Google radši ukázal svůj telefon. Záda budou vypadat jako u iPhonu XI

  19:08aktualizováno  19:08
Loňský Pixel 3 i letošní novinky 3a unikly na veřejnost dříve, než je stačil Google oficiálně představit. Prý se tak stalo kvůli krádeži zásilky ještě nepředstavených smartphonů, která byla prodána na ukrajinském černém trhu. Mnozí však podezírají Google z marketingového triku, jak upoutat pozornost.

Google Pixel 4 | foto: Google

Letos se situace opakuje. Ovšem zatím neunikly snímky samotného chystaného Pixelu 4, ale pouze jeho rendery vytvořené podle výrobních schémat. 

Google se proto raději rozhodl ukázat chystaný Pixel 4 pomocí oficiálního snímku. Strategie opět netradiční, premiéra nového smartphonu od Googlu se totiž očekává až v říjnu. Tedy za pět měsíců. 

Fotogalerie

Oficiální snímek od Googlu i uniklé rendery ukazují podobné uspořádání fotoaparátu, jaké se očekává u iPhonu XI (11). Jeho rendery už unikly dříve. Čočky fotoaparátu tak budou ve čtverci na zádech v jeho levém rohu. Ovšem u iPhonu by měla být soustava fotoaparátů vystouplá. U nového Pixelu to vypadá, že bude plošší.

Chystaný iPhone by měl mít trojici fotoaparátů, u Pixelu 4 jsou vidět pouze dvě čočky. Vedle blesku je patrný ještě jeden malý bod. Otázkou je, k čemu bude sloužit. 

Také není jasné, jak na tom budou jednotlivé verze. A to jak u nových Pixelů, tak i nových iPhonů. Pravděpodobně se budou počtem objektivů odlišovat.  

10.června 2019 v 15:14, příspěvek archivován: 13.června 2019 v 02:06

Exclusive: Google Pixel 4 Renders Reveal Square Camera Bump, No Physical Fingerprint Scanner https://t.co/SrRqFNdERA https://t.co/nry9eKfz0s

V každém případě je to u pixelů změna. Google si u svých smartphonů dlouho vystačil s jedním fotoaparátem, který pomocí chytrého softwaru dokázal podobná kouzla jako vícenásobné fotoaparáty konkurence. Dvojice či trojice snímačů je pravděpodobně nutností pro kvalitní vícenásobný optický zoom a širokoúhlé záběry.

Dále oficiální snímek odhaluje to, co už známe z renderů. Na zádech telefonu chybí senzor otisků prstů. Buď bude integrován v displeji, nebo Google použije obdobnou technologii jako Apple pro bezpečný 3D sken obličeje. Chybět přitom má vykrojení displeje, místo toho má být nad displejem pruh pro obdobu technologie Face ID. To se bude týkat pouze většího Pixelu 4 XL.

Další obrázky: příští iPhony budou opravdu mít podivný hrb na zádech

Výbava je prozatím neznámá. Tvůrce uniklých neoficiálních renderů dává tušit, že stereoreproduktory se přestěhují z čela telefonu na jeho spodní hranu. Na rozdíl od levnějších modelů Pixel 3a bude stejně jako u loňské „trojky“ chybět audio konektor 3,5 milimetru. 

Jistotou je přítomnost chystaného Androidu Q. Ten by měl přinést vylepšený Google Assistant. Přítomna má být i technologie Google Soli. Ta umožní pomocí drobného radaru ovládat smartphone gesty nad displejem. To se může hodit při položení telefonu na stůl. 

Autor:

Nejčtenější

Co letos předvádíte, je neuvěřitelná drzost, spílají zákazníci Vodafonu

Ilustrační snímek

Když v květnu rozeslal Vodafone textovku informující o změně tarifikace u předplacenek, zvedlo to vlnu nevole....

Neuvěřitelný příběh ztroskotaných Čechů v Polsku má mobilní ponaučení

Porucha, nouzové volání

Jakkoliv zní celý příběh neuvěřitelně, můžeme si z nepříjemného konce dovolené české rodiny v Polsku vzít jedno...

Internet šílí z aplikace, která vás ukáže jako starce. Může to mít háček

Aplikace FaceApp vám ukáže, jak budete vypadat ve stáří.

Populární ruská aplikace FaceApp se stala hitem internetu, má ovšem jednu velmi stinnou stránku. Potřebuje totiž...

Když si nevypnu mobil, spadne letadlo, myslí si každý pátý pasažér

Mobil v letadle

Průzkum amerického operátora AT&T ukázal, jak lidé vnímají zákaz používání telefonu v letadle. Někteří pasažéři mají o...

Levné androidy decimují iPhony. Apple proto lacinější modely vyřadí

iPhone SE

Čína není jediným klíčovým regionem, v němž se Applu přestalo dařit. Mnohem levnější, a přitom podobně vybavené...

Další z rubriky

Nový název operačního systému Huawei má zajímavé souvislosti

Ilustrační snímek

Americkou administrativou byla společnost Huawei dána na černou listinu. Nesmí obchodovat s americkými společnostmi....

Cibule a česnek. Slavný japonský designér stvořil nový vzhled smartphonů

Realme X Master edition by Naoto Fukasawa

Levná značka Realme možná naznačuje další trend v designu chytrých telefonů. Vzhled zad nového dostupného modelu...

Zase ho neuhlídali. Unikla oficiální podoba špičkového samsungu

Samsung Galaxy Note 10

Úniků podoby nového Samsungu Galaxy Note 10 bylo už víc než dost, ovšem nejnovější obrázky ukazují již pravděpodobně tu...

Najdete na iDNES.cz