Philips 630 - hlavní a vnější displej, srovnání (fotogalerie)

aktualizováno 
V druhé části recenze si můžete prohlédnout 35 detailních fotografií hlavního displeje Philipsu 630 a nabízíme vám i 13 fotografií displeje vnějšího. Můžete i porovnat nové véčko Philipsu s jeho konkurenty.

Philips 630 je véčko, má tedy dva displeje. Hlavní displej je barevný, má rozlišení 128 x 128 obrazových bodů a úhlopříčku přibližně 38 milimetrů. Jedná se o pasivní (STN) displej, který umí zobrazit 4 096 barev. Mezi pasivními displeji patří k tomu nejlepšímu. Má dobrý kontrast, jasné a syté barvy a je velmi dobře čitelný (podsvícený). Vnější displej je jen monochromatický, s rozlišením 80 x 48 obrazových bodů. Je taktéž dobře čitelný, tentokrát i nepodsvícený. Naopak podsvícení může mít jednu ze sedmi barev.  

Recenzi Philipsu 630 najdete zde

Hlavní displej:

V telefonu najdete tři hry: Výherní automat, jednoduchý Tetris a přesouvání předmětů na určené místo. Hry zdaleka nevyužívají celý displej, zbytečně se krčí uprostřed něj. Někoho potěší Biorytmy, buď na aktuální den, nebo na libovolný jiný.

 

Hlavní displej si u Philipsu 630 můžete vylepšit tapetou a nebo si na něj můžete dát světový čas, kalendář, nebo jen "obyčejné" digitální hodiny. V druhém a třetím případě je částečně vidět i tapeta.

 

Hlavní menu je ikonové a má devět položek, v kterých můžete procházet všemi směry. V telefonu nechybí stopky a minutka. Mnohem zajímavější je ale vestavěné FM stereo rádio. Má paměť na 32 stanic a nabízí automatické ladění.

Kalendář může mít měsíční nebo týdenní náhled. K dispozici jsou i tři budíky, u každého s několika možnostmi nastavení, jak je vidět na posledním obrázku.

Telefon si můžete přizpůsobit svému vkusu. Vybrat můžete zobrazení na vnitřním i vnějším displeji a můžete si vybrat i barvu podsvícení vnějšího displeje. Polyfonní melodie jsou kvalitní a na výběr je jich 18.

 

Při psaní SMS je k dispozici šest řádků, při čtení o jeden méně. Do paměti telefonu se vejde 100 zpráv a bohatý je výběr předdefinovaných zpráv.

Do telefonního seznamu telefonu se vejde 300 kontaktů, každý až s pěti čísly. Vyhledávat je možné podle více písmen a nechybí ani filtrování hovorů.

Vnější displej: 

 

Na vnějším displeji si můžete zvolit, či chcete anologové, nebo digitální hodiny. První varianta je možná až příliš strohá. I u vypnutého telefonu můžete ovládat stopky a v případě připojení sluchátek můžete i přepínat přednastavené stanice rádia. K ovládání slouží tři boční tlačítka.  

 

Vnější displej je dobře čitelný i bez podsvícení. Barev podsvícení je sedm a nabízíme vám je všechny.

 

 

 

Porovnání:

  

 Vlevo je Philips s Maxonem 7931. Ten je o něco dražší a nemá integrované rádio. Vpravo je Philips vedle Motoroly V300. Ta patří mezi multimediální telefony a má mnohem bohatší výbavu. Je ale zhruba o třetinu dražší a momentálně jí koupíte jen u T-Mobile.

 

 Obě výše uvedené dvojice, tentokrát ale v otevřeném stavu. Philips má menší displej.

  

Philips 630 a dva asijští konkurenti. Vlevo s Samsungem E100, vpravo s LG G8020. Konkurenti jsou dražší, ale mají lepší výbavu. 

 

Philips 630 moc přímých konkurentů nemá. Jedná se o nejlevnější mobil s barevným displejem na našem trhu.

Recenzi Philipsu 630 najdete zde

Autor:
 

Nejčtenější

Huawei ztrácí přístup k Androidu. Bez něj budou jeho smartphony neprodejné

Ilustrační snímek

Huawei podle agentury Reuters s okamžitou platností přichází o aktualizace operačního systému Android a příští modely...

Aktualizujte si WhatsApp. Kvůli chybě vás mohli útočníci odposlouchávat

Aplikace WhatsApp (ilustrační obrázek)

Nový trik využívající chybu v komunikační aplikaci WhatsApp umožnil na základě zmeškaného hovoru nainstalovat do...

Huawei pod tlakem. Skončí nadobro s mobily? Otázky a odpovědi

Sídlo Huawei (18.12.2018).

Google oznámil, že přestane poskytovat čínskému výrobci Huawei služby spojené s operačním systémem Android. Následně...

Překročí naše představy. Blíží se revoluce v designu smartphonů

Bude takto vypadat Samsung Galaxy S10?

Několik lidí stojících za úniky informací ohledně nových smartphonů se shodují, že letos nás čeká ještě jeden přelom v...

YouTube Music dorazila do ČR. Hudbu vybírá i podle toho, kam jdete

YouTube Music

Každý den umíchá „mix“ skladeb na míru vašemu vkusu a automaticky jej stáhne do paměti pro poslech na cestách. K obřím...

Další z rubriky

Honor představil v hodně nešťastnou chvíli mistra focení ve tmě

Honor 20 a 20 Pro

Honor představil na konferenci v Londýně svůj top model pro druhou polovinu letošního roku. Je to jeden z...

V jednoduchosti je síla, vysvětluje Asus kompromisy špičkového modelu

Představení smartphonu Asus Zenfone 6

Asus u svého nového špičkového modelu Zenfone 6 dělá ve výbavě několik kompromisů, ale chlubí se, že je to ve prospěch...

Nejlevnější nové xiaomi má velkou baterii i dva fotoaparáty

Redmi 7

Nejlevnější řada Redmi má nového nástupce s pořadovým číslem sedm. V nejnižší konfiguraci je to velmi levný telefon,...

Najdete na iDNES.cz