Sluchátko, které stačí nabíjet jen 15 minut - Nokia BH 602

aktualizováno 
S Bluetooth sluchátkem Nokia BH-602 nemusíte dlouho čekat na to, než můžete telefonovat – za čtvrt hodiny je headset nabitý a nabídne až několik hodin hovoru. Zaujme také elegantním designem a kvalitním uchycením.

Se vzrůstajícím počtem telefonů podporujících Bluetooth roste také obliba příslušenství založených na této technologii. Nejběžnějším příkladem jsou bezdrátová sluchátka, která vám umožní pohodlně telefonovat i v době, kdy nemáte volné ruce.

Bezdrátová sluchátka se stávají velmi oblíbeným příslušenstvím k mobilním telefonům. Hodí se při práci nebo jako náhrada pevné handsfree sady do auta. Využijete je všude tam, kdy potřebujete zároveň telefonovat a dělat i něco jiného.

Zájem o Bluetooth headsety stále roste, a tak se výrobci snaží obohacovat trh novými modely. Novinku, která se chlubí především dlouhou výdrží, uvedla před časem na náš trh Nokia. Sluchátko BH-602 jsme vám již krátce představili při našem srovnání s dalšími modely, nyní se na něj podíváme podrobněji.

Konstrukce, design

Vzhled sluchátka se nese v duchu tradičních a velmi jednoduchých tvarů. Tělo tohoto headsetu má tvar kvádru se zaoblenými hranami. Je vyrobeno z černého matného plastu na straně přední a lesklého na zadní, obě tyto části pak spojuje velmi elegantní lesklý rámeček. S rozměry 70 x 10 x 10 mm a hmotností 18g nejde o žádného drobečka. Použité materiály ale působí velmi dobře a dělají z tohoto sluchátka nenápadný, ale elegantní doplněk.

Nokia BH-602

Přední strana sluchátka je zcela hladká, zaujme zde především již zmíněný lesklý rámeček a také logo výrobce. Nad ním je umístěno tenké a podlouhlé okénko informační diody, kolem kterého je téměř ukryto hlavní ovládací tlačítko. Na boku se pak usídlila kolébka pro ovládání hlasitosti, na opačné straně pak najdeme tlačítko pro uvedení sluchátka do provozu. Na zadní straně nechybí konektor pro připojení nabíječky, v přední části pak nezbytný mikrofon.

Nokia BH-602

Velmi důležitým kritériem pro výběr headsetu je také to, jak drží na uchu. U Nokie BH-602 najdeme na zadní straně klasickou sponu, která slouží k uchycení za ucho. Spona je výborně dotvarovatelná přesně podle potřeby, a tak umožní po správném nastavení velmi jisté držení. Při přendávání sluchátka na druhé ucho stačí sponu vytáhnout a otočit, a tak ani při častém přendávání (což pravda není zrovna typické) by nemělo dojít k opotřebení uchycení.

Ovládání a jdeme telefonovat

Spárování s telefonem proběhlo hladce a bez sebemenších problémů. Sluchátko stačí jen pomocí dlouhého stisku tlačítka nastavit do párovacího režimu. Při dalším použití si již telefon sluchátko najde automaticky. Jsou podporovány standardy Handsfree 1.5 i Headset 1.1, a tak můžete sluchátko použít v podstatě s jakýmkoliv mobilním telefonem vybaveným technologií Bluetooth.

Nokia BH-602

Ovládání modelu BH-602 je jednoduché a intuitivní. Po zapnutí tlačítkem, které je umístěno na boku, se rozbliká miniaturní zelená dioda. Ta se po chvíli změní v modrou, a signalizuje tak úspěšně navázané spojení s telefonem. Změna hlasitosti se provádí na boční straně kolébkou. O dosažení krajní úrovně zesílení jste informováni výrazným tónem, a tak je nastavení té správné hlasitosti velmi jednoduché.

Nokia BH-602

Při testování dosahu od telefonu si nás sluchátko Nokia BH-602 ovšem příliš nezískalo. I když pokořilo teoretickou hranici deseti metrů a potíže mu nedělaly ani zdi, aby byl zvuk stále srozumitelný a bez praskání, mohli jsme odejít na vzdálenost poloviční. Celkově byla ale reprodukce přirozená a ani při velmi vysoké hlasitosti se z reproduktoru neozýval nepříjemný šum. Součástí výbavy je také funkce DSP, která umožní automatické vylepšení kvality zvuku v hlučnějších podmínkách.

Po čtvrt hodině je nabito

Hlavní zbraní tohoto modelu je ovšem dlouhá výdrž na jedno nabití a také rychlost nabíjení samotného. Díky vestavěné baterii o vysoké kapacitě 210 mAh (většina headsetů má kapacitu do 150 mAh ) vydrží v pohotovostním režimu dle údajů výrobce až 300 hodin.  Po patnáctiminutovém připojení na nabíječku pak navíc získáte energii na celých 5 hodin hovoru. Při našem testování vydrželo sluchátko po čtvrt hodině nabíjení necelé dva dny v provozu s několika telefonáty každý den.

Nokia BH-602

Co říci závěrem

Sluchátko Nokia BH-602 si nás získalo nejen dlouhou výdrží, ale také důmyslným systémem uchycení s pomocí dotvarovatelné spony, který se nezalekne ani kdejaké pohybové aktivity. Vzhled tohoto modelu je velmi jednoduchý a přitom elegantní, což bude pro mnoho zájemců také výhodou.

Pro své rozměry 70 x 10 x 10 mm a hmotnost 18g zřejmě nezaujme zájemce o miniaturní luxusní doplněk, pro ně je ovšem určeno několik jiných modelů Nokia. Celkově hodnotíme headset Nokia BH-602 kladně, k žádnému z parametrů nemáme zásadní výtky. Pro úplnost ještě dodejme, že cena tohoto sluchátka na pultech obchodníků nepřevyšuje hranici dvou tisíc korun.

Autor:
 

Nejčtenější

Babiš ukázal řediteli Vodafonu grafy. Data jsou v Česku drahá

Cena mobilních dat je vládní priorita, říká Babiš

Premiér Babiš ve videu na svém facebookovém profilu odpověděl na otázku, jestli jeho strana ANO bude řešit vysoké ceny...

Ikonická Motorola RAZR se vrátí. Žiletka překvapí konstrukcí a cenou

Koncept Motorola RAZR V4

Motorola RAZR je jedním z nejprodávanějších mobilů všech dob. V nové podobě to ovšem těžko bude prodejní trhák. Bude...

Impozantní Samsung S10+. Bude to v podstatě jen obří displej

Samsung Galaxy S10+

Představení nových samsungů nové řady Galaxy S10 proběhne zanedlouho. Nyní si můžeme prohlédnout vrchol nabídky celé...

Samsung vyklízí sklady. Před příchodem novinky výrazně zlevnil top modely

Akce

Za měsíc Samsung představí nové top modely S10, tudíž potřebuje doprodat loňské stroje. Proto na ně připravil velké...

ČTÚ si žádá blokování dat. Zákazníci budou po vyčerpání limitu na suchu

Ilustrační snímek

Již od února nebudou moci zákazníci virtuálního operátora Sazkamobil využívat po vyčerpání základního datového objemu...

Další z rubriky

Impozantní Samsung S10+. Bude to v podstatě jen obří displej

Samsung Galaxy S10+

Představení nových samsungů nové řady Galaxy S10 proběhne zanedlouho. Nyní si můžeme prohlédnout vrchol nabídky celé...

Téměř neznámý fotomobil vyzval iPhone XS Max. A je možná lepší

Meizu 16th

Že patří Apple iPhone XS Max k nejlepším fotomobilům, o tom není pochyb. Proto jsme se rozhodli jej porovnat s jedním...

Rarita: Značka obrněných telefonů z Německa má i tlačítkový android

RugGear RG160

Výrobce RugGear na český trh vozí hned několik modelů. Současná nabídka zařízení zahrnuje jak moderní smartphony, tak...

Najdete na iDNES.cz