Siemens dnes představil novinky pro domácí komunikaci

  15:00aktualizováno  15:00
Siemens v tureckém Istambulu představil svá tři nová řešení pro domácí komunikaci. Jde o dva bezdrátové telefony standardu DECT a systém domácí bezdrátové sítě, umožňující přístup na internet až osmi lidem najednou.

Nový DECT - Gigaset 200 - jednodušu pro všechny

Skupina Siemens Information and Communication Mobile Group (IC Mobile) dnes uvedla zařízení, které nabídne začínajícím uživatelům DECT nejlepší hodnotu a svobodu hovoru, kdekoliv a kdykoliv doma chtějí.

siemens_gigaset_200 Jednoduchý design telefonu Gigaset 200 je příjemný a jeho intuitivní ovládání poskytne uživatelům snadný přístup k jeho funkcím. Navigace je automatická a intuitivní. Díky prostému designu klávesnice, informačním znakům na displeji, deseti možným rychlovolbám a opakovaném vytáčení posledních pěti čísel se Gigaset 200 ihned začlení do rodiny.

Díky funkci CLIP (Caller Line Identification Presentation - identifikace volajícího) uživatelé poznají, kdo jim volá. Alfanumerický displej se skládá z řádky pro 12 znaků a jedné řádky pro symboly. Dosah je až do 30 metrů od základnové stanice uvnitř a 200 metrů mimo budovy. Osmidenní pohotovostní doba znamená, že s nabíjením si uživatel nemusí dělat příliš starostí. Díky patnáctihodinové výdrži při hovoru může i nejupovídanější uživatel rozmlouvat, jak dlouho chce.

Gigaset 200 se bude v Evropě prodávat od září 2001. Ceny jsou v příslušných zemích k dispozici. Cenová hladina bude podobná cenové hladině předchůdce Gigaset 100. Půlnočně modré přenosné sluchátko a základnová stanice (s přípojkou ke zdroji elektrického napětí) budou dodávány se dvěma akumulátorovými NiCd bateriemi (AA) a lze si je zakoupit u maloobchodních prodejců telefonů Siemens Gigaset nebo na Internetu na stránce www.my-siemens.com.

Mezi DECTem a mobilem - Gigaset 4010/4015 Micro

Gigaset 4010/15 je jedním z nejmenších a nejlehčích telefonů ve své třídě a první DECT telefon se samostatnou základnovou stanicí, kterou lze snadno schovat. Kombinuje v sobě úhledný design a vylepšené funkce, včetně vibračního vyzvánění, hlasového vytáčení a zabudované hlasité hands-free. Typ 4015 obsahuje i integrovaný záznamník.

siemens_gigaset_4010 Jeho nezávislost na základnové stanici nabízí uživatelům svobodu skoro jako u mobilu. Mohou řídit všechny funkce přímo z přenosného sluchátka (handsetu). K jedné základnové stanici se může přihlásit až šest přenosných sluchátek - a každé toto sluchátko může být současně přihlášeno ke čtyřem základnovým stanicím. Použití funkcí vysílačky a dětského telefonu (až do 300 metrů) je velice snadné a není zpoplatněno žádnou částkou za využití linky. Vnější linka přitom může být současně využívána.

Hlasové vytáčení je snadným způsobem volání bez použití klávesového číselníku - stačí vyslovit jméno osoby, které chceme zavolat. Funkce hlasového oznámení volajícího oznámí uživateli jméno volajícího. Telefon je schopen uchovat v paměti až 20 jmen. Funkce SMS umožňuje uživateli posílat krátké textové zprávy na základě nabídky v přenosném sluchátku do jiných telefonů Gigaset 4000 Comfort nebo Micro v pevné síti a jakémukoliv mobilnímu telefonu v síti GSM.

Nahrávací čas záznamníku v telefonu Gigaset 4015 Micro je 15 minut při optimální kvalitě zvuku. Po uplynutí této doby (je-li například uživatel na dovolené) je možné vytvořit nahrané oznámení, které podá volajícím informace.

Přenosné sluchátko má funkci schůzek a CLIP (Caller Line Identification Presentation - identifikace volajícího), která umožňuje uživatelům identifikovat všechny volající. Podsvětlený displej (podsvětlený je i klávesový číselník) ukazuje dobu trvání a vyúčtování každého hovoru, čímž zamezuje možnosti neočekávaných poplatků na účtu za telefon. Ukazatel LED upozorní uživatele na příchozí hovory a zprávy během hovoru s jinou osobou.

K nabídce 15 hodin hovoru nebo 250 hodin pohotovostního času si připočtěte ještě telefonním seznamem pro 200 záznamů a funkci upozornění na výročí. Při aktualizaci z Gigaset 3000 Comfort nebo Micro nebo jiného Gigaset 4000 Comfort je možné přenést do Gigaset 4000 Micro celý telefonní seznam.

Dodávka produktu Gigaset 4010/4015 Micro zahrnuje přenosné sluchátko, základnovou stanici, stolní nabíječku, NiMH baterii a úchytku na pásek. Od září bude prodáván v půlnočně modré metalíze.

K internetu se dostanete kdekoliv doma

Siemens představuje vysokorychlostní a snadnou technologii, díky které bude moci celá rodina brzy souběžně a bezdrátově přistupovat na internet z jakéhokoliv místa doma. Siemens představil první tři produkty HomeRF (Home Radio Frequency), které využívají jedno širokopásmové spojení přes DSL nebo kabel. Být doma mobilní znamená, že každý člen rodiny získá souběžný bezdrátový přístup na internet pomocí různých PC, notebooků a jiných síťových zařízení.

siemens_homeRF_cele

Končí rodinné boje o to, kdo bude právě na internetu. Produkty Gigaset H48data přinášejí řešení podobných situací, a to nejen proto, že umožňují všem členům rodiny, aby byli připojeni na Internet současně (až osm uživatelů), ale navíc jim dávají úplnou svobodu pohybu se po bytě (dosah sítě je až 30 metrů uvnitř a 300 metrů venku).

Siemens vytvořil první komplexní domácí mobilní řešení v Evropě, které se skládá ze tří produktů: základnová stanice (Gigaset H4800data), která je připojená k DSL nebo kabelovému modemu; USB adaptér (Gigaset H487data), který bezdrátově propojuje počítač nebo notebook k síti, a PC karta (Gigaset H488data), která je kompatibilní s každým notebookem i s ostatními síťovými zařízeními (např. SIMpad) se standardním slotem pro PC kartu.

Informační zařízení, jako je např. SIMpad, mohou být do těchto výrobků snadno integrována a uživatelé budou brzy moci začlenit i televizi a internetové rádio, takže celá rodina bude mít přístup k nejpokročilejším aplikacím budoucnosti. Současné bezdrátové domácí telefony lze také snadno do sítě integrovat, což umožní souběžné hovory a přístup na internet.

siemens_homeRF_PCCard

Instalace je rychlá a snadná. Celá domácnost může být propojena během několika minut. Další výhodou HomeRF je, že spolehlivě pracuje i v prostředí s vysokou hustotou rádiového provozu, aniž by v domácnosti rušilo jiné frekvence (např. mikrovlny).

Siemens Gigaset H4800data (základnová stanice), Gigaset H487data (USB adaptér) a Gigaset H488data (PC karta) se začnou v Evropě distribuovat na začátku října 2001. Cena HomeRF se pohybuje ve středním pásmu cen bezdrátových výrobků.

Autor:

Nejčtenější

Neomezená data T-Mobilu mají nakonec jeden háček. Je v roamingu

T-Mobile omezuje přes léto rychlost dat v roamingu

Na sociálních sítích se někteří uživatelé T-Mobilu podivovali nad tím, že jim v roamingu neomezená data běží pomaleji...

Neomezená data pobláznila Čechy. Vysoký zájem ochromil web operátora

T-Mobile akce na léto, neomezená data

Od čtvrtka dává T-Mobile na léto neomezená mobilní data. Čerpat je lze nejen s tarify, které obsahují mobilní data, ale...

Ředitel O2: Chystáme nové tarify a 5G může zcela změnit mobilní trh

Novým generálním ředitelem O2 je Jindřich Fremuth

Generální ředitel operátora O2 Jindřich Fremuth v rozhovoru pro Mobil.iDNES.cz potvrzuje přípravu nových tarifů a...

Bez těchto aplikací na dovolenou nejezděte. Můžou ji zachránit

Ilustrační snímek

Chytrý telefon je naším společníkem i v době letních dovolených. Nemusí přitom sloužit pouze ke spojení s rodinou a...

KOMENTÁŘ: Konečně máme neomezená data, radujme se. Anebo raději ne?

ilustrační snímek

Polovina června 2019 posunula Česko mezi moderní mobilní země. Tak by optimista mohl reagovat na první neomezené...

Další z rubriky

Prodeje smartphonů Huawei mohou růst. Paradoxně i přes zavedené restrikce

Huawei P30 Lite

Přestože se očekává masivní propad prodejů smartphonů Huawei, tak v letošním druhém čtvrtletí může čínský výrobce odbyt...

Huawei to bude mít s vlastním systémem těžké. Varováním je Samsung

Samsung Z4

Huaweii dost možná nezbude než nasadit do svých smartphonů vlastní systém. To je ale velmi složitá operace, která...

Vyzkoušeli jsme fascinující telefon budoucnosti, ohebný Huawei Mate X

Huawei Mate X

Po dlouhém čekání jsme si mohli konečně krátce vyzkoušet prototyp skládacího smartphonu s ohebným displejem Huawei Mate...

TEST PLEN: Deset miminek jim dalo pořádně zabrat
TEST PLEN: Deset miminek jim dalo pořádně zabrat

Maminky z eMimina otestovaly nové plenky Pampers z řady Premium care. Nejmenší miminka i větší batolata je podrobila důkladnému zkoumání. Prošly Pampersky zátěžovým testem?

Najdete na iDNES.cz