Premium

Získejte všechny články
jen za 89 Kč/měsíc

Motorola T190 – Kopíruje Nokii 8310 (první detailní fotografie)

Motorola překvapivě letos uvedla na trh ještě jednu novinku. Motorola T190 je dvojče i u nás známého modelu T191. Rozdíly se dají spočítat na prstech jedné ruky. Ten nejpodstatnější je však zajímavý. Nová Motorola má stejně podsvícenou klávesnici, jako Nokia 8310.

Když jsme vám před několika dny představili v této recenzi Motorolu T191, uvedli jsme ji jako poslední letošní novinku výrobce. Ten si však jeden trumf nechal až na úplný závěr roku a minulý týden představil v Hongkongu novou Motorolu T190. Jak již název napovídá, podobnost právě s Motorolou T191 nebude náhodná. Jestli se těšíte na revoluční změny, budete zklamaní, pokud však dáte hodně na vzhled vašeho mobilního miláčka, můžete být potěšeni. Nová Motorola si totiž vzala za vzor kontroverzní Nokii 8310, která má netradičně vyřešené podsvícení klávesnice. A to je ta nejpodstatnější změna, kterou Motorola T190 oproti své sestře nabízí.

Motorola T190 Motorola T191 Motorola T191

A co že je na podsvícení klávesnice Nokie 8310 a potažmo i  Motoroly T190 tak zajímavého? Většina telefonů má podsvícené pouze samotné klávesy, což logicky vede k jejich lepší čitelnosti za zhoršených světelných podmínek. Nokia však u modelu 8310 přišla se zajímavou inovací, když místo podsvícení samotných kláves instalovala osvětlovací diody křížem mezi klávesami. Díky poloprůhlednému krytu jsou tak podsvíceny jak klávesy, tak bodově prosvěcují i samotné diody. Stejné řešení použila i Motorola u novinky T190. Že se jedná jen o nový kryt telefonu, který je jako u Nokie částečně průhledný, svědčí stejné rozmístění diod jako u T191, starší sestry novinky. Již v našem testu tohoto telefonu jsme si všimli, že diody lehce prosvítají, takže stačilo vyměnit kryt, a z nedostatku je hlavní přednost novinky.

Motorola T191   Motorola T191 

Takto vyřešené podsvícení klávesnice vyvolalo u Nokie 8310 rozporuplné reakce veřejnosti. Jedněm se bezmezně líbí, jiní jej považují za pouťovou cetku. Nokia však nabízí i poměrně výstřední kryty, které lze vyměnit, takže efekt je u každého poněkud jiný. Naopak kryty u nové Motoroly nelze měnit, ale výrobce bude i nadále nabízet konzervativnější verzi T191, která tolik nesvítí. Mezi Nokií 8310 a novou Motorolou samozřejmě zeje propast trojnásobku ceny a rozdíl je i v barvě podsvícení obou telefonů. Nokia svítí bílomodře, Motorola konvenčně zeleně.

Motorola T190Motorola T190Vedle jiného krytu a s tím souvisejícího efektu prosvícení klávesnice již mnoho jiného oproti modelu T191 nová Motorola nenabízí. Jiná jsou všechna tlačítka, když ta alfanumerická svým tvarem připomínají model T192. Ta ostatní se liší jen minimálně. Na první pohled byste si rozdílu nevšimli. Novinka se bude nabízet zatím ve dvou barevných kombinacích, modré a bílé, když rámeček okolo displeje je v obou případech šedomodrý. V bílé barvě však zřejmě T190 zářit jak vánoční stromeček nebude. Naopak běžná Motorola T191 se nabízí v barvě stříbrné, světle modré a šedivé. Rozdíly ve funkční výbavě nejsou žádné, snad až na počet her, kterých je v T191 šest a v novince mají být pouze tři. Tato informace však může platit jen pro asijský region. V Evropě nemusí být rozdíly vůbec žádné, pokud se ale nový model zde bude vůbec prodávat. Podrobnější informace zatím chybí.

Motorola T191, ač původem od Aceru, se v Asii stala obrovským prodejním hitem a pomohla Motorole získat zpět pozice, které v posledních letech mírně ztrácela. Telefon má na svojí kategorii low-endů velmi bohatou výbavu, zahrnující spořiče displeje, dlouhé SMS zprávy, SMS chat, smejlíky, vyzváněcí profily, skupiny volajících a množství dalších funkcí popsaných v recenzi. Přístroj má velmi malé rozměry, které mohou soupeřit právě i s Nokií 8310, a přijatelnou váhu těsně pod 100 gramů. To samé dostala do vínku i novinka, která by měla prodejní výsledky své sestry podpořit. Že to výrobce s oběma modely myslí vážně, svědčí velká podpora obou telefonů, a to jak marketingová, tak uživatelská, kdy pro oba telefony nabízí množství vyzváněcích melodií a spořičů displeje, které lze do telefonu nahrávat. Motorola T191 by se u nás měla začít prodávat v nejbližších dnech, i když do Vánoc to asi již nestihne. A jak to bude s modelem T190? Na to si budeme muset ještě chvíli počkat.

Autor:
  • Nejčtenější

Výrobci si nařízení Unie vyložili po svém. A zákazníky to stojí peníze

8. června 2024

Premium Výrobci mobilních telefonů v uplynulých letech odstranili z balení s přístroji nabíjecí adaptéry....

Vodafone láká na výhodná neomezená data. Jen dočasně, ale slevu dá nastálo

13. června 2024  7:02

Ještě pár dní lze u Vodafonu získat jeho datově neomezený tarif s nejvyšší omezenou rychlostí o pár...

{NADPIS}

{LABEL} {POPISEK}

Tak levný supersmartphone jinde nepořídíte. Test Motoroly Edge 50 Ultra

9. června 2024

Modely s přívlastkem Ultra jsou většinou záležitostí té nejvyšší cenové kategorie. Ne však u...

Těžko uvěřit, jak šíleně staré mobilní fosilie Češi stále používají

15. června 2024

Premium Jsou přístroje, na které lidé ani po desítkách let nezanevřou. Ať už z nostalgie, nebo ze zvyku. A...

{NADPIS}

{LABEL} {POPISEK}

Seberu vám iPhony a zavřu je do klece. Elon Musk se opřel do Applu

11. června 2024  11:34

Krátce po odhalení nové umělé inteligence určené pro zařízení Applu se na sociální síti X ohradil...

Díky hodinkám Applu odhalila zloděje svého kufru. Policie jí však vyčinila

15. června 2024

Pro studentku univerzity na Floridě to byla neobvyklá situace. Kufr, který si běžně bere na palubu,...

Těžko uvěřit, jak šíleně staré mobilní fosilie Češi stále používají

15. června 2024

Premium Jsou přístroje, na které lidé ani po desítkách let nezanevřou. Ať už z nostalgie, nebo ze zvyku. A...

V40 jako parťák na léto. Nejodolnější telefon od vivo je vybaven fotografií ZEISS

14. června 2024

Advertorial Společnost vivo uvádí na trh nové modely z řady V40, které doslova mění pravidla střední třídy....

Umělá inteligence táhne. Nové samsungy jsou hit

14. června 2024  7:02

Samsung začátkem letošního roku představil novou generaci svých smartphonů, které využívají umělou...

Do Itálie se nevrátím, tady vše funguje lépe, říká dcera Petra Hapky

Dcera slavného českého hudebníka Petra Hapky (†70) Petra (41) žila od 3 let s matkou v italském Římě. Ve 29 letech se...

Koupil byt i s nájemníkem a zdražil o sedm tisíc. Chce výnos 4,5 procenta

Seriál Našel jsem si nájemní byt, ve kterém bydlím několik měsíců. Platím 17 tisíc korun za nájem a k tomu měsíční poplatky za...

Čekám na transplantaci, ale dám přednost mladým, říká herec Zdeněk Žák

Herec Zdeněk Žák (71) si nikdy moc nepřipouštěl své zdravotní problémy. Nemoci přecházel a k doktoru se nehnal, až...

Za srážku vlaků únava nemohla, ukázalo šetření. Strojvůdce si chybu uvědomil

Strojvedoucí havarovaného rychlíku RegioJet, v kterém minulý týden zemřeli v Pardubicích čtyři lidé, si těsně před...

Jen ať mě kritizují, moje šperky vydělávají, říká zpěvačka Lucie Bílá

Zatím jí to pořád zpívá, ale i Lucie Bílá (58) si uvědomuje, že jednou její kariéra skončí. Hlava ji z toho ovšem...