Philips Xenium 939 (preview)

aktualizováno 
Firma Philips, výrobce spotřební elektroniky, včetně mobilních telefonů, přichází na světový trh s dalším modelem mobilního telefonu řady Xenium.
Firma Philips, výrobce spotřební elektroniky, včetně mobilních telefonů, přichází na světový trh s dalším modelem mobilního telefonu řady Xenium. O předchůdci dnes popisovaného mobilu Philips Xenium 939 jsme již psali a preview si můžete přečíst zde.

Philips Xenium 939

Telefon má spoustu zajímavých funkcí. Jednou z nich je například i funkce hlasového vytáčení a ovládání telefonu. Mobil má paměť na 15 hlasových povelů, které jsou volně sdílené mezi povely pro vytočení určitého čísla a dále mohou být přiřazeny až k 25 dalším funkcím (příkazům) telefonu.

V souvislosti s hlasovými funkcemi je zde i paměť na 20 sekundovou hlasovou nahrávku, což není mnoho, ale pro občasnou potřebu to bohatě stačí.

Hmotnostně patří Xenium spíše ke kolibříkům. Považte sami, 95 gramů ještě dnes nemá kdejaký telefon. Rozměry 109x41x20 mm jsou přijatelné celkem i pro kapsičku u košile.

Další funkcí, kterou disponuje Xenium je vibrační zvonění, což není dnes již neobvyklé. Snad jen, kdyby se tento telefon zaměřil na střední cenovou třídu. Skládání vlastních melodií se dnes již vyžaduje také snad od každého mobilu. Tento přístroj editorem na melodie rovněž disponuje.

Dále je zde tzv. Brick game, což my spektristé známe pod jménem Arkanoid. Je až s podivem, jak rychle se tito plýtvači energie a snižovači životnosti zabydleli v nových typech mobilních telefonů.

Takové hry ovšem vyžadují poměrně kvalitní displej, který je zde plně grafický o rozlišení 87x64 bodů. Displej je modře podsvícen.

Velmi dobře je řešeno rovněž ovládání telefonu, které se odehrává podobně jako u telefonů Sony pomocí hlavního tlačítka, které se jmenuje Pilot Key.

Výdrž mobilu závisí na použité baterii. S 800 mAh baterií vydrží telefon ve standby modu 150-250 hodin a v talk režimu 2 hodiny a 30 minut až 3 hodiny a 50 minut. S vibrační 1200 mAh baterií se časy zvyšují o polovinu.

Další "aplikací" je kalkulačka, která vám pomůže "everywhere at any time", jak píší na webové prezentaci. Osobně bych ale chtěl vidět kalkulačku, která by mi "everywhere at any time" nepomohla (kromě rozbité). Konverze měny z/do Euro již dnes není zase tak obvyklá, ale pomalu a jistě se v našich mobilech zabydluje.

Osobní organizér, kalendář a plánovač jsou dnes stále nadstandardnějšími funkcemi, které již považuji pro sebe jako nezbytné. Je lepší s sebou nosit jen mobil a ne další haldu papírků, někdy svázanou do poznákmového bločku, či osobní organizér. Stále je pohodlnější nosit jen jeden přístroj.

Vypadá to, že pokud se dostane Xenium 939 na náš trh, bude to nejspíš velmi slušný mobil pro předplacené sady obou našich operátorů.

Telefon, jako dnes většina moderních GSM telefonů, pracuje jak v GSM-900, tak v DCS-1800 pásmu.

Další informace, včetně zkoušky hry Bricks naleznete zde.

 

Nejčtenější

iPhony s Androidem. Googlu se začíná se smartphony dařit

Google Pixel 3

Google v loňském roce představil třetí generaci svých vlastních smartphonů Pixel. Prodeje starších řad byly slabé, nyní...

Nejkratší dobu prodávaný přelomový iPhone se vrací do nabídky

iPhone X

Svého času rekordně drahý smartphone zmizel z prodeje pouhý rok od uvedení. Řeč je o iPhonu X, který se z nabídky Applu...

Radíme počkat, ve slevě to bude hit. Recenze Honoru 10 Lite

Honor 10 Lite

O telefony střední třídy není u Honoru nouze a nejčerstvější přírůstek do portfolia ukazuje, že teď je čas na velmi...

Fotka prozradila, že Samsung půjde u S10+ proti proudu

Uniklé rendery samsungů S10, S10+ a S10e

Sluchátkový konektor jack 3,5 milimetru se z nových smartphonů pomalu vytrácí. Ale Samsung si je vědom, že tato výbava...

Xiaomi chystá telefon s displejem, jaký nemá nikdo jiný

Koncept smartphonu Xiaomi s ohnutým displejem na všech čtyřech stranách

Ačkoliv už mnoho telefonů na trhu se dá označit jako „bezrámečkové“, Xiaomi chce tento koncept dotáhnout k dokonalosti....

Další z rubriky

Apple vydělal na Googlu přes 200 miliard korun. Je to zlatý důl

Apple XS Max stojí jmění. Za nejvyšší verzi vydáte přes 43 tisíc korun.

Díky přednastavenému internetovému vyhledávači od Googlu vydělal Apple loni astronomickou sumu. A i když se prodeje...

Donutili Apple vyměnit součástku iPhonů. Jinak je nesměl prodávat

iPhone 8 Plus

Koncem loňského roku soud v Německu nakázal Applu vyřadit z nabídky iPhony 7 a 8. Byl to důsledek žaloby Qualcommu,...

Jeden z nejvýkonnějších smartphonů se chlubí falešným procesorem

Xiaomi Mi 8 Pro

Výborně vybavený model Xiaomi Mi 8 Pro je aktuálně na špičce portfolia tohoto výrobce. Vedle vysokého výkonu má však...

Kde doma tečou peníze? 5 tipů, které vám ušetří tisíce korun
Kde doma tečou peníze? 5 tipů, které vám ušetří tisíce korun

Proč u vás doma nefungují všechny univerzální rady, jak ušetřit? Protože každá rodina funguje jinak! Zaměřte se na to, co opravdu potřebujete, a podle toho postupně utáhněte kohoutek na správném místě. V rozpočtu se pak najde i pár stovek navíc.

Najdete na iDNES.cz