Server The Boy Genius Report zveřejnil první fotografie a informace o nové Motorole Z9. Jak název napovídá, bude vysouvací novinka sourozencem véčka RAZR 2 V9. Stejně jako nový RAZR bude model Z9 podporovat sítě třetí generace UMTS. Design telefonu pokračuje ve stylu posledních Motorol. Samozřejmostí je tenké tělo. Opravdu zvláštně vypadá klávesnice, jedná se však o prototyp.
Displej by měl mít rozlišení QVGA a k fotografování slouží dvoumegapixelový fotoaparát s bleskem. Podle autora snímků používá dosud oficiálně nepředstavená Motorola uživatelské prostředí Synergy. Paměť vysouvací Motoroly bude možné zvětšit paměťovými kartami microSD.
Vyfotografovaný telefon je připraven pro amerického operátora AT&T a má předinastalované jeho služby. Nemělo by se však jednat o specialitu pro americký trh, s novinkou se setkáme i v Evropě. Prozatím nejsou k dispozici žádné informace, kdy by měla Motorola nový vysouvací model představit.