Premium

Získejte všechny články
jen za 89 Kč/měsíc

Pekelně rychlý android za pár korun. Recenze Huawei U8650 Sonic

Společnost Huawei nastupuje na náš trh s mobilními telefony sice pomalu, ale o to dravěji. Po rozpačitém modelu U8350 přichází daleko propracovanější kousek s označením Sonic. Pro konkurenci bude téměř nezastavitelný.
Huawei U8650 prakticky na sobě po stránce vzhledu ani funkční výbavy nedává znát, že ho můžete mít za pár korun.

Huawei U8650 prakticky na sobě po stránce vzhledu ani funkční výbavy nedává znát, že ho můžete mít za pár korun. | foto: Mobil.iDNES.cz

Přestože v těle tohoto drobečka tepe procesor o frekvenci pouze 600 MHz, hravě se může srovnávat s daleko dražšími kousky. Pohyb v menu a dalších nabídkách je naprosto bez zádrhelů nejrůznějšího druhu. Náročnější hry si sice nevyzkoušíte, ale všechno ostatní model Sonic zvládá na výbornou. Samozřejmostí je plná funkční výbava, zahrnující vše od GPS až po wi-fi či podporu sítí třetí generace.

Kapitoly recenze

Pochvalu si zasluhuje i provedení a celkově vzhled telefonu, který prakticky nedává znát, že jste z peněženky vydali pouze něco přes tři tisíce korun. Je sice o pár stokorun dražší než Vodafone 858 nebo bratříček Huawai Ideos X1, ale zato nabídne daleko lepší displej a pozorovací úhly.

Plusy a mínusy

Proč koupit?

 • kvalitní zpracování
 • rychlost zařízení
 • plná funkční výbava
 • příznivá cena

Proč nekoupit?

 • špatná čitelnost na slunci
 • horší fotoaparát
 • upatlané tělo přístroje
 • menší vnitřní paměť

Kdy? podzim

Za kolik? 3 340Kč

Jedinou výraznější chybou tak zůstává menší kapacita vnitřní paměti a především horší kvalita fotoaparátu, která sice není o tolik nižší než u konkurence, ale ztráta to může být pro někoho znatelná. Velkou výhodou je naopak přítomnost Androidu ve verzi 2.3.3, který ostatní výrobci nestihli pro starší telefony připravit, či aktualizaci vůbec neplánují.

Vzhled a konstrukce – upatlánek

Model Sonic má oproti klasickým dotykáčům výrazně zaoblené hrany, a to nejen směrem na zadní stranu, ale i k displeji. Telefon tak musíte o něco víc obejmout v dlani, abyste měli skutečně jistotu, že ho pevně držíte. Zadní kryt baterie je pouze plastový a velmi pevně přiléhá k baterii. Jeho povrchová úprava je perfektní. Nebudete mít pocit, že máte v kapse plastovou hračku za pár korun.

Recenze Huawei U8650 telo
Recenze Huawei U8650 telo

Okolo celého těla přístroje je chromovaný rámeček, který se bohužel, stejně jako celá čelní strana, velmi snadno zašpiní. Vypínací tlačítko se nachází tradičně na horní straně, kde mu dělá společnost i 3,5mm jack. Pro úplnost dodáváme rozměry 116 × 60 × 12 mm. Hmotnost činí přívětivých 120 gramů.

Recenze Huawei U8650 detail

Operační systém – o krok před konkurencí

Velkým kladem je přítomnost jedné z nejnovějších verzí operačního systému Android 2.3.3. Konkurence v této třídě dosahuje většinou maximálně hodnoty 2.2. Navíc 600 MHz procesor obstará bezproblémový a rychlý přechod mezi jednotlivými nabídkami. Paměť RAM má hodnotu 256 MB, což sice není žádná oslnivá hodnota, ale pro běžné používání naprosto dostačuje. Vnitřní paměť pro doinstalování aplikací činí zhruba 140 MB.

Recenze Huawei U8650 telo
Recenze Huawei U8650 telo

Huawei (stejně jako prakticky všichni ostatní výrobci) upravuje základní vzhled Androidu a ani model Sonic není výjimkou. Designéři přidali především na barevnosti, změnili některé ikony a třeba i vzhled základního menu. Žádných dalších výraznějších změn, jako například u telefonů HTC, se však nedočkáte. Součástí je i upravená systémová lišta a několik vlastních widgetů. Spokojeni jsme byli i s odezvou dotykové vrstvy, která se sice nevyrovná nejdražším kouskům, ale většinu konkurentů stejné cenové hladiny strčí hravě do kapsy.

Recenze Huawei U8650 telo
Recenze Huawei U8650 telo

Displej a výdrž baterie – mohlo být lépe

Model U8650 nabízí displej s úhlopříčkou 3,5 palce a rozlišením 320 × 480 pixelů, což samo o sobě není žádný zázrak a na patrný rastr si budete muset zvyknout. Konkurence v této cenové třídě je na tom většinou o poznání hůře a rozlišení se zastaví většinou na 240 × 320 pixelech. Ve prospěch dnes recenzovaného telefonu navíc mluví i dobré pozorovací úhly. Naopak tragicky dopadla čitelnost na přímém slunečním světle.

Recenze Huawei U8650 displej
Recenze Huawei U8650 displej
Recenze Huawei U8650 displej
Recenze Huawei U8650 displej

Mile nás překvapila výdrž baterie, nabíječku jsme nemuseli hledat zhruba dva až tři dny. Vše záleželo na způsobu používání a většinou jsme se v tom lepším případě točili okolo patnácti minut hovoru, několika odeslaných SMS zprávách a zhruba dvou hodinách poslechu hudby. Naopak pod dva dny jsme se dostali, pokud jsme začali využívat více služeb mobilního internetu nebo GPS.

Recenze Huawei U8650 displej
Recenze Huawei U8650 displej
Recenze Huawei U8650 displej
Recenze Huawei U8650 displej

Funkce – klasika od robota

Základní funkce a nabídka aplikací se nijak neliší od celého zástupu ostatních androidů. Chybějící aplikace si snadno stáhnete na Android Marketu. Za zmínku z předinstalovaných aplikací, většinou z díly Huawei, například stojí zálohování telefonu na paměťovou kartu, klon Android Marketu s názvem Hi Space, vlastní správce souborů, hudební přehrávač nebo nezbytný agregátor nejrůznějších sociálních sítí.

Recenze Huawei U8650 displej
Recenze Huawei U8650 displej
Recenze Huawei U8650 displej
Recenze Huawei U8650 displej

Bez problému můžete využít služeb FM rádia s RDS nebo najít svoji polohu pomocí GPS. Vyhledání satelitů nezabere více než pár desítek vteřin. Trochu si však musíme postěžovat na o něco horší kvalitu fotoaparátu s rozlišením 3,2Mpix. I při velice dobrém osvětlení jsou snímky hodně rozmazané, což platí dvojnásobně při focení bližších předmětů. Konkurence na tom sice není o tolik lépe a automatické ostření by v této kategorii čekal málokdo, ale i tak je toto jediná podstatná kaňka na jinak značně kvalitním přístroji.

Recenze Huawei U8650 foto V
Recenze Huawei U8650 foto M
Recenze Huawei U8650 foto M
Recenze Huawei U8650 foto M

Konkurence – stačí si vybrat

Nabídka ostatních výrobců začíná i v této kategorii nebezpečně houstnout. Pokud se vám nezalíbil model Huawei 8650 Sonic, můžete sáhnout po celé řádce dalších telefonů. Kromě zmiňovaného modelu Vodafone 858, nebo staršího Vodafone 945, je to T-Mobile Move, Samsung Galaxy Mini, Samsung Galaxy i5500 a i5800, Sony Ericsson Xperia X8 nebo levnější bratříček v podobě Huawei Ideos X1. U většiny ze zmiňovaných telefonů se budete muset smířit s horší kvalitou displeje a v některých případech i s pomalejším tempem zařízení. Přeci jenom důvodů, proč si nevybrat právě model Sonic, je opravdu málo.

 • Vodafone 858 Smart Vodafone 858 Smart za poměrně nízkou cenu nabídne výhody spojené s operačním systémem Android 2.2, slušný dotykový displej a wi-fi i navigaci. Vestavěný fotoaparát má rozlišení 2 MPix.

  Cena: 2 577 Kč

 • Sony Ericsson Xperia X8 Komunikátor Sony Ericsson Xperia X8 doplňuje řadu oblíbených telefonů značky s operačním systémem Android. Přístroj nabídne ucelenou multimediální výbavu a 3,5mm konektor jack pro připojení sluchátek.

  Cena: 3 990 Kč

 • Samsung i5500 Samsung i5500 označovaný jako Galaxy 5 nebo Corby Smartphone je telefon klasické konstrukce. Ve výbavě nabízí datové přenosy, a to včetně sítí třetí generace a wi-fi, dále třeba i 3,5 mm jack na sluchátka, GPS a FM rádio s RDS.

  Cena: 4 200 Kč

 • Nejčtenější

Začínající značka má dvě novinky s nevídanými prvky. Jsou levné

Kromě smartphonu CMF Phone 1 představila malá značka CMF i nové chytré hodinky a také sluchátka. Předností obou zařízení je nízká cena v kombinaci se zajímavou funkční výbavou, ve které nechybí...

9. července 2024  7:02

Elitní škola zakázala smartphony. Nahradí je jednoduchými nokiemi

Chlapecká internátní škola Eton Collage, která byla založena už v roce 1440 a kterou prošli i princové Harry a William, oznámila, že zakazuje používání smartphonů. Cílem je omezení závislosti na...

10. července 2024

{NADPIS}

{LABEL} {POPISEK}

Tento levný smartphone nabídne věc, kterou jste už dlouho neviděli

Značka CMF dnes představila první telefon ve svém portfoliu: CMF Phone 1. Společnost spadající pod výrobce Nothing sází u tohoto modelu na zajímavý poměr ceny a výkonu a také něco, co se dosud...

8. července 2024  13:05

Apple možná vybaví svá sluchátka kamerkami. Na ušní selfies ale nebudou

Podle nových informací by společnost Apple mohla do několika let osadit některý z chystaných modelů sluchátek AirPods kamerkami. Nic si s nimi však fotit nebudete, sloužit mají ke zlepšení ovládání.

8. července 2024  7:02

{NADPIS}

{LABEL} {POPISEK}

Ultra chytré hodinky od Samsungu mají jasného soupeře

Novinky ze série chytrých hodinek od Samsungu jsou dvě, avšak co se pozornosti týče, jedna z nich má jasně navrch. Výrobce totiž vedle klasického modelu Watch 7 uvedl úplnou novinku s označením Watch...

12. července 2024

Letní slevy: výprodej pixelů, žhavá Motorola a levnější Apple Watch

Samsung startuje prodej svých smartphonů s ohebnými displeji s tradičními výkupními bonusy i dalšími pobídkami. Ale i řadu dalších smartphonů lze teď v červenci pořídit s výraznou slevou. Ceny srazil...

16. července 2024

Vodafone slaví čtyřicítku. V Česku letos dosáhl plnoletosti

Psal se rok 1984, když britská elektronická společnost Racal Electronics Plc oznámila název své přenosné a mobilní veřejné telekomunikační služby. Stalo se tak na březnové mediální konferenci v...

15. července 2024  6:57

Takový výhled na Prahu jen tak mít nebudete. Je od BTS u mostecké věže

Redakční putování po zajímavých pražských bétéeskách nás tentokrát zavedlo na opačný břeh Vltavy než doposud, shlíželi jsme tak na střechy malostranských budov. Jeden z pražských vysílačů operátora...

15. července 2024

Skvělý fotomobil se systémem jen pro odvážné. Test Huaweie Pura 70 Ultra

Huawei nepolevuje ze své snahy ukázat světu, že stále vyrábí špičkové smartphony. Model Pura 70 Ultra je výbornou ukázkou toho, že hardware má v mnoha ohledech opravdu na přední světové úrovni, jenže...

14. července 2024

Lela Vémola je na starých fotkách k nepoznání. Takto vypadala před plastikami

Kamarádka Lely Ceterové, Petra Batthyányová sdílela na sociálních sítích osmnáct let starou fotografii, na které je se...

Zemřela Shannen Doherty. Hvězda Beverly Hills 90210 podlehla rakovině

Po téměř deseti letech boje s rakovinou zemřela americká herečka Shannen Doherty, informují média. Proslavil ji seriál...

Jeden z nejhorších filmů vůbec slušně vydělává i po 30 letech od natočení

První filmová adaptace kultovní bojovky Street Fighter z roku 1994 se umísťuje v žebříčcích nejhorších snímků všech...

Princezna Kate přišla s dcerou na Wimbledon, setkala se i s Krejčíkovou

Princezna Kate (42) přišla na mužské finále letošního Wimbledonu spolu se svou dcerou Charlotte (9). V zákulisí se...

Zemřel dětský kamarád mimozemšťana Alfa. Herec usnul v rozpáleném autě

Zemřel herec Benji Gregory. Televizním divákům je známý jako Brian z populárního sitcomu 90. let Alf. Gregorymu bylo 46...