MojeSvátky - kdopak má dnes jmeniny?

aktualizováno 
Chtěli byste mít vždy ve svém mobilu přehled, jaký svátek se právě slaví a kdo má právě dnes jmeniny? Díky javové aplikace MojeSvátky můžete mít oboje pěkně pohromadě.
Kalendář se již stává součástí také levnějších mobilních telefonů a přestává tak být výsadou pouze drahých manažerských přístrojů. Snad žádný výrobce mobilních telefonů do svého kalendáře nepřidal tak užitečnou funkci, jakou bezesporu je zobrazování aktuálních svátků a jmenin. Ideální využití této funkce si lze představit velmi dobře – osoba slavící v příslušný den jmeniny by mohla být zobrazena na displeji mobilu kupříkladu pod názvem mobilního operátora. A vše by bylo jedním slovem dokonalé.

Kdopak má dnes svátek?

Ovšem pokud váš mobilní telefon dokáže spouštět aplikace vytvořené v programovacím jazyce Java2ME, konkrétně ve specifikaci MIDP 1.0, máte částečně vyhráno. Můžete totiž do svého přístroje doinstalovat nevelkou aplikace MojeSvatky (program byl vyvíjen a testován na telefonu Sony Ericsson T610). Pro správnou funkčnost programu budete ale potřebovat více volného místa v závislosti na počtu zaznamenaných svátků. Doporučená velikost volné paměti je cca 500kB.

   

   

Aktuální verze 1.1 obsahuje kromě českých také databází slovenských jmenin, které lze zvolit v Nastavení programu. Na aktuální svátky můžete nahlížet v několika různých režimech: můžete tak zobrazit pouze dnešní a zítřejší jmeniny, seznam svátků (i jmenin) v příslušném týdnu či měsíci. Máte také možnost přeskakovat na jiné měsíce i vyhledávat datum podle jména.

   

   

Aplikace MojeSvatky však není pouhým jmenným kalendářem, dokáže také ukládat a spravovat svátky vámi zadané. Ty jsou pak odlišeny od jmenin a pokud je svátek s dnešním datem, je vedle jeho názvu zobrazena indikace červenou hvězdičkou. Pokud se svátek koná do sedmi dnů od dnešního, hvězdička je modrá.

   

   

Zajímavou je také možnost zazálohovat si svá data na internetovém serveru a mít je tak k dispozici pro případ použití na jiném telefonu, případně pro obnovení seznamu po resetu telefonu nebo po upgrade programu MojeSvátky. Pro správnou funkčnost je nutná registrace v sekci Registrace. Poté obdržíte na zadanou e-mailovou adresu privátní ID a heslo, pod kterým budete mít na serveru svá data uložena. ID a heslo se nastavuje v menu Nastavení. Aplikace dokáže také zjistit, zda je k dispozici novější verze.

   

V tomto menu můžete nastavit možnosti upozorňování na svátky (Vypnuto, V den svátku, 7 dní předem, Permanentní), nastavení pro upozorňování (Vypnuty, Bez zvuku, Se zvukem - dialogy se zobrazují se zvukovým doprovodem), nastavení kalendáře jmenin (Slovenský nebo Český).

Opravdu užitečný

Nechce se ani věřit, že je aplikace MojeSvatky zdarma – můžeme ji totiž bez obav zařadit mezi ten typ aplikací, které by ve vašem mobilním telefonu neměly rozhodně chybět. Stáhnout si ji můžete kupříkladu zde.

Nejčtenější

Tradiční velikáni v koncích. Oproti dravé konkurenci už nemají šanci

Sony Xperia 1

Tradiční značky nemají šanci především vůči dravé čínské konkurenci a jejich prodeje jsou špatné. A to rok od roku...

Krutá pomsta za nadměrné používání mobilu. Dceři v noci načernila oči

Ilustrační snímek

Zamezit dětem v přístupu k moderním technologiím je téměř nemožné. Rodiče tak třeba trápí, kolik času potomci tráví nad...

Kdo se v tom má vyznat? Nové iPhony se zase budou jmenovat jinak

iPhone 11

Po loňské změně velkého modelu na přívlastek Max nás letos u nových iPhonů čeká nejspíše další změna. Spekuluje se, že...

Má dva displeje a výkonnější procesor než Note 10. Stojí přitom polovinu

Nubia Z20

Loni čínská Nubia uvedla na trh vskutku netradiční smartphone s displejem i na zádech. Nyní tato někdejší luxusní...

Špičkový mobil čínského giganta nás zaujal. Už aby tu byl oficiálně

Oppo Reno 10x Zoom

Smartphone Oppo Reno 10x Zoom je velice zajímavý model, který je bohužel určený primárně pro asijské trhy. Hravě se...

Další z rubriky

Špičkový mobil čínského giganta nás zaujal. Už aby tu byl oficiálně

Oppo Reno 10x Zoom

Smartphone Oppo Reno 10x Zoom je velice zajímavý model, který je bohužel určený primárně pro asijské trhy. Hravě se...

Toto jsou nejlepší smartphony za uplynulý rok. Každý je něčím výjimečný

Top smartphony léta 2019

Zanedlouho začne na trh nastupovat nová vlna top smartphonů, prvním z nich je Samsung Galaxy Note 10. Přesto modely,...

Mistr fotografie se skvělou cenou. Recenze Honoru 20 Pro

Honor 20 Pro

Po svém skromněji vybaveném sourozenci se na český trh dostává i model Honor 20 Pro. Je to výborně vybavený smartphone...

Najdete na iDNES.cz