Power radio: mocný klient pro poslech rádia zdarma

aktualizováno 
Používáte-li některý z nových komunikátorů značky HTC a klient FM rádia se vám nezamlouvá, zbystřete. Na serveru XDA-developers se objevila alternativní aplikace, která toho v porovnání s tou vestavěnou umí mnohem více. Hlavním lákadlem je podpora RDS.
HTC Touch Pro2

HTC Touch Pro2 | foto: htc.com

Starší řada komunikátorů HTC (Touch Pro, Diamond, HD) nemá na rozdíl od nové kolekce FM rádio softwarově blokované, a tak již v základu nabízí jednoduchý klient pro poslech rádiových stanic. Na serveru XDA-developers se však v minulých dnech urodila velmi zdařilá alternativa, která vestavěnou aplikaci v mnohém hravě předčí.

Program Power Radio je určen pro nové Windows Mobile komunikátory s VGA nebo WVA displejem (kromě již zmíněných i SE XPERIA X1) a v paměti přístroje spolkne necelých 500 kB. Prostředí programu je velmi intuitivní – v horním barevném panelu se zobrazují informace o aktuálně naladěné stanici. Kromě jejího názvu a kmitočtu se mohou zobrazit i další užitečné informace – díky podpoře RDS tak můžete mít přehled, která stanice právě hraje, zobrazovat se mohou i informace z dopravy.

Power radio Power radio

Aplikace dovoluje uložit až 15 stanic a mezi nimi následně jedním kliknutím přepínat. Kromě čtveřice tlačítek ke skenování frekvencí prostředí nabízí další kvarteto pro přepínání zvukového výstupu (reproduktor, sluchátka), vypnutí zvuku nebo k přepínání mezi mono a stereo poslechem do sluchátek.

Power radio Power radio

Nechybí samozřejmě ani regulace hlasitosti, jejíž aktuální hladinu zobrazuje miniaturní ukazatel v pravém horním rohu aplikace (spolu se sílou signálu). Zajímavostí je, že po spuštění aplikace se segmentovým písmem zobrazují spuštěné aplikace v HTC task manageru.

Power radio Power radio

Zdařilou aplikaci si chválí uživatelé nejen ze zmíněného fóra, přesto v nadcházející době očekávají příval nových funkcí nebo rozšíření – jedni volají po možnosti přímého nahrávání aktuálně přehrávané skladby do paměti telefonu, jiným by se zase líbila možnost ukládání více rádiových stanic.

Power radio stahujte zde

Nejčtenější

Co letos předvádíte, je neuvěřitelná drzost, spílají zákazníci Vodafonu

Ilustrační snímek

Když v květnu rozeslal Vodafone textovku informující o změně tarifikace u předplacenek, zvedlo to vlnu nevole....

Neuvěřitelný příběh ztroskotaných Čechů v Polsku má mobilní ponaučení

Porucha, nouzové volání

Jakkoliv zní celý příběh neuvěřitelně, můžeme si z nepříjemného konce dovolené české rodiny v Polsku vzít jedno...

Internet šílí z aplikace, která vás ukáže jako starce. Může to mít háček

Aplikace FaceApp vám ukáže, jak budete vypadat ve stáří.

Populární ruská aplikace FaceApp se stala hitem internetu, má ovšem jednu velmi stinnou stránku. Potřebuje totiž...

Když si nevypnu mobil, spadne letadlo, myslí si každý pátý pasažér

Mobil v letadle

Průzkum amerického operátora AT&T ukázal, jak lidé vnímají zákaz používání telefonu v letadle. Někteří pasažéři mají o...

Levné androidy decimují iPhony. Apple proto lacinější modely vyřadí

iPhone SE

Čína není jediným klíčovým regionem, v němž se Applu přestalo dařit. Mnohem levnější, a přitom podobně vybavené...

Další z rubriky

Původně mrtvý honor se bude nakonec prodávat. Je to mistr focení

Honor 20 Pro

Zatímco jeho skromněji vybavený sourozenec už bude co nevidět na trhu, varianta s přívlastkem Pro stále čeká na uvedení...

Zase ho neuhlídali. Unikla oficiální podoba špičkového samsungu

Samsung Galaxy Note 10

Úniků podoby nového Samsungu Galaxy Note 10 bylo už víc než dost, ovšem nejnovější obrázky ukazují již pravděpodobně tu...

Kompromisy: Samsung Galaxy A50 fotí jako čtyři roky stará špička

Samsung Galaxy A50

Testem organizace DxO Mark prošel možná trochu překvapivě model střední třídy Samsung Galaxy A50. U něj je jisté, že se...

Najdete na iDNES.cz