Nová verze povedené aplikace Key Mapper

aktualizováno 
Měli jsme možnost delší dobu otestovat včera představenou novou verzi aplikace Key Mapper, která vám umožní měnit funkce hardwarových tlačítek chytrého mobilního telefonu Sony Ericsson Px00.

Dnešní chytré mobilní telefony obsahují vždy také několik hardwarových tlačítek. Ne vždy však jejich uživatelům vyhovují funkce, kterými tyto klávesy obdařil výrobce jejich zařízení. Snad pro všechny chytré mobilní telefony by se daly najít přídavné aplikace, které vám umožní změnit funkce těchto tlačítek podle vašich osobních preferencí.

Žhavou, teprve před několika hodinami představenou novinkou je aplikace Key Mapper známé softwarové společnosti Epocware. Prográmek je určen všem majitelům chytrých mobilních telefonů Sony Ericsson P800 i P900 a podle našich informací by v nejbližší době měla vyjít také verze určená pro chytré mobilní telefony s operačním systémem Series60 společnosti Nokia.

Jen jednou rukou

Autoři utility Key Mapper se nespokojili pouze s přiřazením základních aplikací softwarovým tlačítkům, ale přišli s řešením, které umožňuje použít tyto klávesy přímo ke snadnějšímu ovládání celého chytrého mobilu. Můžete si tedy nastavit, že bez nutnosti použití pera a dotykového displeje můžete spouště a zavírat aplikace, přepínat se mezi již běžícími programy, ukončit aktivní hlasový hovor, aktivovat telefonní klávesnici, rychle uzamknout a opět odemknout obrazovku, aktivovat aplikační menu i nouzové opuštění neposlušných aplikací.

Instalace aplikace Key Mapper proběhla na chytrém mobilu Sony Ericsson P800 bez problémů, stejně tomu bylo i na novějším modelu P900. Po její instalaci ji nenajdete v běžném soupisu nainstalovaných aplikací, ale přímo pod záložkou Others v ovládacích panelích. Uživatelské rozhraní je přehledné a stručné, umožňuje nastavení funkce tlačítek ve třech režimech.

  Jednotlivé režimy lze volit prostřednictvím záložek a definovat zde můžete akce pro krátké stisknutí hardwarový tlačítek (konkrétně tlačítka původně určená pro Kameru, Internet, Spouštění i pro pohyb ovládacího kolečka do stran), pro jejich delší podržení i pro jejich stisknutí při zavřeném flipu displeje (ať již hardwarovém, či softwarovém). V posledním režimu můžete také zvolit aplikaci, která bude po otevření krytu displeje spuštěna, popřípadě přenesena do popředí v případě, že již spuštěna byla.

 

Nezklame?

Samotný instalační archív aplikace Key Mapper má necelých dvě stě kilobajtů, po instalaci si ukousne téměř dvojnásobek. Aplikace je velmi dobře integrována se systémem a v průběhu našeho redakčního testu (Key Mapper jsme měli přímo od výrobce k dispozici již týden před jejím včerejším představení) jsme se nesetkali s žádnými známkami nestability či jakéhokoli nevhodného chování.

Vlastníte-li některý z podporovaných mobilních telefonů, mohla by vám aplikace Key Mapper pomoci se snadnějším ovládáním vašeho přístroje. Přímo ze stránek výrobce máte možnost si stáhnout třicetidení testovací verzi, prodejní cena plné verze je necelých deset amerických dolarů.

Nejčtenější

T-Mobile nabídne neomezený tarif, navíc ruší úvazky

T- Mobile.

Operátor T-Mobile zařadí od září do své nabídky neomezený tarif, který lze pořídit hned v několika variantách. Ten...

V Česku se spojují dva operátoři. Chtějí být tím čtvrtým na trhu

Ilustrační snímek

Jedním ze zájemců o frekvence pro budoucí 5G sítě v Česku je operátor Nordic Telecom, který chce vystavět vlastní síť v...

Pokusní králíci T-Mobilu ukázali, že neomezená data lidi nepálí

Králík

T-Mobile udělal letos v létě ze své sítě laboratoř, kde mu vlastní i noví zákazníci ukázali, nakolik potřebují...

Tradiční velikáni v koncích. Oproti dravé konkurenci už nemají šanci

Sony Xperia 1

Tradiční značky nemají šanci především vůči dravé čínské konkurenci a jejich prodeje jsou špatné. A to rok od roku...

Note 10 nemá rámeček z oceli. A Samsung si už nedělá legraci z Applu

Samsung Galaxy Note 9

Původně to vypadalo, že nový Galaxy Note 10 bude opravdu exkluzivní smartphone. Samsung u něj uváděl, že má rámeček z...

Další z rubriky

Ještě větší, ještě stylovější, ještě dokonalejší. Test Samsungu Note 10+

Samsung Galaxy Note 10+

Zápisník od Samsungu se dočkal další generace a tentokrát to není jen lehká hardwarová evoluce. Noty 10 jsou letos hned...

Je to pořádná změna. Porovnali jsme poslední tři modely Samsung Note

Samsung Galaxy Note 8, Galaxy Note 9 a Galaxy Note 10+

Čerstvý přírůstek do portfolia Samsungu je v pořadí už devátou generací řady Note a letos přišla pořádná designová...

Odolná LG K40s a K50s mají větší displej i baterii. Budou levná

LG K50s a K40s. Novinky střední třídy, které LG naplno ukáže až v Berlíně

K40s a K50s, tak se jmenují nejnovější přírůstky ve stáji LG. Jedná se o nástupce modelů z jara letošního roku, kterým...

Advantage Consulting, s.r.o.
CNC FRÉZAŘ DO KUSOVÉ VÝROBY

Advantage Consulting, s.r.o.
Jihomoravský kraj
nabízený plat: 30 000 - 40 000 Kč

Najdete na iDNES.cz