Siri? Něco podobného má WP 7 už rok, vzteká se Microsoft

aktualizováno 
Jedním ze zásadních lákadel nového iPhonu 4S je propracované hlasové ovládání Siri, které aktuálně nemá konkurenci. Microsoft povyk kolem Siri nechápe a tvrdí, že stejnou funkcionalitu nabízí systém Windows Phone 7 od prvopočátku.

Anglicky mluvící asistentka Siri bryskně zapíše plánovanou schůzku do kalendáře, napíše SMS nebo vytočí zadaný kontakt. Poslouchá téměř na slovo a navíc na řadu otázek dokáže vtipně reagovat.

Craig Mundie z Microsoftu ale nesdílí nadšení z umělé inteligence Siri a humbuku okolo nerozumí. V nedávném rozhovoru pro Forbes uvedl, že hlasové ovládání Tellme, které systém Windows Phone 7 nabízí přes rok, je služba technologicky velmi podobná.

Také Tellme podle něj dokáže přepisovat mluvený text do formy SMS a tu pak odeslat na zvolené číslo. K vyhledávání neznámých termínů pak slouží vyhledávač Bing. Přiznává ale, že by se Microsoft měl od Applu přiučit marketingu, schopnosti lépe prodat své produkty s služby.

"Mnoho lidí bylo příchodem iPhonu 4S zklamáno, nepřišel zcela nový telefon, který byl očekáván. Siri byl pro Apple jediným nástrojem, jak tuto skutečnost obratně zastřít", myslí si Craig Mundie.

A není jediným vysoce postaveným zástupcem konkurenčních platforem, který bagatelizoval hlasovou asistentku Siri. Andy Rubin z Googlu tvrdí, že telefon je nástroj ke komunikaci, ovšem komunikovat by se nemělo se samotným přístrojem, ale s člověkem na druhé straně.

Představa hlasového ovládání iPhonu může být leckdy komická. Navíc drtivou většinu úkolů zvládne uživatel iPhonu, má-li volné obě ruce, rychleji sám textově než za pomocí virtuální sekretářky.

Tellme slyší hlouposti

To ale nic nemění na faktu, že řešení Applu je aktuálně nejpropracovanějším hlasovým asistentem, který chytré telefony nabízí. Přiložené video je jasnou ukázkou, že Tellme na Siri zatím hodně ztrácí.

Prvním požadavkem je vytvoření schůzky na zítřejší den v 10 hodin dopoledne. Apple iPhone se Siri na palubě příkaz rozpozná a upozorní, že v kalendáři už je v tomto čase v plánu jiné setkání. Tellme místo toho rozpoznalo větu "Create a meeting tomorrow at teen anal", kterou raději ponecháme bez překladu, a zkouší hledat skrze Bing.

Ani příkaz "Send a text to Simone" nečiní Siri žádný problém, kdežto Tellme chybně válčí s nic neříkajícím "Stain detector simo" (první dvě slova znamenají vyhledávač skvrn) a opět si zve na pomoc Bing.

Služba Microsoftu neuspěje ani při zjišťování aktuálního času v Perthu, příkaz "What time is it in Perth?", tak opět zůstává nezodpovězen, kdežto Siri obratně hlásí, že obyvatelé Perthu mají zrovna pátou odpolední.

 

Nejčtenější

Lokální předpověď počasí se razantně zpřesní, možná pomáhá i váš telefon

GRAF

Nejpřesnější lokální předpovědi počasí dnes nabízejí aplikace v našich telefonech - i proto, že s nimi samy pomáhají....

Porovnali jsme datové tarify v EU. Řecký Vodafone je zdaleka nejhorší

Podvodníci opět prozvání česká čísla

Jak špatné jsou tuzemské tarify oproti nabídce v jiných zemích Evropské unie? Zkusili jsme je porovnat a dobrá zpráva...

Nejkratší dobu prodávaný přelomový iPhone se vrací do nabídky

iPhone X

Svého času rekordně drahý smartphone zmizel z prodeje pouhý rok od uvedení. Řeč je o iPhonu X, který se z nabídky Applu...

Mezi Androidy není větší legenda. Kultovní řada smartphonů slaví

Osm generací smartphonů Samsung modelové řady Galaxy S

Vyjma Applu vyrábí smartphony s Androidem všechny ostatní firmy. Někteří dlouho, jiní krátce. Ale jen jedna značka má...

KOMENTÁŘ: Ministryně neví, o čem mluví. Za drahá data zákazníci nemohou

Ilustrační snímek

Drahá data a celkově ceny mobilních služeb jsou nekonečným příběhem českého mobilního trhu. A ačkoli si zlevnění dali...

Další z rubriky

Xiaomi má premianta mezi fotomobily, nestačí jen na Huawei

Xiaomi Mi 9

Nové Xiaomi Mi 9 je podle očekávání špičkový smartphone s perfektní výbavou včetně trojitého fotoaparátu. Právě ten...

Doženou ostatní Samsung? Veletrh v Barceloně přinese zásadní novinky roku

Skládací telefon Xiaomi

Veletrh MWC v Barceloně každoročně přináší mobilní novinky. Letos bude ovšem o jednu zásadní událost ochuzen, Samsung...

Není výročí, jako výročí. Na tento smartphone si asi nevzpomenete

Samsung GT-i7500 Galaxy

Samsung se od počátku roku ohání desátým výročím vlajkových modelů Galaxy S. Nejnovější model byl představen v desáté...

Najdete na iDNES.cz