Motorola V171 - nejlevnější véčko (první informace)

aktualizováno 
Nová Motorola V171 by měl být levný telefon. Je totiž velmi jednoduchý, má pouze jeden displej a jen nejzákladnější výbavu. Telefon se začne prodávat začátkem příštího roku a jeho cena by neměla překročit 100 EUR.

Motorola připravuje nové véčko, které se v hierarchii značky zařadí pod model V180. Z toho vyplývá, že se bude jednat o jedno z nejlevnějších véček na trhu. Tomu odpovídá ale i výbava telefonu, která nabízí jen ty nejzákladnější funkce. Nový model V171 nahradí véčko V150, které má obdobné technické parametry a které se prodává pouze na vybraných trzích. Je tedy možné, že i model V171 nebude dostupný všude, ale jen na vybraných trzích.

Motorola V171 bude patřit do trojice nejlevnějších modelů výrobce spolu s modely C115/C116 a C155/C156. Nové véčko se začne prodávat začátkem příštího roku a jeho cena by neměla překročit 100 EUR. To je v přepočtu asi 3 200 Kč. Mnoho levnějších véček na trhu není, levněji se prodává například Philips 330, který ale nemá barevný displej.

Motorola V171 Motorola V171 Motorola V171 Motorola V171

Design telefonu je jednoduchý. Telefon nemá integrovanou anténu a je mírně zaoblený. Na přední straně chybí vnější displej, mimo hlavní klávesnici na telefonu nejsou žádná jiná tlačítka. Telefon se bude dodávat v několika barevných variantách. Zatím jsou ale k dispozici jen fotografie stříbrné varianty. Rozměry nové Motoroly v této chvíli neznáme, její hmotnost je 85 gramů.

Motorola V171 nemá vnější displej a vnitřní displej nabízí rozlišení pouze 98 x 67 obrazových bodů. Jedná se o pasivní barevný displej, který dokáže zobrazit 4 096 barev. Stejný displej již Motorola použila u modelů C155, C350, C450 nebo C550. Displej je hodně malý a většinou na něm text musí rolovat.

 Motorola V171 Motorola V171 Motorola V171

Výbava telefonu odpovídá jeho předpokládané ceně. Telefon umí jen nejzákladnější věci a bude patřit k nejjednodušším telefononům na trhu. Nemá vnitřní paměť na kontakty, použít lze jen paměť karty SIM. V telefonu samozřejmě není ani paměť na SMS. Nabízí ale SMS chat a podle trhu bude mít i instant messanger.

Dále jsou v telefonu tři hry, budík, kalkulačka s převodníkem měn a stopky. Klasický kalendář telefon nemá. Vyzváněcí melodie jsou polyfonní dvaatřicetihlasé. Telefon má i jednoduchý skladatel melodií a Wap. V jeho případě ale jen přes vytáčené připojení. GPRS telefon nenabízí.

Motorola V171 je velmi jednoduchý mobil, který osloví především nenáročné zákazníky. Mnoho dalších levných véček na trhu není a tak by nová Motorola mohla mít úspěch. Předchozí model V150 se velmi dobře prodával například na trzích východní Evropy. A právě tam lze očekávat i úspěch nového modelu.

Autor:

Nejčtenější

Mohla to být šílenost léta. Alza si však z lidí i médií jen vystřelila

Za iPhone zdarma si chtěl nechat na záda vytetovat maskota internetového...

Byla by to další soutěž, na kterou by si za pár dní nikdo nevzpomněl. Jeden ze statusů pod facebookovým příspěvkem Alzy...

Když si nevypnu mobil, spadne letadlo, myslí si každý pátý pasažér

Mobil v letadle

Průzkum amerického operátora AT&T ukázal, jak lidé vnímají zákaz používání telefonu v letadle. Někteří pasažéři mají o...

Apple chystá levný iPhone se snímačem otisků. Nebude pro každého

iPhone XR je z aktuální kolekce nejprodávanějším modelem. V Číně kupující...

Applu v poslední době slábne odbyt iPhonů a velký propad prodejů firma utrpěla v Číně. Zvrátit to má nový cenově...

Co letos předvádíte, je neuvěřitelná drzost, spílají zákazníci Vodafonu

Ilustrační snímek

Když v květnu rozeslal Vodafone textovku informující o změně tarifikace u předplacenek, zvedlo to vlnu nevole....

Test: Obří Huawei Mate 20X 5G je renesancí vymřelé kategorie smartphonů

Huawei Mate 20X 5G

Huawei se v Česku odhodlal k nečekanému kroku. Začal nabízet špičkový model Mate 20X 5G, který zaujme obřím displejem a...

Další z rubriky

Samsung stále vládne Androidu. Galaxy S10+ překonal v prodejích ostatní

Modelová řada Samsung Galaxy S10

Samsung je sice stále světovou jedničkou na poli smartphonů, ale v poslední době se mu tolik nedařilo. Prodeje klesaly,...

Analytik: Apple u iPhonů příští rok zmenší výřez. Zmizí až později

Detail výřezu v displeji u iPhonu X

Jubilejní iPhone X před dvěma lety odstartoval módu výřezů v displeji. Zatímco ostatní výrobci jej postupně zmenšují a...

Apple chystá levný iPhone se snímačem otisků. Nebude pro každého

iPhone XR je z aktuální kolekce nejprodávanějším modelem. V Číně kupující...

Applu v poslední době slábne odbyt iPhonů a velký propad prodejů firma utrpěla v Číně. Zvrátit to má nový cenově...

Najdete na iDNES.cz