Nejlépe se prodával Note 3 z roku 2013 a jeden se pak neprodával vůbec

  0:09aktualizováno  0:09
Nejprodávanějším modelem z řady Galaxy Note byl model 3. Už před fiaskem s modelem Note 7 však mají prodeje specifických samsungů klesající tendenci. Note 9 to může změnit.

Samsung Galaxy Note 3 | foto: Samsung

Řada Galaxy Note je kvůli dotykovým perům velmi specifická kategorie smartphonů, obvykle patří mezi nejdražší na trhu. Přesto se od roku 2011, kdy výrobce představil první model, podařilo Samsungu prodat už 142,9 milionu těchto smartphonů všech generací. Což není vůbec špatně číslo.

V porovnání s hlavní prémiovou řadou Samsungu Galaxy S jsou prodejní čísla výrazně nižší. Vždyť jen modelů Galaxy S3 a Galaxy S4 se prodalo celkem stejně množství jako všech modelů řady Note dohromady. 

Přesto jsou modely Note pro Samsung velmi důležité, jelikož jsou drahé, a tak na nich má velký zisk. Za poslední rok tvořily prodeje Notu 8 zhruba sedm procent z prodeje všech smartphonů značky. Což rozhodně není zanedbatelné číslo. 

Podle analytické společnosti IDC se historicky nejlépe ze všech Notů prodával model Note 3 z roku 2013. Prodalo se ho 38,1 milionu kusů.

Druhý nejprodávanější je o rok starší Note 2 s prodeji 34,7 milionu prodaných kusů. Třetí je Note 4 s prodeji 21,2 milionu kusů. Dobře se prodával i hned ten první Note, který si zakoupilo 17,9 milionu zákazníků.

Prodeje jednotlivých modelů Galaxy Note od Samsungu.

Prodeje jednotlivých modelů Galaxy Note od Samsungu.

Ale Note 5 z roku 2015 už velké prodeje nevykazoval. Prodalo se ho jen 15,3 milionu kusů a je to prozatím nejhůře prodávaný Note všech dob. Potom přišlo fiasko s problematickým Notem 7, kterému vybuchovala baterie a byl stažen z trhu. Jeho prodeje tak byly v podstatě nulové, výrobce různými aktualizacemi na dálku nutil zákazníky, aby zakoupené přístroje vrátili. 

Zákazníci na řadu Galaxy Note přesto nezanevřeli a loňský Note 8 to dotáhl na 15,7 milionu prodaných kusů. To je sice jen o málo více než u nejhůře prodávaného Notu 5, ale vzhledem ke skandálu, kterou řada Note prošla, jsou to slušné prodeje. Nutno také dodat, že situace na trhu se změnila a z přerostlého exota, kterým první Note byl, mají ty současné velkou konkurenci. 

Samsung má druhý nejdražší smartphone na trhu. V předprodeji dává slevu

Společnost IDC opomněla ve své analýze zmínit modely Note 3 Neo a Note Edge. Dá se předpokládat, že model Note 3 Neo započetla do prodejů klasického Notu 3, což by odpovídalo i jeho vysokým prodejům. Model Note Edge byl představen spolu s Notem 4, a tak ho společnost IDC pravděpodobně přičetla k jeho rovněž dost vysokým prodejům. 

Uvidíme, jak se bude dařit letošní novince Note 9. Ta toho přináší více, než se původně očekávalo, a od loňského modelu přináší několik vylepšení. 

Trend je ale už od modelu Note 5 jasný. Prodeje specifického drahého smartphonu mají klesající tendenci. Konkurence je stále silnější a řada zákazníků nemá potřebu měnit smartphone příliš často. Note 9 však přichází právě v době, kdy by po nejistém očekávání od Notu 8, který přišel po zrušeném Notu 7, řada uživatelů svůj oblíbeny samsung mohla vyměnit.

Autor:
 

Nejčtenější

Samsung vyklízí sklady. Před příchodem novinky výrazně zlevnil top modely

Akce

Za měsíc Samsung představí nové top modely S10, tudíž potřebuje doprodat loňské stroje. Proto na ně připravil velké...

Ikonická Motorola RAZR se vrátí. Žiletka překvapí konstrukcí a cenou

Koncept Motorola RAZR V4

Motorola RAZR je jedním z nejprodávanějších mobilů všech dob. V nové podobě to ovšem těžko bude prodejní trhák. Bude...

Impozantní Samsung S10+. Bude to v podstatě jen obří displej

Samsung Galaxy S10+

Představení nových samsungů nové řady Galaxy S10 proběhne zanedlouho. Nyní si můžeme prohlédnout vrchol nabídky celé...

ČTÚ si žádá blokování dat. Zákazníci budou po vyčerpání limitu na suchu

Ilustrační snímek

Již od února nebudou moci zákazníci virtuálního operátora Sazkamobil využívat po vyčerpání základního datového objemu...

Za nejdražší Samsung S10 pořídíme dva nejlevnější a ještě zbude

Možné podoby různých verzí Samsungu Galaxy S10

Samsung nastaví s novou řadou Galaxy S10 promyšlenu strategii. Nový model nabídne v několika verzích, aby si ho mohlo...

Další z rubriky

Chytřejší řešení než ohebný displej? K LG G8 bude možné připojit druhý

LG V40 ThinQ

Chystané LG G8 ThinQ nabídne zajímavé řešení, které možná bude praktičtější než zpočátku nedoladěné smartphony s...

Nenápadně dokonalý smartphone Česko vynechává. Test Google Pixel 3

Google Pixel 3

Smartphony Pixel tradičně patří k tomu nejlepšímu, co umí svět chytrých telefonů s operačním systémem Android...

Výjimečný honor. Má hned několik světových premiér

Honor View 20 pařížská premiéra

Obvykle se nový smartphone dočká jedné světové premiéry, někdy dvou. To když se prodeje rozbíhají postupně na různých...

Najdete na iDNES.cz