Samsung odkládá modely Ativ S a Galaxy Premier. Budou až příští rok

aktualizováno 
Samsung má letos až neuvěřitelně úspěšný rok. Má to však i stinnou stránku. Firma nechce před koncem roku tříštit síly, a tak otálí s uvedením již představených modelů Ativ S a Galaxy Premier.

Samsung Ativ S

Samsung koncem srpna zaskočil konkurenci a jako první představil přístroj s operačním systémem Windows Phone 8. Na veletrhu IFA tak firma krátce ukázala chystaný model Ativ S. Od prvního představení telefonu uběhlo již tři a půl měsíce, ale model stále není na trhu. A to nejen na našem, ale vlastně na celosvětovém, protože prodávat se v těchto dnech začíná zatím jen v Kanadě.

Důvod je jednoduchý: Samsung chtěl představením prvního Windows Phone 8 telefonu získat pozornost, samotný model však pro něj není zřejmě příliš důležitý, a tak s uvedením tak firma nepospíchá. Je možné, že na některých trzích se telefon objeví v omezeném množství ještě do konce letošního roku, ale ve větším množství je to nepravděpodobné.

Řada zákazníků tak může být zklamaná, jenže oddálení prodeje Ativ S je vcelku logické: Samsung nechce zbytečně tříštit síly. V současnosti se skvěle prodávají jeho androidí modely, ať už jde o Galaxy S III, Galaxy Note II nebo nový Galaxy S III mini. Právě s klasickým Galaxy S III má přitom Ativ S shodný displej i další hardware. Samsung tedy raději své zásoby použije u populárního modelu, který mizí z pultů bleskovou rychlostí, namísto aby zkoušel nový model. Podle našich informací tak přijde Ativ S ve větším množství do prodeje v lednu příštího roku.

Stejný osud zřejmě potká i nedávno představený Samsung Galaxy Premier. Model, který zapadá mezi oba modely S III, byl představen koncem října a prodávat se měl začít již nyní v prosinci. Podle portálu SamMobile se tak však nestane a dostupnější bratr Galaxy S III se začne prodávat také nejspíš v lednu, možná dokonce až v únoru.

U tohoto modelu, který je výbavou velmi blízký špičkovému Galaxy S III, však není jasné, zda se vůbec na našem trhu objeví.

 

Nejčtenější

Samsung pustil do světa ohebný model Fold. Rýha v displeji je dost vidět

Samsung Galaxy Fold

Revoluční ohebný model Galaxy Fold se konečně dostal do rukou novinářů a známých osobností. Se světem se podělili o své...

Na tento smartphone jste čekali, pro mnohé je ideálem. Test Galaxy S10e

Samsung Galaxy S10e

Velký displej a přitom kompaktní rozměry. Špičková výbava a výkon a přitom žádné experimentální prvky, které by mohly...

Problémy převratného ohebného Samsungu. Loupe se mu displej

Poškozený displej ohebného smartphonu Galaxy Fold

První vzorky ohebného smartphonu Galaxy Fold, které výrobce poslal recenzentům, zaznamenávají zvýšenou frekvenci...

Cena přijatelná, výkon špičkový. Těšit se můžeme na nový malý iPhone

iPhone 8 Plus má 5,5palcový displej z produkce společnosti Japan Display

Apple podle všeho vyslyší volání o pokračování výroby malého iPhonu. Ale zapomeňme na čtyřpalcový displej a na dnešní...

Nechtěný digitální půst. Tříletý syn zablokoval iPad na téměř půl století

Ilustrační snímek

Nikdy nenechávejte své děti bez dohledu s vašimi mobilními zařízeními. Doporučení, které po vlastní zkušenosti bude...

Další z rubriky

Levnější mobil s třemi foťáky a extrémním rozlišením už má i Huawei

Huawei Nova 4e (P30 Lite)

V závěsu za dvojicí top modelů P30 a P30 Pro dorazí na náš trh i model P30 Lite, který stejně jako jeho dražší...

Porazí nejlepší samsungy a huaweie? Špičkový stroj má revoluční foťák

Oppo Reno a Reno 10x Zoom

Oppo v těchto dnech po světě představuje nový model Reno. Má dvě varianty, zajímavější je ta druhá s označením 10x...

Na tento smartphone jste čekali, pro mnohé je ideálem. Test Galaxy S10e

Samsung Galaxy S10e

Velký displej a přitom kompaktní rozměry. Špičková výbava a výkon a přitom žádné experimentální prvky, které by mohly...

Najdete na iDNES.cz