Nokia 6131 v ruce: moudré véčko s bradou

aktualizováno 
Jednou ze včerejších novinek Nokie na veletrhu 3GSM je elegantní véčko 6131. Nokia se trochu odvázala v designu a hlavně připravila mobil s dvěma skvělými displeji.

Včera jsme vám představili novinky Nokie představené na veletrhu 3GSM v Barceloně. Dnes vám nabízíme fotky funkčního vzorku jedné novinky. Vybrali jsme Nokii 6131, která nás ze všech novinek zaujala nejvíce.

Telefon má zajímavý design. Sice je hned na první pohled zřejmé, že se jedná o Nokii, ale výrobce se přeci jen odvázal a dodal telefonu slušnou dávku osobitosti. Horní strana je kratší než strana spodní a tak telefon vypadá, jako by měl bradu. Nejvíce tento stylistický prvek vynikne při pohledu z profilu. Telefon vypadá jako poměrně tenký, je to ale jen zdání. Jeho tloušťka je 20 mm, což je v dnešní době jen průměrná hodnota.

   

Zpracování telefonu je výborné a stejně tak můžeme Nokii pochválit za kvalitní použité materiály. Novinkou je automatické otvírání telefonu. Pro otevření stačí zmáčknout tlačítko na pravém kloubu telefonu a pružina přístroj sama otevře. Mechanismus funguje precizně, nemáme k němu žádné výtky.

  

Hlavním tahákem Nokie 6131 jsou oba její displeje. Již ten vnější má parametry, kterými se chlubí mnoho mobilů u hlavního displeje. Má rozlišení 128 x 160 obrazových bodů a dokáže zobrazit 262 000 barev. Displej je perfektní, asi nejlepší vnější displej u véček.

  

Hlavní displej je ale ještě lepší. Má úhlopříčku přes pět a půl centimetru a rozlišení 240 x 320 obrazových bodů. Displej umí zobrazit 16,7 milionu barev a je opravdu perfektní. Obraz je kontrastní, jasný a barvy jsou syté. Opět se jedná o jeden z nejlepších displejů současnosti. Do této chvíle nebízel mobily s takto kvalitním displejem jen Panasonic.

Nokia 6131 je atraktivní stylové véčko s bohatou výbavou. Není to rozhodně jeden z nejlepších mobilů výrobce, patří ale mezi slušné multimediální telefony. Další informace o této novince přineseme v nejbližších dnech. Podrobné technické parametry Nokie 6131 najdete zde.

Nejčtenější

Co letos předvádíte, je neuvěřitelná drzost, spílají zákazníci Vodafonu

Ilustrační snímek

Když v květnu rozeslal Vodafone textovku informující o změně tarifikace u předplacenek, zvedlo to vlnu nevole....

Neuvěřitelný příběh ztroskotaných Čechů v Polsku má mobilní ponaučení

Porucha, nouzové volání

Jakkoliv zní celý příběh neuvěřitelně, můžeme si z nepříjemného konce dovolené české rodiny v Polsku vzít jedno...

Internet šílí z aplikace, která vás ukáže jako starce. Může to mít háček

Aplikace FaceApp vám ukáže, jak budete vypadat ve stáří.

Populární ruská aplikace FaceApp se stala hitem internetu, má ovšem jednu velmi stinnou stránku. Potřebuje totiž...

Když si nevypnu mobil, spadne letadlo, myslí si každý pátý pasažér

Mobil v letadle

Průzkum amerického operátora AT&T ukázal, jak lidé vnímají zákaz používání telefonu v letadle. Někteří pasažéři mají o...

Levné androidy decimují iPhony. Apple proto lacinější modely vyřadí

iPhone SE

Čína není jediným klíčovým regionem, v němž se Applu přestalo dařit. Mnohem levnější, a přitom podobně vybavené...

Další z rubriky

Kompromisy: Samsung Galaxy A50 fotí jako čtyři roky stará špička

Samsung Galaxy A50

Testem organizace DxO Mark prošel možná trochu překvapivě model střední třídy Samsung Galaxy A50. U něj je jisté, že se...

Cizinec s obří baterií a 48MPix foťákem. Test Umidigi F1 Play

Umidigi F1 Play

Ačkoliv značku Umidigi nelze považovat za příliš známou, najdou se v jejím portfoliu zajímavé smartphony. Model F1 Play...

Oprašují zapomenutou koncepci. Bytelný unihertz zaujme fyzickou klávesnicí

Unihertz Titan

Čínský Unihertz připravuje smartphone, který potěší nejen nemotorné uživatele, ale i staromilce. Novinka totiž v sobě...

Najdete na iDNES.cz