Samsung i900 OMNIA v Německu již 6. srpna

aktualizováno 
Není očekávanějšího Windows Mobile komunikátoru než Samsungu i900 s přízviskem OMNIA. Tento technologiemi nabitý přístroj se na některých trzích již prodává, u našich západních sousedů se dočkají již 6. srpna.

Samsung i900 Omnia | foto: Samsung

Samsung i900 škádlí příznivce Windows Mobile zařízení již několik měsíců. A jak už bývá u takto zásadních modelů takřka pravidlem, začalo se ihned po uvedení první neoficiální fotografie a nepotvrzených specifikací spekulovat. Finální výbavu i900 již známe několik týdnů, na našem trhu jsme se jej však zatím nedočkali. Čekají na něj i v Německu a podle posledních zpráv čekání skončí již začátkem srpna.

Čelní představitelé Samsungu již dříve potvrdili, že jejich vlajkovou loď nabídnou všichni čtyři tamní operátoři, tedy T-Mobile, Vodafone, E-Plus i O2. Cena přístroje bude poměrně vysoká a bez úvazku půjde o částku 649 eur (16 200 Kč) za 8GB verzi. A to není málo. Verze s 16 GB paměti pak bude samozřejmě ještě o něco dražší.

Samsung i900 Omnia

Výhodou samsungu je další možné rozšíření paměti prostřednictvím microSD karet, snadno se tak můžete dostat až na 32 GB prostoru pro uživatelská data. Taková paměť pojme tisíce MP3 skladeb nebo desítky filmů. Na ty je mimochodem i900 vybaven přímo ukázkově, neboť jde o první mobilní telefon s certifikací DivX. Znamená to tedy, že telefon přehraje filmové klipy bez nutnosti instalace jiných multimediálních přehrávačů (freeware TCPMP, komerční CorePlayer).

Samsung i900 Omnia

Model i900 spoléhá stejně jako i780 na výkonnou čipovou sadu čítající 624MHz procesor a 128 MB operační paměti. Očekáváme tedy, že Windows Mobile 6.1 Professional poběží jako po másle. To ostatně potvrdilo naše první seznámení s telefonem na výstavě CommunicAsia 2008.

Samsung i900 Omnia Samsung i900 Omnia Samsung i900 Omnia

Telefonní modul podporuje čtyři GSM pásma a UMTS kmitočtu 2 100 MHz. V závislosti na dostupnosti pak bude možno data stahovat prostřednictvím GPRS/EDGE nebo rychlého HSDPA. Samozřejmostí je wi-fi a bluetooth modul. U WM zařízení nevídaným pak 5.0MPix fotoaparát s řadou nadstandardních funkcí (rozpoznávání úsměvu, xenonový blesk). Nechybí ani vestavěná navigace.

Samsung i900 Omnia


Velkým lákadlem je velký dotykový displej úhlopříčky 3,2 palce (81 mm) od společnosti Synaptics. Širokoúhlý displej rozlišení 240 x 400 bodů se dále pyšní podporou dotykových gest a vibracemi coby odezvou na dotyk. Snadnější ovládání prsty umožní uživatelské prostředí TouchWiz.

Samsung i900 Omnia

Akcelerometr pak okamžitou rotaci displeje při přetočení telefonu, což využijete třeba při prohlížení fotografií nebo surfování přes Operu Mobile 9.5. Jako hlavní ovládací prvek poslouží dotyková ploška, kterou jsme již vyzkoušeli u modelu i780 (čtěte zde recenzi komunikátoru Samsung SGH-i780). Ta se při běžné práci osvědčila, na hraní her však zapomeňte. Rychlý procesor si žádá odpovídající akumulátor, což si v Samsungu moc dobře uvědomují, a tak v základním balení najdete baterii kapacity 1 440 mAh.


Zatím není známo přesné datum uvedení do prodeje v Česku, v každém případě se během letních prázdnin dočkáme. V tomto období se navíc očekává i příchod HTC Touch Pro, o bohatou konkurenci z řad HTC tak bude postaráno.

 

Nejčtenější

Lokální předpověď počasí se razantně zpřesní, možná pomáhá i váš telefon

GRAF

Nejpřesnější lokální předpovědi počasí dnes nabízejí aplikace v našich telefonech - i proto, že s nimi samy pomáhají....

Nejkratší dobu prodávaný přelomový iPhone se vrací do nabídky

iPhone X

Svého času rekordně drahý smartphone zmizel z prodeje pouhý rok od uvedení. Řeč je o iPhonu X, který se z nabídky Applu...

Mezi Androidy není větší legenda. Kultovní řada smartphonů slaví

Osm generací smartphonů Samsung modelové řady Galaxy S

Vyjma Applu vyrábí smartphony s Androidem všechny ostatní firmy. Někteří dlouho, jiní krátce. Ale jen jedna značka má...

KOMENTÁŘ: Ministryně neví, o čem mluví. Za drahá data zákazníci nemohou

Ilustrační snímek

Drahá data a celkově ceny mobilních služeb jsou nekonečným příběhem českého mobilního trhu. A ačkoli si zlevnění dali...

PŘEHLEDNĚ: Jak aktivovat Apple Pay a jak jsou platby zabezpečené

Apple Pay

Aktivace Apple Pay je v podstatě jednoduchá. Potřebujete platební kartu vydanou bankou, která Apple Pay podporuje,...

Další z rubriky

Chtěli zkazit premiéru Samsungu, nakonec novinku ukázali o týden dřív

Xiaomi Mi 9

Ve středu 20. února Samsung představí top modely S10. A ví se to hodně dlouho. Proto překvapilo, že Xiaomi ohlásilo...

Konec modulárních smartphonů v nedohlednu. Tento bude nejnovější

Moto Z4 Play má bodovat 48MPix fotoaparátem

Motorola připravuje už čtvrtou generaci smartphonu Moto Z Play. Telefon by mohl být zajímavým zástupcem vyšší střední...

Mezi Androidy není větší legenda. Kultovní řada smartphonů slaví

Osm generací smartphonů Samsung modelové řady Galaxy S

Vyjma Applu vyrábí smartphony s Androidem všechny ostatní firmy. Někteří dlouho, jiní krátce. Ale jen jedna značka má...

Akční letáky
Akční letáky

Všechny akční letáky na jednom místě!

Najdete na iDNES.cz