Samsung S10 ztratí za měsíc na ceně tolik, co iPhone XS za devět měsíců

  0:09aktualizováno  0:09
Podle studie společnosti BankMyCell, která se zabývá výkupem použitých mobilů, nové samsungy řady Galaxy S10 extrémně ztrácejí na ceně. A to hned po jednom měsíci. Předchozí řada Galaxy S9, která nebyla prodejně úspěšná, na tom byla lépe.

Modelová řada Samsung Galaxy S10 | foto: Luděk Vokáč, iDNES.cz

Společnost BankMyCell uvádí, že nový Samsung Galaxy S10e ve verzi se 128GB interní pamětí ztratí za 30 dní od začátku prodeje na ceně 53,3 %. Všechny tři nové modely řady Galaxy S10 potom v průměru 46,69 procenta ceny. To je více než u prodejně neúspěšné předchozí řady Galaxy S9, která za 30 dní od začátku prodeje ztratila z ceny o 5,03 procentních bodů méně, tedy 41,66 procenta.

Fotogalerie

Platí to pro Spojené státy, na jiných trzích může být situace odlišná. V USA se většina telefonů prodá u operátora za dotovanou cenu, na což může mít následný rychlý pokles cen vliv.

Nejvíce na ceně za 30 dní od zakoupení ztratí model Galaxy S10+ s 1TB pamětí. Ten se jako nový začal prodávat za 1 600 dolarů (téměř 36 tisíc korun), po měsíci je jeho hodnota o 850 dolarů (19 tisíc korun) nižší.

Společnost BankMyCell to dává do kontrastu se ztrátou ceny nových iPhonů. Řada Samsungů Galaxy S10 ztratí za jeden měsíc stejnou hodnotu jako iPhony XS a XR za devět měsíců. Řada Galaxy S10 ztratí na ceně za měsíc již uvedených 46,69 procenta z ceny, kdežto iPhony XS a XR ztratí za devět měsíců po jejich uvedení na trh 42,4 procenta ze svých cen.

Dále BankMyCell dodává, že pokud bude pokračovat trend jako u předchozího modelu Galaxy S9, tak Samsung Galaxy S10+ s 1TB pamětí ztratí v roce 2020 z původní ceny 1 600 dolarů hodnotu 1 062 dolarů (23,7 tisíce korun). 

Nejlevnější z nových samsungů je na tom oproti nejlevnějšímu z nových iPhonů v rámci možného prodeje jako použitého velmi špatně. Za měsíc Samsung Galaxy S10e ztratí ze své ceny o 11,1 procentního bodu více než iPhone XR za sedm měsíců. A to nezáleží na velikosti paměti. Konkretně Galaxy S10e za měsíc ztratí ze své ceny 50,2 procenta, iPhone XR za sedm měsíců 39,1 procenta.

Vzor pro smartphony letošního roku. Recenze Samsungu Galaxy S10+

Ovšem ani loňské, tedy zatím nejnovější iPhony na tom nejsou v porovnání s minulým modelem nijak skvěle. Ztráta ceny iPhonu XS za devět měsíců od jeho uvedení na trh je o 13,85 procenta vyšší, než tomu bylo u iPhonu X. V porovnání s loňským Samsungem Galaxy S9, nehledě na velikost kapacity paměti, ztratil iPhone X za rok z ceny v průměru 46,83 procenta. Loňský samsung potom 63,29 procenta.

Nejlépe je na tom z nových top samsungů běžný model Galaxy S10, který nehledě na kapacitu paměti ztratil za měsíc od zahájení prodeje ze své ceny 42,7 procenta. To se téměř vyrovná loňské „es devítce“, která rovněž nehledě na velikost paměti ztratila za měsíc po zahájení prodeje 41,66 procenta z ceny.

U iPhonů má největší ztrátu na ceně po začátku prodeje model XS Max s pamětí 512 GB. Původní cena 1 449 dolarů (téměř 32,5 tisíce korun) poklesla za devět měsíců o 648 dolarů (o 14,5 tisíce korun). A jestliže iPhone X za devět měsíců od zahájení prodeje ztratil ze své ceny pouze zhruba třetinu (30,93 procenta), tak nový Phone XS ztratil z ceny hned 44,8 procenta z ceny. 

Americká společnost také dodává zbytkovou hodnotu loňského Samsungu Galaxy S9. Ten na tom je po 12 měsících nejlépe ve verzi s pamětí 64 GB, kdy jeho cena poklesla z původních 720 dolarů na 280 dolarů (z 16 tisíc na zhruba 6,2 tisíce korun). Cena iPhonu X potom se stejnou pamětí za 12 měsíců klesla z 999 dolarů na 545 dolarů (ze zhruba 22 na 12 tisíc korun).

Autor:

Nejčtenější

Co letos předvádíte, je neuvěřitelná drzost, spílají zákazníci Vodafonu

Ilustrační snímek

Když v květnu rozeslal Vodafone textovku informující o změně tarifikace u předplacenek, zvedlo to vlnu nevole....

Mohla to být šílenost léta. Alza si však z lidí i médií jen vystřelila

Za iPhone zdarma si chtěl nechat na záda vytetovat maskota internetového...

Byla by to další soutěž, na kterou by si za pár dní nikdo nevzpomněl. Jeden ze statusů pod facebookovým příspěvkem Alzy...

Internet šílí z aplikace, která vás ukáže jako starce. Může to mít háček

Aplikace FaceApp vám ukáže, jak budete vypadat ve stáří.

Populární ruská aplikace FaceApp se stala hitem internetu, má ovšem jednu velmi stinnou stránku. Potřebuje totiž...

Když si nevypnu mobil, spadne letadlo, myslí si každý pátý pasažér

Mobil v letadle

Průzkum amerického operátora AT&T ukázal, jak lidé vnímají zákaz používání telefonu v letadle. Někteří pasažéři mají o...

Apple uvede čtyři iPhony, bude i levný model. Ale počkáme si

iPhone XS Max

Každý rok tři nové iPhony. Tuto taktiku Apple letošním uvedením zopakuje již potřetí za sebou. Příští rok však podle...

Další z rubriky

Apple chystá levný iPhone se snímačem otisků. Nebude pro každého

iPhone XR je z aktuální kolekce nejprodávanějším modelem. V Číně kupující...

Applu v poslední době slábne odbyt iPhonů a velký propad prodejů firma utrpěla v Číně. Zvrátit to má nový cenově...

Cibule a česnek. Slavný japonský designér stvořil nový vzhled smartphonů

Realme X Master edition by Naoto Fukasawa

Levná značka Realme možná naznačuje další trend v designu chytrých telefonů. Vzhled zad nového dostupného modelu...

Samsung stále vládne Androidu. Galaxy S10+ překonal v prodejích ostatní

Modelová řada Samsung Galaxy S10

Samsung je sice stále světovou jedničkou na poli smartphonů, ale v poslední době se mu tolik nedařilo. Prodeje klesaly,...

Moje dcera má dvě mámy. Mám na to právo?
Moje dcera má dvě mámy. Mám na to právo?

Jsem mámou jedné úžasné holčičky, která si žije ve svém batolecím světě a nic ji netrápí. To však bohužel nemohu úplně říct o sobě, tak jsem se rozhodla se ze svých obav a pochyb aspoň vypsat.

Najdete na iDNES.cz