Premium

Získejte všechny články
jen za 89 Kč/měsíc

Prodejní šlágr střední třídy. Recenze Samsung Galaxy Ace

Samsung Galaxy Ace patří do střední třídy dotykových smartphonů. Jeho výbava ničím zásadním nepřekvapí, telefon za rozumnou cenu ale nabízí velmi slušnou sadu funkcí. Je to telefon pro ty, co nechtějí, nebo si nemohou dovolit špičkové modely se čtyřpalcovými displeji.
Samsung Galaxy Ace

Samsung Galaxy Ace | foto: Mobil.iDNES.cz

Velmi dobře vybavený telefon se řadí o třídu níže než Galaxy S nebo nový špičkový Galaxy S II. Řadu jejich úkolů přitom zastane stejně snadno.

Sestup na vrchní okraj střední třídy ovšem znamená i řádku kompromisů. Musíme se spokojit především s nižším rozlišením displeje, který zdaleka nezáří tak, jako opěvované Super AMOLED kousky u špičkových samsungů.

Kapitoly recenze

Konkurence je navíc početná a občas se vkrádá na mysl i názor, jestli se nedá ušetřit koupí levnějšího modelu. Samsung Galaxy Ace je jednoduše mobil, který se pohybuje ve světě spousty možných voleb.

Plusy a mínusy

Proč koupit?

 • dobrá výbava
 • kvalitní konstrukce
 • přijatelná cena

Proč nekoupit?

 • bledší displej s nižším rozlišením
 • okoukaný a neoriginální vzhled

Kdy? V prodeji

Za kolik? 6 990 Kč

Vzhled a konstrukce – zjednodušený Galaxy S II i iPhone

Design Samsungu Galaxy Ace není zrovna nejoriginálnější, to vám nebudeme nalhávat. Telefon se snaží působit jako jednodušší a obyčejnější model Galaxy S II, k tomu se ale designérům pod tužku neustále pletl i iPhone. A to jak ten druhé a třetí generace, tak i té čtvrté.

Výsledkem je mobil s relativně okoukaným vzhledem a minimem nápadů. Ace vsází především na jednoduchou eleganci a v této disciplíně mu to docela jde. Oceňujeme, že se Samsung i u tohoto modelu vzdal lesklého provedení a zvolil provedení zadního krytu telefonu z vzorkovaného plastu. Na těle tak nejsou zbytečně vidět otisky prstů. V prodejním balení je, kromě vroubkovaného krytu, ještě jeden lesklý, bílý kryt. Ani na něm téměř nejsou vidět otisky.

Samsung Galaxy Ace
Samsung Galaxy Ace

Otisky se tak chytají vlastně jen na části s displejem, a ani tam to není kdovíjak strašné. I když pravda, najdeme i méně upatlávající se telefony. Použité materiály víceméně odpovídají dané kategorii, nepůsobí ani lacině, ani kdovíjak luxusně.

Galaxy Ace vcelku dobře padne do ruky a dobrému pocitu při držení opět pomáhá textura zadního krytu baterie. Hmotnost mobilu je také velmi přijatelná, konkrétně je to 113 gramů. Zpracování jde ruku v ruce s použitými materiály. Je na velmi dobré úrovni, nikde nic nevrže a vše pevně drží na svém místě.

Displej a ovládání – android a TouchWiz

Displej Galaxy Ace má úhlopříčku 3,5 palce a rozlišení 320 × 480 pixelů. Na první pohled to není tak skvělý displej, jako zobrazovače u špičkových modelů. A ani na ten druhý nenadchne. Používá klasickou TFT technologii, na dané úhlopříčce je rozlišení už docela hrubé a barevné podání displeje je trochu bledé. Černá barva je spíš úplně šedá. Regulaci podsvícení musí uživatel provádět ručně, automatická možnost chybí.

Samsung Galaxy Ace
Samsung Galaxy Ace

Uživatelé Galaxy Ace si budou muset vystačit s androidem 2.2 FroYo, prozatím nemáme zprávy o možných budoucích aktualizacích. Systém dostal grafickou nadstavbu TouchWiz 3.0, funguje velmi svižně a bez zádrhelů. Hardware v podobě procesoru Qualcomm MSM7227 s taktem 800 MHz a grafika Adreno 200 jsou více než dostačující. Galaxy Ace funguje velmi spolehlivě a na pokyny uživatele reaguje přesně.

Displej Samsungu Galaxy Ace
Displej Samsungu Galaxy Ace
Displej Samsungu Galaxy Ace
Displej Samsungu Galaxy Ace

Uživatelské prostředí již známe z řady předchozích modelů. Je tu klasická odemykací obrazovka s posuvným prvkem namísto odemykacího wallpaperu, liší se i pár dalších drobností. Zachovány zůstávají čtveřice ikon vespodu displeje, listování menu do stran a ikony pro rychlé ovládání wi-fi, bluetooth, gps, vyzvánění a otáčení displeje.

Při ovládání telefonu může někomu chybět vibrační odezva. Při procházení menu to asi není žádný zásadní problém, více to vadí při psaní na klávesnici. Vibrační odezva chybí i senzorovým tlačítkům pod displejem. Ta jsou dvě a na náš vkus zhasínají příliš brzy, naštěstí nemá uživatel problém se do nich trefit i poslepu. Hardwarové tlačítko mezi nimi slouží vždy jen pro návrat na domovskou obrazovku, jeho delší podržení vyvolá seznam spuštěných programů.

Funkce – příjemné detaily

Řada běžných funkcí odpovídá u Galaxy Ace použité platformě a v zásadě si není nač stěžovat. Práce se zprávami, ať už textovými nebo e-maily, je pohodlná, škoda jen chybějící vibrační odezvy klávesnice. K psaní textů můžete využít skvělou tahovou klávesnice Swype. V případě telefonování nám vadí jen trochu nemotorné vyhledávání v seznamu. Při vyhledávání pomocí numerické klávesnice hledá pomocí T9 jen v první části jména.

Samsung Galaxy Ace
Samsung Galaxy Ace

V oblasti datové výbavy je Galaxy Ace také plně schopen konkurovat i těm nejlepším smartphonům. Funkčně dokonce přidává i několik příjemných funkcí navíc. Pochvalu zaslouží především kancelářský balík ThinkFree Office, který umožňuje dokumenty nejenom prohlížet, ale také editovat a vytvářet.

Displej Samsungu Galaxy Ace
Displej Samsungu Galaxy Ace
Displej Samsungu Galaxy Ace
Displej Samsungu Galaxy Ace

ThinkFree Office tyto úkony dokonce zvládá i s DOCX dokumenty. Vytvoří i powerpointové prezentace. Balík je to tedy funkčně velmi výkonný, a to jsme ještě nezmínili možnost dokumenty ukládat a sdílet on-line. Stačí si jen vytvořit ThinkFree účet.

V telefonu také najdeme souborový manažer nebo užitečného správce úloh. Další z příjemných funkcí je diktafon, který se musí do většiny androidích telefonů dohrávat dodatečně. Jsou zde i poznámky.

Displej Samsungu Galaxy Ace
Displej Samsungu Galaxy Ace
Displej Samsungu Galaxy Ace
Displej Samsungu Galaxy Ace

Další zajímavou funkcí je Social Hub, kam se sbíhají zprávy nejen ze sociálních sítí, ale i z SMS, MMS a dalších zdrojů. Social Hub se tak dá používat jako jakási univerzální schránka, pokud máte takový styl rádi.

Zábava – solidní fotoaparát

Galaxy Ace nijak výrazně nezaostává ani v zábavní oblasti. Trochu zamrzí absence přehrávače DivX videí, který bývá výraznou konkurenční výhodou samsungů v dané disciplíně.

Samsung Galaxy Ace
Samsung Galaxy Ace

Ostatní výbava je ale kompletní: hudební přehrávač, FM rádio, YouTube. Zajímavou funkcí je All Share. Její pomocí lze promítat multimediální obsah z telefonu přes wi-fi na stejně vybavenou televizi Samsung.

Fotografie pořízená Samsungem Galaxy Ace
Fotografie pořízená Samsungem Galaxy Ace
Fotografie pořízená Samsungem Galaxy Ace
Fotografie pořízená Samsungem Galaxy Ace

Fotoaparát Galaxy Ace má rozlišení pět megapixelů, automatické ostření a přisvětlovací diodu. Výsledné snímky mají vcelku solidní kvalitu, především za dobrých světelných podmínek vytváří fotoaparát opravdu pěkné obrázky. Snímky pořízené s diodou jsou ve větších prostorách bledé, na blízko ale dioda funguje velmi dobře, barvy jsou živé, snímky nejsou přepálené.

Displej Samsungu Galaxy Ace
Displej Samsungu Galaxy Ace
Displej Samsungu Galaxy Ace
Displej Samsungu Galaxy Ace

Zajímavé je také zjištění, že na displeji telefonu nevypadají fotografie kdovíjak povedeně, v počítači je přitom dojem o mnoho lepší. To jen dokládá fakt, že displej Galaxy Ace rozhodně nepatří k jeho přednostem.

Shrnutí – bitva s řadou modelů

Samsung Galaxy Ace je smartphone s poměrně nevděčnou rolí. Za rozumnou cenu musí nabídnout téměř špičkové funkce, přitom některé jeho kompromisy dávají prostor k úvahám, zda nelze ještě ušetřit nákupem levnějšího modelu.

Konkurence má Galaxy Ace více než dost, a to nejen ve své cenové třídě. V té s ním bude soupeřit třeba Nokia C6, oproti které nabídne příjemnější systém, ale méně působivé mechanické provedení. Stále lze sehnat i symbianový Sony Ericsson Vivaz, který nabídne o něco lepší fotoaparát.

Samsung Galaxy Ace
Samsung Galaxy Ace

Soupeřit s ním bude i HTC Wildfire S, které nabídne kompaktnější rozměry a o něco příjemnější zpracování, možná také i výhodnější cenu. Mezi další soupeře můžeme počítat třeba i malou Xperii X10 mini s prakticky shodnou výbavou, ale o něco lepším foťákem, menšími rozměry, displejem s nižším rozlišením a nižší cenou.

I modely LG, třeba Optimus One a Optimus Chic mohou být levnější alternativou vůči tomuto modelu. Samsung sám pak má ve své stáji třeba model Wave 525 a 575 s operačním systémem Bada. Možností volby je tedy přehršel a Galaxy Ace nevychází ze souboje vždy jako vítěz. Na druhou stranu vlastně neexistuje důvod, proč by se z něj neměl stát populární model.

Samsung Galaxy Ace a konkurence

 • HTC Wildfire S

  HTC Wildfire S používá pro Android typické rozlišení displeje 320 × 480 pixelů, které už je na úhlopříčce 3,2 palce dostatečně jemné. Telefon padne příjemně do ruky a se svými poměrně drobnými rozměry nebude překážet v žádné kapse.

  Neprodává se (předpokládaná cena cca 6 500 Kč)

 • Nokia C6-01

  Nokia C6-01 zaujme novým Symbianem^3. Na rozdíl od svého předchůdce, modelu C6, postrádá qwerty klávesnici. Bohatá výbava nabídne osmimegapixelový fotoaparát, veškeré datové technologie včetně Bluetooth 3.0 a GPS.

  Cena: 7 990 Kč

 • LG Optimus Chic E720

  LG Optimus Chic E720 nabízí operační systém Android ve verzi 2.2 Froyo. Boduje také příznivou cenou. Ve výbavě je pětimegapixelový fotoaparát s automatickým ostřením nebo satelitní navigace.

  Cena: 6 500 Kč

 • Samsung Galaxy Ace

  Samsung Galaxy Ace, který běží na operačním systému Android, uspokojí i náročnější uživatele. Ve výbavě je A-GPS navigace, hudební přehrávač, FM rádio a vestavěný fotoaparát s rozlišením 5 megapixelů.

  Cena: 6 990 Kč

 • Nejčtenější

Vůz mu ukradli prakticky pod nosem. Našel ho díky fintě, kterou tajil

O důvodu, proč měl ve svém vozu sledovací zařízení, se Zach Khai Shin nezmínil. Sám se však nedávno přesvědčil, jak přínosný malý lokátor od Applu dokáže být. Když se vracel ke svému vozu, o jehož...

20. července 2024

Neomezené tarify spadly pod pětistovku. Moc se ovšem neradujte

Operátor O2 po vzoru konkurence už poněkolikáté po sobě přichází se slevou na vybraný tarif. Tentokrát, zdá se, vyslyšel nářky mobilních uživatelů, že již není možné si pořídit neomezený tarif pod...

19. července 2024

{NADPIS reklamního článku dlouhý přes dva řádky}

{POPISEK reklamního článku, také dlouhý přes dva a možná dokonce až tři řádky, končící na tři tečky...}

FBI prolomila mobil Trumpova atentátníka. Využila osvědčenou technologii

Agentům z amerického Federálního úřadu pro vyšetřování se podařilo prolomit zabezpečení mobilu střelce Thomase Matthewa Crookse, který v sobotu na předvolebním mítinku v Pensylvánii postřelil...

17. července 2024  12:42

Vlny ho odnesly na oceán, ale měl velké štěstí. Mohli ho hledat i celé dny

Duchapřítomnost ve svízelné situaci si zachoval jeden australský surfař. Při obvyklém ranním surfování ho totiž překvapily silné vlny, které jej zavedly na oceán zhruba kilometr od pobřeží. Zpět se...

17. července 2024  7:02

{NADPIS reklamního článku dlouhý přes dva řádky}

{POPISEK reklamního článku, také dlouhý přes dva a možná dokonce až tři řádky, končící na tři tečky...}

Změna pořádků. Samsung začne používat nepopulární procesor

Samsung ve svých smartphonech a minimálně jednom tabletu podle dostupných zpráv použije procesor od společnosti MediaTek. Donutí ho k tomu okolnosti.

22. července 2024  7:02

Změna pořádků. Samsung začne používat nepopulární procesor

Samsung ve svých smartphonech a minimálně jednom tabletu podle dostupných zpráv použije procesor od společnosti MediaTek. Donutí ho k tomu okolnosti.

22. července 2024  7:02

Hodinky od Applu lze předělat na legendární iPod. A není to ani drahé

Šikovné příslušenství pro hodinky Apple Watch je přetvoří v legendární přehrávač hudby iPod. Díky moderním funkcím hodinek navíc taková věc bude umět mnohem víc, než jen přehrávat hudbu.

22. července 2024

Fešák udělal spoustu kroků k lepšímu. Test Motoroly Razr 50 Ultra

Nová generace ohebného smartphonu s véčkovou konstrukcí od Motoroly má rozhodně čím zaujmout. Model Razr 50 Ultra sází především na větší vnější displej a spoustu menších kroků vpřed. Došlo však i na...

21. července 2024

Vůz mu ukradli prakticky pod nosem. Našel ho díky fintě, kterou tajil

O důvodu, proč měl ve svém vozu sledovací zařízení, se Zach Khai Shin nezmínil. Sám se však nedávno přesvědčil, jak přínosný malý lokátor od Applu dokáže být. Když se vracel ke svému vozu, o jehož...

20. července 2024

Akční letáky
Akční letáky

Všechny akční letáky na jednom místě!

Za celosvětový kolaps IT systémů může nečekaně absurdní chyba

Nepovedená aktualizace bezpečnostního softwaru společnosti Crowdstrike způsobila pád počítačů a serverů s operačním...

IT problémy způsobily kolaps bank i letišť. V Evropě i jinde ve světě

Řadu zemí v pátek zasáhly problémy s počítačovými systémy. Letiště kvůli výpadku čelila potížím s odbavováním letů,...

Restauratéři chtějí zakázat vstup Biance Censori, vadí jim její odhalování

Přítelkyně rappera Kanyeho Westa (47) Bianca Censori (29) je známá svým stylem „oblečená neoblečená“ a snaží se šokovat...

Piju každý den. Dřív nebo později se upiju k smrti, líčí bývalý fotbalista Fenin

Fotbalista Martin Fenin (37) neprožívá nejlepší období. Nejen, že mu nevyšlo manželství s policistkou Beatou, se kterou...

John Deere už nechce být woke. Podlehl tlaku konzervativců a řadí zpátečku

Přední americký výrobce zemědělských strojů John Deere se rozhodl ustoupit od svých iniciativ v oblasti podpory...