultimate. Není zásadně dražší, podle prodejce se cena pohybuje lehce nad 9 000 korunami. Je inzerovaný jako odolný, což je jeho hlavní přidaná hodnota. Výbava totiž odpovídá modelu Pocket, jen procesor je ještě o fous slabší, je jím Mediatek Helio P60.
Autor: Unihertz
Naopak displej je větší s úhlopříčkou 4,5 palce a rozlišením 1432 × 1436 pixelů. Ani jeden z přístrojů není špičkový přístroj, ale použitelné podle recenzí uživatelů jsou. Firma hodně shání zájemce na komunitním financování a docela se jí daří. Ostatně, konkurence je v podstatě nulová. Unihertzy Titan koupíte na čínských obchodech nebo stránkách výrobce.
Autor: Unihertz
Další specialitou této čínské značky jsou mini smartpohny. Opět exotická kategorie, které se sice věnuje víc čínských výrobců, ale většinou jsou to hračky s mizernou výbavou a prehistorickým Androidem, jako v případě námi nedávno testovaném mikro smartphonu Soyes.
Autor: Unihertz
Nejnovější Unihertz Jelly 2E má Android 12 (!) a použitelné 4 GB operační paměti. Je to prcek s třípalcovým displejem a rozlišením 480 × 854 pixelů. Je trochu silnější v pase a hmotnost 110 gramů je také vyšší než u hračkových modelů, ale pro práci je to spíš výhoda.
Autor: Unihertz
Telefon má slabý procesor Helio A20, ale 64 GB uživatelského místa je použitelná hodnota. Navíc má hybridní slot na druhou sim nebo paměťovku. Foťák má rozlišení 16 Mpix a nechybí sluchátkový konektor. Baterie má kapacitu 2 000 mAh, ale s ohledem na hardware by to mělo stačit.
Autor: Unihertz
Poslední zajímavou specialitou Unihertzu je model Atom XL. Je to odolný telefon se specifikací IP68 a speciální funkcí vysílačky. Proto je zde šroubovací anténa. Telefon vyjde na necelých 8 000 korun. Což je na jednu stranu dost, ale zase je to originál.
Autor: Unihertz
Je i docela malý, ale ne tak, jako předchozí Jelly. Displej má úhlopříčku čtyři palce a rozlišení 1136 × 640 pixelů, což je adekvátní. Výkon zajišťuje Mediatek Helio P60, k tomu je zde 6 GB operační paměti a 128 GB uživatelského místa. Telefon má Android 11.
Autor: Unihertz