Premium

Získejte všechny články
jen za 89 Kč/měsíc

Sagem útočí - my X-7 a další novinky (první informace)

Francouzský výrobce mobilních telefonů Sagem prožil velmi úspěšný minulý rok a vypadá to, že v nastoupené cestě by rád pokračoval i letos.

Sagem ve třetím čtvrtletí minulého roku zčtyřnásobil své prodeje mobilních telefonů v sousedním Německu a dostal se do první pětky prodejců na tamním trhu. Nechal tak za sebou jak dalšího francouzského výrobce Alcatel, tak i giganta Motorolu. Za tímto úspěchem je zejména nabídka mobilních telefonů s integrovaným fotoaparátem, které činily téměř 60 procent jeho prodeje. Hlavním tahounem v modelové řadě Sagemu v Německu je model my V-65, který je exklusivně dodáván pouze pro operátora Vodafone. Jedná se o i u nás dobře známý model my X-6, v jiném designovém zpracování a s podporou technologie Java místo Ex-En. Stejně dobře jako v Německu se vedlo Sagemu i v domovské Francii. Tam se ve třetím čtvrtletí stal nejprodávanějším výrobcem mobilních telefonů. To Sagemu stačilo, aby poprvé předstihl, s podílem 30 procent trhu, odvěkého rivala Alcatel.

Sagem se však dívá do budoucnosti s ještě většími ambicemi. Na veletrhu CeBIT by měl Sagem představit devět nových modelů mobilních telefonů. Mezi nimiž by mohl být, podle dostupných informací, i smartphone. To podporuje i informace o spolupráci s japonským výrobcem Fujitsu, který na japonském trhu nabízí již tři modely mobilních telefonů s operačním systémem Symbian. Spolupráce s Fujitsu má dále vyústit ve spolupráci na poli mobilních terminálů pro sítě třetí generace. Mimo tohoto japonského výrobce Sagem úzce spolupracuje i s čínskou společností Bird nebo korejským Maxonem.

A co nás s určitostí od Sagemu letos čeká? Je jisté že se na trh nejdříve dostanou dva low-endové modely rozdílné koncepce: my X-1 a my C-2. Tyto modely mají již ve svých cenících někteří tuzemští distributoři. Jejich cena by měla být tři, respektive pět tisíc korun. Tyto modely byly už představeny spolu s modelem my C-1 na veletrhu ITU 2003 v Ženevě.

Véčka a telefony s flipem

 

Jednoduché véčko my C-1 nabízí obdobnou koncepci jako Sagem my C-5w s průhledem v odklopném flipu.

Sagem my C-1 

Nejjednodušším a základním véčkem v nabídce Sagemu bude model my C-1. Jeho konstrukce vychází z již prodávaného modelu my C-5w, takže se nejedná o opravdové véčko, ale o telefon s průhledným flipem. Rozměry Sagemu my C-1 jsou 84 x 44 x 19 milimetrů a hmotnost 80 gramů. Na rozdíl od modelu my C-5w bude základní model vybaven černobílým displejem s rozlišením 96 x 74 obrazových bodů. Model my C-1 nabídne pouze základní výbavu, která bude zahrnovat telefonní seznam na 100 kontaktů, podporu zpráv EMS, hlasitý odposlech a vyzvánění ve formátech Wav a MIDI. Není ovšem jisté, zda se tento model objeví i na našem trhu.

Sagem my C-3b

Sagem my C-3b vznikl spoluprací s čínským výrobcem Bird. Jedná se o totožný model, jaký Bird prodává pod označením F1, o kterém jsme psali zde. Sagem my C-3b svým tvarem zapadá do rostoucí kategorie stylových telefonů určených výhradně pro ženy. Dvoupásmové véčko nabídne barevný displej s podporou zobrazení 4096 barev a neměla by chybět podpora zpráv MMS. Ve výbavě „pudřenkového“ véčka se dále nachází GPRS třídy 8, Wap (1.2.1), integrovaný modem, infraport, vyzvánění ve formátech Wav a MIDI, hlasitý odposlech a paměť na 250 kontaktů. Rozměry a hmotnost s baterií Li-Pol jsou 81 x 44 x 23 milimetrů a hmotnost 80 gramů.

   

Dvě nová véčka Sagemu vzešla ze spolupráce s čínskou společností Bird. Vlevo je dámský model my C-3b, vpravo my C-3s.

Sagem my C-3s

Dalším véčkem je opět telefon vzešlý ze spolupráce s čínským Birdem. Sagem my C-3s nabídne stejnou výbavu jako model my C-3b a navíc přidá barevný displej s podporou zobrazení 65000 barev. To vše při rozměrech 81 x 43 x 23 milimetrů a hmotnosti 89 gramů.

Dalšími véčky v nabídce Sagemu bude model my C-2, o kterém jsme podrobně psali zde, a model my C-6. Kdy a zda-li vůbec se objeví model my X-8, zatím není známo.

Telefony klasické koncepce

  

Vzhled low-endu my X-1 je prakticky totožný se starším modelem my X-3. U nás se bude prodávat lépe vybavená verze, označená písmenem w.

Sagem my X-1w/g

První novinkou, která by měla přijít na trh v dohledné době, je Sagem my X-1. Ten bude nabízen nejméně ve dvou verzích s označením w a g. Model my X-1 vychází ze staršího modelu my X-3, se kterým sdílí i naprosto shodné designové provedení. Zůstaly zachovány i rozměry 106 x 46 x 20 milimetrů. Hmotnost se však změnila. Rozdíl je totiž v použitých bateriích. Jednotlivé verze budou osazeny bateriemi typu Li-Ion o kapacitách 550, 680, 720, 780 a 880 mAh. Hmotnost modelu my X-1w je 89 gramů a verze g 115 gramů. Model my X-3 váží s baterií Li-Ion 720 mAh 92 gramů. Podle použité baterie se bude logicky lišit i vydrž jednotlivých verzí.

Výbava nového Sagemu my X-1 je skromná. Vedle podpory dvou pásem GSM (900 a 1800 MHz) a vyměnitelných krytů dále ve výbavě nalezneme telefonní seznam s kapacitou 200 kontaktů, budík, kalkulačku a převodník měn. Model my X-1w je navíc vybaven wapovým prohlížečem, ovšem bez datové podpory GPRS. Výbavy ostatních verzí se liší například vestavěným hlasitým odposlechem nebo hrami.

  

Sagem my X-3-2 nabídne stejné rozměry jako model my X-2 v jiném designu a s lepším displejem. Vpravo je model my X-3-2m, který podporuje multimediální zprávy MMS.

Sagem my X-3-2

Sagem my X-3-2 se původně měl jmenovat my X-4. Tento model vychází z modelu my X-2, se kterým sdílí stejné rozměry a hmotnost - 99 x 45 x 21 milimetrů a 89 gramů. Baterie bude typu Li-Ion s kapacitou 860 mAh. S tou by měl Sagem my X-3-2 vydržet pět hodin hovoru nebo až 14 dní na příjmu. Na rozdíl od modelu my X-2 novinka nabídne barevný displej CSTN s podporou zobrazení 4096 barev a rozlišením 101 x 80 obrazových bodů, integrovaný modem a s tím spojenou podporu datových přenosů GPRS (4+1) a Wap (1.2.1). Telefon bude možné spojit a synchronizovat s osobním počítačem pomocí sériového nebo USB datového kabelu. Dále nebude chybět paměť na 250 kontaktů a 100 textových zpráv, kalkulačka, převodník, budík, časové odpočítávání, hra Picture Puzzle, hlasitý odposlech a výměnné kryty. Chybět nebude ani možnost nastavení vlastní melodie (ve formátech Wave, iMelody a MIDI) nebo obrázku (ve formátech bmp, png, jpeg a gif). Paměť telefonu na tyto položky je 400 Kb. Dvoupásmovému Sagemu my X-2 nebudou chybět všechny obvyklé funkce, vyjma infraportu, Javy (místo ní nabídnou telefony určené na vybrané trhy možnost stahovat hry Ex-En) a multimediálních zpráv. V dohledné době by se měl objevit i model my X-3-2m, který nabídne právě podporu MMS zpráv.

Sagem my X-7 nabídne stejné rozměry jako předchozí model my X-6. Vzhled se ovšem radikálně změní. Čočka fotoaparátu je umístěna na zádech telefonu a nepostrádá zrcátko pro pořizování autoportrétu. Krytka na rozdíl od modelu my X-6 chybí.

Sagem my X-7

Asi nejočekávanější novinkou je jistě model my X-7, který navazuje na úspěšný model my X-6. Stejně jako předchůdce, nabídne novinka integrovaný fotoaparát CCD s rozlišením VGA (640 x 480 obrazových bodů) s čtyřnásobným digitálním přiblížením, doplněný o možnost pořizovat videonahrávky. Stejně tak nebude chybět TFT displej s rozlišením 128 x 160 obrazových bodů a podporou 65 000 barev a podpora zpráv MMS. Rozměry a hmotnost nového Sagemu by měly být shodné s modelem my X-6, tedy 110 x 46 x 22 milimetrů a 106 gramů. Novinka od Sagemu bude podporovat tři pásma GSM (900/1800/1900 MHz) a nabídne datovou podporu GPRS třídy 8 (4+1). S tím je spojen integrovaný modem a wapový prohlížeč ve verzi 1.2.1. Synchronizace a spojení s osobním počítačem bude možné pomocí infraportu nebo datového kabelu. Bluetooth chybí. Sagem my X-7 nabídne paměť na 300 kontaktů s devíti položkami a paměť na 100 textových zpráv. Sagem my X-7 bude podporovat Javu a v telefonu by měli být předinstalovány dvě hry. Další výbavu zahrnuje polyfonní vyzvánění, kalendář, poznámkový blok, budík, stopky, kalkulačka, převodník a možnost jednoduché výměny krytů. Nechybí také hlasitý odposlech a hlasový záznamník. Později by se měl tento model objevit pod označením my V-75, stejně jako předchůdce u operátora Vodafone. 

Autor:
  • Nejčtenější

Začínající značka má dvě novinky s nevídanými prvky. Jsou levné

Kromě smartphonu CMF Phone 1 představila malá značka CMF i nové chytré hodinky a také sluchátka. Předností obou zařízení je nízká cena v kombinaci se zajímavou funkční výbavou, ve které nechybí...

9. července 2024  7:02

Elitní škola zakázala smartphony. Nahradí je jednoduchými nokiemi

Chlapecká internátní škola Eton Collage, která byla založena už v roce 1440 a kterou prošli i princové Harry a William, oznámila, že zakazuje používání smartphonů. Cílem je omezení závislosti na...

10. července 2024

{NADPIS reklamního článku dlouhý přes dva řádky}

{POPISEK reklamního článku, také dlouhý přes dva a možná dokonce až tři řádky, končící na tři tečky...}

Tento levný smartphone nabídne věc, kterou jste už dlouho neviděli

Značka CMF dnes představila první telefon ve svém portfoliu: CMF Phone 1. Společnost spadající pod výrobce Nothing sází u tohoto modelu na zajímavý poměr ceny a výkonu a také něco, co se dosud...

8. července 2024  13:05

Apple možná vybaví svá sluchátka kamerkami. Na ušní selfies ale nebudou

Podle nových informací by společnost Apple mohla do několika let osadit některý z chystaných modelů sluchátek AirPods kamerkami. Nic si s nimi však fotit nebudete, sloužit mají ke zlepšení ovládání.

8. července 2024  7:02

{NADPIS reklamního článku dlouhý přes dva řádky}

{POPISEK reklamního článku, také dlouhý přes dva a možná dokonce až tři řádky, končící na tři tečky...}

Ultra chytré hodinky od Samsungu mají jasného soupeře

Novinky ze série chytrých hodinek od Samsungu jsou dvě, avšak co se pozornosti týče, jedna z nich má jasně navrch. Výrobce totiž vedle klasického modelu Watch 7 uvedl úplnou novinku s označením Watch...

12. července 2024

Vodafone slaví čtyřicítku. V Česku letos dosáhl plnoletosti

Psal se rok 1984, když britská elektronická společnost Racal Electronics Plc oznámila název své přenosné a mobilní veřejné telekomunikační služby. Stalo se tak na březnové mediální konferenci v...

15. července 2024  6:57

Takový výhled na Prahu jen tak mít nebudete. Je od BTS u mostecké věže

Redakční putování po zajímavých pražských bétéeskách nás tentokrát zavedlo na opačný břeh Vltavy než doposud, shlíželi jsme tak na střechy malostranských budov. Jeden z pražských vysílačů operátora...

15. července 2024

Skvělý fotomobil se systémem jen pro odvážné. Test Huaweie Pura 70 Ultra

Huawei nepolevuje ze své snahy ukázat světu, že stále vyrábí špičkové smartphony. Model Pura 70 Ultra je výbornou ukázkou toho, že hardware má v mnoha ohledech opravdu na přední světové úrovni, jenže...

14. července 2024

Operátoři lákají na letní data. Současné zákazníky ovšem vesměs opomíjejí

Premium

Slunečné počasí a vysoké teploty přímo vybízejí k pobytu v přírodě. Ať už trávíte čas u vody nebo v lesích ve stínu stromů, pravděpodobně je vám stálým společníkem mobilní telefon. Toho si jsou...

13. července 2024

Lela Vémola je na starých fotkách k nepoznání. Takto vypadala před plastikami

Kamarádka Lely Ceterové, Petra Batthyányová sdílela na sociálních sítích osmnáct let starou fotografii, na které je se...

Zemřela Shannen Doherty. Hvězda Beverly Hills 90210 podlehla rakovině

Po téměř deseti letech boje s rakovinou zemřela americká herečka Shannen Doherty, informují média. Proslavil ji seriál...

Jeden z nejhorších filmů vůbec slušně vydělává i po 30 letech od natočení

První filmová adaptace kultovní bojovky Street Fighter z roku 1994 se umísťuje v žebříčcích nejhorších snímků všech...

Princezna Kate přišla s dcerou na Wimbledon, setkala se i s Krejčíkovou

Princezna Kate (42) přišla na mužské finále letošního Wimbledonu spolu se svou dcerou Charlotte (9). V zákulisí se...

Zemřel dětský kamarád mimozemšťana Alfa. Herec usnul v rozpáleném autě

Zemřel herec Benji Gregory. Televizním divákům je známý jako Brian z populárního sitcomu 90. let Alf. Gregorymu bylo 46...