Premium

Získejte všechny články
jen za 89 Kč/měsíc

Panasonic GD87 - Fotogalerie (displeje, srovnání a fotky z telefonu)

Panasonic GD87 je jedním z nejlepších multimediálních telefonů na trhu. Prohlédněte si, jak si telefon stojí oproti konkurenci, jak vypadají jím zhotovené fotografie a co všechno můžete vidět na jeho displeji.

V druhé části dnešního článku věnovaného Panasoniku GD87 vám nabídneme pohled na fotografie pořízené integrovaným fotoaparátem tohoto telefonu, dále si můžete prohlédnout fotografie, na kterých je GD87 vyobrazen s některými ze svých soupeřů, a na závěr vám jako obvykle, u telefonu s barevným displejem, nabídneme fotogalerii displeje. Všechny další informace o tomto velmi zajímavém multimediálním telefonu najdete v první části článku, kde je také množství detailních fotografií samotného telefonu.

Nejdříve vám nabízíme pohled na fotografie zhotovené pomocí integrovaného fotoaparátu Panasoniku GD87. Rozměr obrázků je 132 x 176 obrazových bodů. Pro MMS zprávy to stačí, ale na monitoru počítače se jedná o nevelké blechy. Samotná kvalita snímků je slušná a dodejme, že níže představené fotografie nejsou nijak upravené. (Plnou velikost fotografií získáte kliknutím na náhled.)

 

Integrovaný fotoaparát Panasoniku GD87 fotí docela dobře, velikost fotografií jej ale předurčuje k použití v telefonu, nebo pro MMS zprávy. U první dvojice fotografií (pod sebou) je jeden a týž záběr v normálním režimu (nahoře) a s použitím přiblížení (zoomu). Druhá a třetí dvojice představuje vždy ten samý motiv, nejprve snímaný v normálním režimu, dole pak zblízka v makro režimu. Poslední dvojice ukazuje, jak lze v každém obchodě najít vhodné motivy pro velikonoční MMS zprávy.

Integrovaný fotoaparát lze velmi dobře použít pro dokumentaci cen v obchodě, popřípadě pro zvěčnění aktuálního sortimentu. Pokud pošlete obrázek MMS zprávou, rychle se dočkáte odpovědi, co že to máte koupit. Je to ale poněkud drahé, takže v některých případech postačí, když si fotografie uložíte a ukážete je protějšku až doma. Kvalita fotografií je velmi slušná.

Na sadě obrázků vyfotografovaných přímo telefonem si můžete prohlédnout, jak vypadá jeden a ten samý motiv pořízený se standardním nastavením korekce jasu a s korekcí o dva stupně každým směrem (první tři obrázky). Na dalším obrázku je ten samý motiv s aktivovaným přiblížením (zoomem). V dolní řadě obrázků je opět ten samý motiv, ale s použitím vestavěných efektů: monochromatického, sépiového a negativního. Na závěr opět stejný pohled, ale tentokrát zasazený do rámečku. Těch najdete v telefonu deset.    

 

V druhé sadě obrázků jsou detailní fotografie květin. Výrobce slibuje dobrý záběr od vzdálenosti 30 cm, výše uvedené záběry jsou pořízené právě zhruba z této vzdálenosti. Ve spodní řadě obrázků si můžete prohlédnout ty samé motivy zarámované do stylových rámečků. Ve finální verzi telefonu je pro detailní záběry i makro režim.   

Na dalších fotografiích si můžete prohlédnout nový Panasonic GD87 ve společnosti několika konkurenčních telefonů. Nejdříve je to Sharp GX13 - přímý konkurent Panasoniku. Velikost telefonu pak můžete posoudit vedle Samsungu S100 a nového Samsungu S300. Ten je hodně malý a má dokonce dva barevné displeje. Jak S100, tak S300 ale nemají integrovaný fotoaparát.

 

Panasonic GD87 a Sharp GX13 jsou jak vzdálení příbuzní. Tvar obou telefonů je velmi podobný, displeje jsou zhruba stejně kvalitní a i klávesnice se od sebe moc neliší. Panasonic je ale podle nás přece jen elegantnější a je i o něco menší.

  

Obě multimediální véčka vedle dvou Samsungů bez fotoaparátu. Samsung S100 není o mnoho menší než oba multimediální telefony, naopak S300 je už výrazně menší. Ergonomie práce je ale u tohoto kolibříka již o poznání horší.  

  

Další běžná véčka vedle Panasoniku GD87. Ten je z nich největší, ale jako jediný má integrovaný fotoaparát. Motorola V60 nemá ani barevný displej, ostatní telefony už ano.

  

Na obou fotografiích zleva: Motorola V60, Samsung T400, Panasonic GD87, Motorola T720 a na závěr Samsung T100. Panasonic je ze všech telefonů největší, v praxi a bez možnosti porovnání si toho však ani nevšimnete.

 

Tři další pohledy na špičková véčka. Na prvním snímku je pořadí stejné jako o řádek výše, na druhé fotografii zleva: Motorola T720, Panasonic GD87, Samsung T400, Motorola V60 a Samsung T100. Stejné pořadí je pak i na spodním snímku. 

  

Na dalších fotografiích můžete porovnat GD87 s dalším konkurentem, kterým je Nokia 7650. Oba telefony patří mezi multimediální, nabízejí podobné možnosti (Nokia toho umí přece jen více), naopak provedení, rozměry a hmotnost jsou naprosto rozdílné. V zavřeném stavu je Panasonic výrazně menší, po rozevření se rozdíly na délku téměř smazají. Panasonic má pohodlnější klávesnici, Nokia větší displej. Ten u Panasoniku je ale výrazně lépe čitelný.

  

Na závěr si můžete prohlédnout fotogalerii barevného displeje Panasoniku GD87. Jeho parametry najdete v předchozím odstavci a komentáře k jednotlivým obrázkům pod nimi. První čtyři sady obrázků představují displej české verze telefonu, na zbylých je displej anglické verze.

 

Paměť finální verze telefonu pojme 200 vícepoložkových kontaktů, 200 SMS zpráv a 1 MB obrázků. V jerjich případě záleží na velikosti jednotlivých fotografií, počet souborů je omezen na 900 a o paměť se dělí i melodie.

 Fotoaparát GD87 má velkou nabídku nadstandardních funkcí. Snad jedinou nevýhodou telefonu při práci s obrázky je nemožnost listovat přímo v náhledech. Ty se zobrazují jen v textovém přehledu a je nutné každý pro prohlédnutí potvrdit. Náhled pak lze posouvat vertikálně, horní a spodní stavový řádek totiž část obrázku zakrývá. Fotoaparát zvládá i makrorežim (třetí a čtvrtý obrázek), efekt sépie (třetí obrázek), efekt negativního zobrazení (čtvrtý obrázek), nebo mnoho rámečků, jeden z nich je na pátém obrázku. Všechny efekty lze aplikovat i na již vyfotografované obrázky.

 

V telefonu najdete pár obrázků, které lze použít jako tapetu displeje. Další obrázky si můžete vyfotografovat, nebo si je stáhnout z počítače. Je nutné jen dodržet velikost, která se shoduje s rozlišením displeje a jako formát vystačí JPEG. Hlavní menu je ikonové, vejde se na jeden displej a je tudíž přehledné. Pomocné menu s dalšími možnostmi k dané funkci se zobrazí v pomocném rámečku uprostřed displeje.

Hlouběji zanořená menu jsou již jen textová a vertikálně řazená. Hra Tetris je povedená, naopak ovečky asi velmi rychle omrzí.  

V další sadě obrázků jsou tři varianty tapety displeje v pohotovostním režimu, dále je pohled na nastavení kontrastu displeje, menu výběru jazyka - čeština zatím chybí a na závěr pohled na hlavní menu telefonu.

V této sérii obrázků displeje je nejdříve pohled na kalkulačku, následuje menu "úschovny dat", dále menu SMS zpráv, displej pro psaní esemesky (ani GD87 neumí zalamovat řádky), výběr vyzváněcího tónu a menu výběru podsvícení vnějšího displeje při aktivním budíku.

Další série je celá věnována práci s fotografiemi a nabídkou nejrůznějších rámečků, či efektů.

Mimo hlavního menu jsou všechny další položky telefonu uspořádány vertikálně, vše je ale přehledné a při každodenním používání jednoduchost menu telefonu jistě oceníte. 

Na závěr ještě jeden pohled na tapetu displeje v pohotovostním režimu, tři obrázky z jediné hry věnované ovečkám a pohled na menu s dalšími funkcemi telefonu.

 

První část recenze Panasoniku GD87 najdete zde 

Autor:
  • Nejčtenější

Začínající značka má dvě novinky s nevídanými prvky. Jsou levné

Kromě smartphonu CMF Phone 1 představila malá značka CMF i nové chytré hodinky a také sluchátka. Předností obou zařízení je nízká cena v kombinaci se zajímavou funkční výbavou, ve které nechybí...

9. července 2024  7:02

Elitní škola zakázala smartphony. Nahradí je jednoduchými nokiemi

Chlapecká internátní škola Eton Collage, která byla založena už v roce 1440 a kterou prošli i princové Harry a William, oznámila, že zakazuje používání smartphonů. Cílem je omezení závislosti na...

10. července 2024

{NADPIS reklamního článku dlouhý přes dva řádky}

{POPISEK reklamního článku, také dlouhý přes dva a možná dokonce až tři řádky, končící na tři tečky...}

Tento levný smartphone nabídne věc, kterou jste už dlouho neviděli

Značka CMF dnes představila první telefon ve svém portfoliu: CMF Phone 1. Společnost spadající pod výrobce Nothing sází u tohoto modelu na zajímavý poměr ceny a výkonu a také něco, co se dosud...

8. července 2024  13:05

Účinná evoluce jako skvělá volba mezi nejlepšími. Test Googlu Pixel 8 Pro

Smartphony Google Pixel se konečně oficiálně prodávají na českém trhu. Aktuální nejvybavenější model, Pixel 8 Pro, je skvělým vyzyvatelem špičkových smartphonů tradiční konkurence. V Česku mu sice...

7. července 2024

{NADPIS reklamního článku dlouhý přes dva řádky}

{POPISEK reklamního článku, také dlouhý přes dva a možná dokonce až tři řádky, končící na tři tečky...}

Apple možná vybaví svá sluchátka kamerkami. Na ušní selfies ale nebudou

Podle nových informací by společnost Apple mohla do několika let osadit některý z chystaných modelů sluchátek AirPods kamerkami. Nic si s nimi však fotit nebudete, sloužit mají ke zlepšení ovládání.

8. července 2024  7:02

Skvělý fotomobil se systémem jen pro odvážné. Test Huaweie Pura 70 Ultra

Huawei nepolevuje ze své snahy ukázat světu, že stále vyrábí špičkové smartphony. Model Pura 70 Ultra je výbornou ukázkou toho, že hardware má v mnoha ohledech opravdu na přední světové úrovni, jenže...

14. července 2024

Operátoři lákají na letní data. Současné zákazníky ovšem vesměs opomíjejí

Premium

Slunečné počasí a vysoké teploty přímo vybízejí k pobytu v přírodě. Ať už trávíte čas u vody nebo v lesích ve stínu stromů, pravděpodobně je vám stálým společníkem mobilní telefon. Toho si jsou...

13. července 2024

Kuriózní smartphone je superkompaktní. Díky fotoaparátům v bouli

Už několik let se říká, že se na poli designu smartphonů nedá vymyslet nic originálního. Z tohoto omylu nyní vyvrací nový počin s opravdu netradičním vzhledem.

13. července 2024

Samsung musel s novinkami do pouzavírané Paříže. Vybral si prestižní místo

Paříž (Od zpravodaje Mobil.iDNES.cz) Letní premiéry Samsungu se obvykle odehrávaly v New Yorku. Změnu přinesla covidová pandemie, která nejprve poslala novinky do Londýna, loni následoval jihokorejský Soul a letos nemohla padnout volba...

12. července 2024  6:57

Nejlepší kosmetika na citlivou dětskou pokožku: Tohle musíte mít!
Nejlepší kosmetika na citlivou dětskou pokožku: Tohle musíte mít!

Značka Bübchen existuje už přes 60 let a v německy mluvících zemích je jedničkou mezi výrobci dětské kosmetiky. Stala se favoritem i pro naše...

Lela Vémola je na starých fotkách k nepoznání. Takto vypadala před plastikami

Kamarádka Lely Ceterové, Petra Batthyányová sdílela na sociálních sítích osmnáct let starou fotografii, na které je se...

Třískovi jsem šest let platil letenky a hotel, vzpomíná Jan Hrušínský

Premium Táta Rudolf ho uměl pochválit, ale také pokárat. Jednou v šatně mu například vmetl, že mu celé představení zkazil svojí...

Jeden z nejhorších filmů vůbec slušně vydělává i po 30 letech od natočení

První filmová adaptace kultovní bojovky Street Fighter z roku 1994 se umísťuje v žebříčcích nejhorších snímků všech...

Zemřel dětský kamarád mimozemšťana Alfa. Herec usnul v rozpáleném autě

Zemřel herec Benji Gregory. Televizním divákům je známý jako Brian z populárního sitcomu 90. let Alf. Gregorymu bylo 46...

Oběti žrali vepři. Hororové zlo páchal sériový vrah ve svém Prasečím paláci

Injekce, motorové pily, sexuální orgie, motorkáři. A hladoví vepři. Scény, při nichž vyhasínaly životy vancouverských...