Nastavení propojení - Palm a mobil

aktualizováno 
V dnešním článku si povíme o základním nastavení pro propojení Palmu s mobilním telefonem. Bude se jednat o datové spojení, pomocí kterého se můžete připojovat k Internetu, číst a posílat emaily, resp. zpravovat vaše emailová konta.

Jak již bylo naznačeno, dnes si povíme o základním nastavení pro komunikaci mezi oběma zařízeními, tj. mobilního telefonu a kapesního počítače s platformou PalmOS. Celý článek a některé ukázky displeje jsou pro nastavení pro infračervený port, ale není problém nastavit propojení klasickým datovým kabelem.

  1. Veškerá nastavení se odehrávají v aplikaci Preferences - Prefs, tj. v základní aplikaci dodávané s Palmem a nahrané v paměti Flash nebo ROM. Spuštěním aplikace se dostanete do nějakého okna, které jste opustili naposled. V pravém horním rohu klepněte na rolovací menu a zvolte položku Connection. V tomto okně si zmáčknutím tlačítka New naeditujte novou položku. Její jméno si pro lepší orientaci zvolte jako Mobil. Poté nastavte vše tak, jak je uvedeno na obrázku. Tj. Connection Method zvolíte buď IrCOMM to Modem pro infračervený port, nebo Serial to Modem - pokud máte datový kabel zapojený do sériového portu zespodu zařízení. Další položkou je vytáčení buď tónovou nebo pulzní volbou. Zvolte tónovou.

  2. Connection Connection Connection

  3. Dalším, již posledním nastavením je opět v aplikaci Prefs vybráním v pravém horním roletovém menu položku Network. V této části se volí přístup k danému přístupovému bodu "providera", odkud jste připojeni k Internetu, nebo k vaší emailové poště. Já jsem zvolil pro názornost providera www.volny.cz, takže veškerá nastavení se mohou lišit od daného poskytovatele. Nyní již k vlastnímu nastavení. Jako nejlepší konfigurace se mi jevilo nastavení Service na Windows RAS, vaše User name, zvolíte podle login do příslušné sítě a Heslo - Password je víceméně také jasné. Jako Connection zvolíte vámi nadefinovaný profil Mobil!!! Zobrazí se vám tímto nová položka Phone, kde vyplníte telefonní číslo, které bude váš mobilní telefon vytáčet pro spojení k danému poskytovateli. Já volil pevnou linku na Internet Volný.cz. Nyní můžete zmáčknout tlačítko Details, kde si upřesníme typ spojení. Vše nastavte podle přiložených obrazů displeje. Connection je vždy PPP! Pokud se budete připojovat na jiného poskytovatele než Internet Volný.cz, tak si zaškrtněte pole Query DNS tak, aby bylo aktivní. Já jsem pro rychlejší přístup volil manuální nastavení tak, jak je vidět na obrázku, pokud Query DNS nezaškrtnete. Dále IP adresu volte jako automatickou. NA závěr je zde ikona Script, kde si můžete nadefinovat určité posloupnosti při připojování, ale já jsem tuto položku nechal prázdnou a vše probíhá bez problémů.

Network Network
Network Network

 

Závěr:

Pokud budete pro vybírání elektronické pošty využívat váš Palm počítač, je to opravdu jednoduché a velice komfortní. Nesmíte však zapomenout celý systém nastavit tak, aby fungoval podle vašich požadavků. Podle tohoto návodu byste si toto nastavení měli provést během několika sekund a vše by mělo šlapat jako hodinky! Hodně úspěchů při mobilním internetování. Upozornění na závěr: pokud se budete připojovat poprvé, mějte chvilku strpení, samotné připojení a sestavení spojení k poskytovateli trvá přibližně prvních 25 sekund.

Herní veletrh E3

11. - 14. června se koná nějvětší herní veletrh E3 2019. Můžeme se těšit na ohlášení nových titulů pro PC, konzole a také stále populárnějších her pro mobilní zařízení.

Témata: , New 2DS XL, Palm, volny.cz

Nejčtenější

Na české operátory u moře zapomeňte. Chorvatští vám dají neomezená data

Ilustrační snímek

Již dva roky využíváme mobilní služby v EU za stejných podmínek jako doma. Tedy i v Chorvatsku, kam na dovolenou míří...

PRVNÍ DOJMY: Nejlepší smartphone střední třídy je v Česku příliš drahý

Google Pixel 3A

Střední třída je doslova nabitá cenově výhodnými kousky. Když už se mezi nimi objeví model, který stojí kolem deseti...

Podobnost čistě náhodná. Tarif Vodafonu nekopírujeme, brání se T-Mobile

T- Mobile.

Tarif s 10 GB dat, a to bez závazku? Není problém. Nové zákazníky na něj aktuálně láká T-Mobile. Lidé přitom poukazují...

Trumpovi má vadit špionský foťák huaweie, který se prodává i v Česku

Americký prezident Donald Trump s manželkou Melanií přijal v Bílém domě českého...

V kauze Huawei vs. USA se stále spekuluje o skutečných příčinách zařazení firmy na černou listinu. Objevují se i...

A není to málo, Antone Pavloviči? Sony chystá monstrum

Nové sony by mělo mít vzadu šest objektivů.

Známou repliku z filmu Jára Cimrman ležící, spící můžeme použít i na chystaný smartphone Sony. Ten by totiž měl mít...

Další z rubriky

A není to málo, Antone Pavloviči? Sony chystá monstrum

Nové sony by mělo mít vzadu šest objektivů.

Známou repliku z filmu Jára Cimrman ležící, spící můžeme použít i na chystaný smartphone Sony. Ten by totiž měl mít...

Předností je čistý Android s bleskovými záplatami. Nová Nokia není drahá

Nokia 4.2

Nokia boduje se svou ideou dokonale čistého systému Android, kde se dá. Model s číselným označením 4.2 má výbavu na...

Nokia 2.2: moderní design, velký displej a čistý Android pod tři tisíce

Nokia 2.2 je cenově nejdostupnějším smartphonem programu Android One.

Finská společnost HMD Global představila zajímavou novinku. Nokia 2.2 je smartphone moderního designu s velkým...

Advantage Consulting, s.r.o.
BI SPECIALIST

Advantage Consulting, s.r.o.

nabízený plat: 50 000 - 60 000 Kč

Najdete na iDNES.cz