Za nejdražší Samsung S10 pořídíme dva nejlevnější a ještě zbude

  0:09aktualizováno  0:09
Samsung nastaví s novou řadou Galaxy S10 promyšlenu strategii. Nový model nabídne v několika verzích, aby si ho mohlo dovolit co nejvíce zájemců. Rozptyl cen jednotlivých modelů bude extrémní.

Možné podoby různých verzí Samsungu Galaxy S10 | foto: Evan Blass

Všechny detaily o špičkovém Samsungu S10 se dozvíme 20. února, kdy ho výrobce představí v San Francisku. Už teď však víme, že novinku rozdělí na několik modelů, které se budou výrazně lišit výbavou i cenou. 

Fotogalerie

Modely mají být čtyři, ale na český trh se dostanou s největší pravděpodobností jen tři. Čtvrtý s podporou 5G sítí totiž bude k dostaní pouze na vybraných trzích. Logicky tam, kde budou sítě 5G v provozu v dohledné době. Jinde by uvedení této varianty S10 postrádalo smysl. 

Modely můžeme rozdělit na standardní S10 a zvětšenou S10+, což odpovídá i modelům u předchozích generací řady S. Nad nimi bude stát zmíněný model s podporou 5G, označený pravděpodobně S10 X, a na opačné straně to bude levnější S10 E. 

Standardní S10 bude mít 6,1palcový displej, zvětšený model dostane větší 6,4palcový displej. V obou případech budou panely bez vykrojení, čelní kamera bude v průstřelu a čtečka bude integrována v displeji a to ve verzi s novou ultrazvukovou technologií. 

Už žádné tajemství. Toto je Samsung Galaxy S10 s dírou v displeji

Základem nabídky bude Galaxy S10 E, který bude mít menší 5,8palcový displej bez integrované čtečky. Díky zcela minimálním rámečkům a na dnešní dobu menšímu displeji by to měl být velmi kompaktní telefon.

A také má být cenově dostupný. Stát má podle serveru ETnews na jihokorejském trhu 800 až 900 tisíc jihokorejských wonů, tedy v přepočtu podle kapacity paměti zhruba 16 až 18 tisíc korun.

Hlavní modely S10 a S10+ by měly stát podobně jako současné verze S9 a S9+, tedy přibližně 22 tisíc korun za menší model a necelých 25 tisíc za větší. Připlácet se bude za větší paměťové varianty.

S10 X s podporou 5G nebude výjimečný jen podporou nejnovější technologie mobilního připojení, ale bude se vymykat i výbavou a cenou.

Lišit se bude 6,7palcovým displejem a čtveřicí zadních a dvojicí předních fotoaparátů. Ostatní modely mají mít tři zadní foťáky. Ovšem tím superlativy nekončí. Špičková verze celé modelové řady má dostat 10 GB operační a neskutečnou kapacitu 1 TB uživatelské paměti. Navíc 5 000mAh baterie by měla zaručit i na tak energeticky náročný přístroj slušnou výdrž.

Cena ovšem bude výbavě odpovídat. Model Galaxy S10 X má v Jižní Koreji podle serveru ETnews stát 1,6 až 1,8 milionu wonů. To v přepočtu znamená astronomickou cenu až 36 tisíc korun.

To znamená, že za cenu nejdražšího modelu si zákazník bude moci koupit ve stejné modelové řadě dvě nejlevnější varianty telefonu a ještě zbude na příslušenství nebo nějaký levný smartphone. Což je velmi výjimečná záležitost.

Autor:
 

Nejčtenější

Lokální předpověď počasí se razantně zpřesní, možná pomáhá i váš telefon

GRAF

Nejpřesnější lokální předpovědi počasí dnes nabízejí aplikace v našich telefonech - i proto, že s nimi samy pomáhají....

Nejkratší dobu prodávaný přelomový iPhone se vrací do nabídky

iPhone X

Svého času rekordně drahý smartphone zmizel z prodeje pouhý rok od uvedení. Řeč je o iPhonu X, který se z nabídky Applu...

Mezi Androidy není větší legenda. Kultovní řada smartphonů slaví

Osm generací smartphonů Samsung modelové řady Galaxy S

Vyjma Applu vyrábí smartphony s Androidem všechny ostatní firmy. Někteří dlouho, jiní krátce. Ale jen jedna značka má...

KOMENTÁŘ: Ministryně neví, o čem mluví. Za drahá data zákazníci nemohou

Ilustrační snímek

Drahá data a celkově ceny mobilních služeb jsou nekonečným příběhem českého mobilního trhu. A ačkoli si zlevnění dali...

PŘEHLEDNĚ: Jak aktivovat Apple Pay a jak jsou platby zabezpečené

Apple Pay

Aktivace Apple Pay je v podstatě jednoduchá. Potřebujete platební kartu vydanou bankou, která Apple Pay podporuje,...

Další z rubriky

Fotka prozradila, že Samsung půjde u S10+ proti proudu

Uniklé rendery samsungů S10, S10+ a S10e

Sluchátkový konektor jack 3,5 milimetru se z nových smartphonů pomalu vytrácí. Ale Samsung si je vědom, že tato výbava...

Kanárkově žlutá bude hit, Samsung do ní oblékl nejlevnější top model

Samsung Galaxy S10e

Pryč je doba nudných černých placek, výrobci se nebojí experimentovat s barvami. Samsung tak nasadil do svojí doposud...

Konec modulárních smartphonů v nedohlednu. Tento bude nejnovější

Moto Z4 Play má bodovat 48MPix fotoaparátem

Motorola připravuje už čtvrtou generaci smartphonu Moto Z Play. Telefon by mohl být zajímavým zástupcem vyšší střední...

Najdete na iDNES.cz