Pondělí 25. září 2023, svátek má Zlata
 • schránka
 • Přihlásit Můj účet
 • Pondělí 25. září 2023 Zlata

Motorola Timeport 250 - americká krása (recenze)

Recenze na nový Timeport 250 od Motoroly je zde. Jste zvědavi, co vám tato stříbrná kráska může nabídnout? Pak neváhejete a jen směle dál. Pokud totiž nejste zapřisáhlí nepřátelé značky Motorola, určitě nebudete zklamáni.

Svůdné tvary, štíhlý profil, ladné křivky, uhrančivý vzhled, to je nová Motorola Timeport 250. Jde v podstatě o nástupce Timeportu P7389, ovšem v nové večerní róbě a s několika novými, užitečnými funkcemi. Letmého seznámení s touto krasavicí jste si mohli užít již minulý týden. Dnes se k ní vracíme znovu, tentokrát však poněkud podrobněji.

Vzhled

Pohled zepředu Rozměry a hmotnost nové Motoroly jsou 130 x 46 x 23 mm a 97 g. Rozdíl ve tvaru i velikosti mezi Timeportem 250 a P7389 byste hledali marně. Příjemnou změnou u nového Timeportu je však leskle stříbrné barevné provedení, které z přístroje dělá spíše luxusní módní doplněk než mobilní telefon. Rozměry a váha telefonu pak jeho exkluzivitu a přitažlivost jen zvýrazní. Zkrátka, již na první pohled je jasné, že tento telefon nepatří do školních lavic nebo na stavbu. Spíše se bude dobře vyjímat v rukou úspěšných manažerů nebo v kabelkách bohatých paniček. Kromě stříbrné barvy, bude Timeport 250 k dostání také v barvě grafitové a modré metalické.

Displej

Displej je dalším důležitým prvkem, díky kterému Timeport 250 zapadá do kategorie luxusních telefonů. Displej je grafický o rozlišení 96 x 64 bodů a umožní zobrazit šest řádků textu, z toho pět řádek textu vlastního a jednu řádku (ve spodní části) sloužící k nápovědě. Při čtení zpráv nebo pohybu v menu však vidíte pouze řádky tři. napis motorola Osvětlení je tyrkysově modré a holografická folie, umístěná na povrchu displeje, příjemně zvýrazňuje všechny zobrazující se znaky. Nastavení kontrastu, což už není u Motoroly žádnou novinkou, vám umožňuje vybrat si z 11 různých úrovní. Displeji bych však vytkl skutečnost, že velikost zobrazení položek v menu není velká, navíc jsou jednotlivá písmenka také dost tenká. Výsledkem toho je fakt, že položky v menu se pro lidi se slabším zrakem stanou nečitelnými. Paradoxně k tomu přispívá ještě právě modré osvětlení displeje.

Baterie, výkon

Standardně je telefon dodáván s lithium-iontovou baterií. Ta je umístěna ve spodní části přístroje, pod výsuvným umělohmotným krytem. Výrobce uvádí výdrž telefonu 40 až 140 hodin v pohotovostním stavu nebo 120 až 180 minut hovoru. Akumulátor stihnete dobít během 120 minut. Jak už tomu bývá zvykem, ve skutečnosti se však uváděné hodnoty přibližují spíše spodní hranici. Motorola T250 vydrží v reálném životě bez mála tři dny (téměř 70 hodin).

pohled zezadu s vyjmutou baterií

Ovládání

ovládání Oproti starším timeportům nedoznalo ovládání žádných změn. Počet tlačítek i jejich umístění se neliší. Jen pro úplnost, výčet ovládacích tlačítek je následující: tlačítko "On / Off" (zapnutí / vypnutí přístroje), tlačítko rychlé volby, klávesa pro vyvolání hlasové schránky, dvojitá kurzorová klávesa (sloužící k pohybu v menu), tlačítko pro vstup do menu, klávesa potvrzení a zrušení volby. Na bocích telefonu jsou ještě tlačítka pro regulaci hlasitosti, "smart key" (chytré tlačítko) a klávesa na ovládání hlasového záznamníku. Celá klávesnice je také v barvě telefonu, tedy v barvě stříbrné. Jen tlačítka na bocích přístroje jsou šedivá.

Menu

Struktura menu, stejně tak i pohyb v něm nebude pro znalce Motoroly žádným překvapením. Na druhou stranu zde přibylo několik vskutku zajímavých a užitečných funkcí. Při pohybu v menu displej zobrazuje tři položky najednou, místo jediné, jak tomu bylo doposud. Při stisku klávesy Menu můžete vybírat z položek: přístup na internet, telefonní seznam, diář, budík, funkce pro volání, zprávy, nastavení telefonu, výběr sítě, počítadla hovoru, kalkulačka, hry.

Zvonění

menu Hlasitost vyzvánění můžete nastavit v osmi různých úrovních. Již standardní a velmi praktickou funkcí Motorol je možnost nastavení tzv. inteligentního vyzvánění. Jinými slovy, můžete si nadefinovat různé profily upozornění na příchozí hovor: pouze zvonit, pouze vibrace, kombinované vyzvánění (nejprve vibrace, potom zvonění), tiché vyzvánění. Vyzváněcích tónů nabízí Motorola celkem 12 druhů. Kromě již předdefinovaných melodií zde také existuje možnost vytvoření vlastní melodie a její uložení do telefonu nebo odeslání ve formě SMS zprávy. Kromě toho lze ještě přiřadit jinou vyzváněcí melodii k SMS zprávám a další k budíku.

Telefonní seznam

Do telefonního seznamu lze uložit až 300 telefonních čísel. Čísla v seznamu jsou řazena abecedně. Do seznamu se dostanete buďto stiskem klávesy "smart key", která je umístěna na boku přístroje, nebo přes menu - telefonní seznam. Tlačítka na ovládání hlasitosti umožňují seznamem listovat. Stiskem klávesy s konkrétním písmenem se dostanete na jméno, které zvoleným písmenem začíná. V seznamu také lze hledat dle pozice. Dále je v telefonním seznamu umístěna položka posledních 10 hovorů, kde je možno zjistit deset posledně volaných / přijatých / zmeškaných hovorů. Funkce pevná volba, rychlá volba již jsou u Motoroly naprostým standardem.

SMS

Velikost displeje umožňuje najednou zobrazit až šest řádek textu, záleží na tom, jestli píšete zprávy, nebo je čtete. Při psaní zpráv je zobrazeno pět řádek textu a jedna řádka nápovědy. Při čtení zpráv máte před sebou sice jen řádky tři, ty však mají podstatně větší velikost písma, což je velmi praktické. Tlačítka reagují dobře a rychle. Zprávy je pochopitelně možno ukládat a editovat. Při odesílání máte možnost uložit či odeslat (vložit číslo, nebo jej vyhledat v seznamu). Stejně jako u příchozích hovorů, také u zpráv si můžete zvolit některou z dvanácti melodií, která vás bude upozorňovat na příchozí SMS zprávu.

Hlasový záznamník

pohled z boku Motorola Timeport 250 nabízí výbornou funkci, kterou je hlasový záznamník. Funguje stejně jako obyčejný záznamník u pevného telefonu. Pokud vám někdo volá a vy nepřijmete hovor, volající prostě nahraje svůj vzkaz přímo do vašeho Timeportu a vy si vzkaz kdykoliv vyzvednete. Nejmilejší na tom je, že vás to nic nestojí, nemusíte tedy utrácet za hlasovou schránku, poskytovanou vaším operátorem. Jedinou nevýhodou je, že záznamník funguje pochopitelně jen při zapnutém telefonu a pokud jste v oblasti pokrytí (máte-li např. vypnutý telefon, volající je samozřejmě automaticky přesměrován do schránky). Telefonní záznamník je uložen v položce zprávy pod názvem záznamník. Umožní vám přehrát nový vzkaz, přehrát všechny vzkazy, smazat vzkaz, nahrát vlastní pozdrav. Také je možné nastavit počet zazvonění před aktivací záznamníku. Ukládat vzkazy (včetně vlastního pozdravu) můžete do maximální délky 180 sekund.

Ovládání hlasem

hlasové ovládání je další funkcí, kterou již pomalu můžeme zařadit do pomyslné škatulky standardních funkcí dnešních mobilních telefonů (nejen Motoroly). Funkce "VoiceNotes" umožní nahrávat různé hlasové poznámky nebo telefonní rozhovory. Jste při tom omezeni kapacitou hlasového záznamníku, která čítá tři minuty. Uložené záznamy lze přehrát buďto prostřednictvím rychlé volby nebo v menu zprávy. Nahrávání a zastavení záznamu se provádí pomocí tlačítka na boku telefonu (na opačné straně, než je ovládání hlasitosti).
Hlasové ovládání dále umožní přiřadit si celkem k 25 číslům, uloženým v seznamu telefonu, hlasové jmenovky a pomocí nich následně určená čísla vyvolávat. Hlasovou vizitku můžete k telefonnímu číslu přiřadit buď při zadávání nového záznamu nebo při editaci záznamu staršího.

WAP

Wapový prohlížeč výrobci v současné době implementují téměř do každého mobilního aparátu (včetně low-endových modelů). Tím spíše nesmí chybět u takového profesionálního telekomunikačního zařízení, kterým Timeport 250 bezesporu je. Motorola Timeport 250 Microbrowser internet access zabezpečuje neustálý přístup k aktuálním informacím z oblasti ekonomiky, sportu, zábavy a mnohých dalších oborů. Stejně tak můžete samozřejmě i odesílat a přijímat e-mailové zprávy. Přístup k internetu je v menu pod stejnojmennou položkou. Nejprve u svého Timeportu nastavte potřebné parametry (primární údaje a nastavení datových služeb), které se dozvíte na infolince vašeho operátora. Po připojení na internet se vám na displeji zobrazí pět řádek textu. Vzhledem k malým rozměrům telefonu a tím pádem i displeje však může surfování po internetu činit potíže osobám se slabším zrakem. Ale to je nutná daň neustálé miniaturizaci přístrojů. Přenosová rychlost u Motoroly Timeport 250 je 14,4 kbps.

pohled shora z boku

Ostatní funkce:

 • Triband (použití v pásmech GSM 900 / 1800 / 1900 MHz)
 • Data, Fax
 • Možnost synchronizace s PC
 • Podpora EFR a SIM toolkit
 • Rychlá volba
 • Pevná volba
 • Čas, Datum, budík
 • Kalkulačka
 • Diář
 • Hry (Hanojské věže, Baccarat, Cihly)

Standardní příslušenství

Kromě mobilního přístroje, nabíječky a manuálu naleznete v krabici ještě dva druhy síťových konektorů, klip na opasek a osobní hands-free sadu (tzv. "bondovku") v podobě elegantního sluchátka s mikrofonem. Barva obou těchto nezbytných částí mikro hands-free sady zůstala věrná stříbrné barvě telefonu.

stránka staená z Motoroly

Nevýhody

Jediné, co na telefonu příliš neladí, je modré podsvícení displeje v kombinaci se zeleným osvětlením klávesnice. Dalším záporem je poněkud krkolomné vyjmutí SIM karty, která je umístěna pod baterkou. Při tomto úkonu se neobejdete bez pomoci obou rukou a máte-li tlustší nebo nepříliš šikovné prsty, jste téměř bez šance a musíte si pomoci například sirkou. Poslední věcí je již zmíněná "bleší" velikost písmen (např. při psaní SMS).

Co říci závěrem? Pokud nejste úplným odpůrcem značky Motorola, nový Timeport 250 na vás rozhodně zapůsobí. A to velmi pozitivně. Je pěkný, malý, může nabídnout hezkou řádku funkcí a dobrou výdrž. Podle slov výrobce by se tento model telefonu měl objevit na trhu začátkem prosince. Rozhodujícím faktorem v rychlosti jeho uvedení bude nejspíš opět především zájem našich operátorů. Cena zatím není známa. Podle neoficiálních informací by se však měla pohybovat okolo 15 tisíc.

Výrobce: Motorola Konektor externí antény Ano
Typ: Timeport 250 Potvrzení o doručení SMS Ne
Rozměry: V x Š x H (mm) / Hmotnost (g) 130 x 46 x 23 / 97 Čeština Ano
Doba pohotovosti (h) / hovoru (min) 40-140 / 120-180 Vibrační vyzvánění Ano
Pásma GSM 900 / 1800 / 1900 Hodiny / budík / datum / kalkulačka Ano / Ano / Ano / Ano
Akumulátoru: Typ, kapacita Li-Ion Hry / počet Ano / 3
Nabíječka / doba nabíjení (h) Cestovní / 2 Hlasitý odposlech Ne
Displej Grafický, šest řádek IrDA port Ano
Formát karty Plug-in Připojení k PC přes sériový kanel Ano
Paměť telefonního seznamu 300 Konferenční hovor Ano
Paměť pro SMS v telefonu 10 Blokování hovorů Ano
Volané / prijaté / zmeškané hovory 10 / 10 / 10 WAP Ano
Vyzváněcí tóny 12 Data / Fax Ano / ano
Vlastní melodie / počet Ano / 1 HSCSD Ne
Hlasové vytáčení Ano GPRS Ne
Hlasové přijmutí a odmítnutí hovoru Ne Konvertor měn Ne
Pevná volba Ano SIM lock Ano
Rychlá volba Ano Vypnutí mikrofonu (Mute) Ano

Autor:
 • Nejčtenější

Hozená rukavice všem soupeřům. Test iPhonu 15 Pro Max

Letošní iPhony jsou na první pohled jen mírnou evolucí loňských modelů. Jenže detailní pohled především na modely Pro...

Je odolný a vidí v noci či teplo jako Predátor. Test Doogee V20 Pro

Je to multifunkční tank, nebo jen další z tuctu odolných smartphonů čínského původu? Zjistili jsme, že model V20 Pro od...

{NADPIS reklamního článku dlouhý přes dva řádky}

{POPISEK reklamního článku, také dlouhý přes dva a možná dokonce až tři řádky, končící na tři tečky...}

Nestihli jste to? Tak si na vrcholný iPhone 15 počkáte, nebo dost přeplatíte

Ať už je důvodem nečekaně vysoký zájem, nedostatečné skladové zásoby či kombinace obojího, tak si zájemci o vrcholný...

Rozbalili jsme nejlepší mobil od Applu. První dojmy z iPhonu 15 Pro Max

V pátek Apple spustil prodej nových iPhonů a my jsme si mohli rozbalit a prohlédnout ten nejlepší: model 15 Pro Max....

{NADPIS reklamního článku dlouhý přes dva řádky}

{POPISEK reklamního článku, také dlouhý přes dva a možná dokonce až tři řádky, končící na tři tečky...}

Novinku Samsungu si nasadíte na prst. Přijde zřejmě příští rok

Samsung už delší dobu pracuje na chytrém prstenu. Podle posledních informací by měl zajímavou novinku představit už...

Kdo vládne Hradu. Co jsou zač lidé kolem prezidenta a o co spolu válčí

Premium Z Hradu se půl roku po inauguraci Petra Pavla stává mocenské sídlo, v němž hlava státu nemá vždy hlavní slovo....

Prapor Azov vrací úder. S Rusy si srovnává účty za jatka v Mariupolu

Premium Za zprávou o osvobození dvou malých vesnic na východě Ukrajiny se skrývá zajímavý příběh. Osudy obránců Mariupolu,...

Agáta a Soukup: Nečekaný zvrat u soudu. Co se stalo při předání dcery Rozárky?

Premium Rozchod slavné herečky Agáty Hanychové (38) a mediálního magnáta Jaromíra Soukupa (54) má mnohem složitější pozadí, než...

Elektromobilka představila nadupaný smartphone. Kupuje se přes aplikaci

Do mobilního byznysu se pustil nečekaný hráč. Výrobce elektromobilů Nio představil smartphone s prozaickým jménem Nio...

Hozená rukavice všem soupeřům. Test iPhonu 15 Pro Max

Letošní iPhony jsou na první pohled jen mírnou evolucí loňských modelů. Jenže detailní pohled především na modely Pro...

Největší nenápadné změny v historii aneb proč jsou iPhony 15 přelomové

Na první pohled jsou změny nových iPhonů řady 15 opět meziročně jen evoluční, žádná revoluce se nekoná. Jenže bližší...

Smráká se zas nad Nokií? HMD Global bude vyrábět telefony i pod svou značkou

Je to poměrně nečekaná zpráva, na jejíž důsledky si budeme muset nejspíš počkat. Ovšem spoluzakladatel a aktuální šéf...

Jak ušetřit při nákupu Pampers plenek? Povíme vám, jak dostat zpět část svých peněz
Jak ušetřit při nákupu Pampers plenek? Povíme vám, jak dostat zpět část svých peněz

Řekněme si to na rovinu – za plenky pro ty naše miláčky vydáme za rok z peněženky víc než dříve za kabelky. Zvlášť, když pro ně chceme ty nejlepší...

Já vím své, říká modelka Taťána Kuchařová k třetí svatbě Brzobohatého

Taťána Kuchařová (35) zavzpomínala na své dětství i dospívání v Opočně a popsala své aktuální plány do budoucna....

Až oči přecházejí. Jak vypadá jídlo z fast foodů na fotkách a v realitě

Nadýchané housky, šťavnaté hovězí, zelený salát a lahodně rozteklý sýr. Obrázky hamburgerů na reklamních fotografiích...

Solární panely odcházejí překvapivě rychle a záruky nefungují, říká expert

Premium Solární boom může za pár let přinést majitelům fotovoltaických elektráren nepříjemné překvapení. Životnost solárních...

Velmi mi to pomohlo, říká o plastice prsou herečka Aneta Krejčíková

Aneta Krejčíková (32), která nedávno zazářila v roli sekretářky Květy v seriálu Volha, promluvila o modelaci prsou i...

Drahota změnila nakupování Čechů, obchodníci začínají s cenami brzdit

Inflace je v Česku stále vysoká, meziročně se drží na úrovni 8,5 procenta. Nakupování v akčních nabídkách a ve slevách...